Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с роднина (може ли да е друг?)нови  
Автор Alex123 (непознат )
Публикувано27.09.07 08:45



Здравейте, аз съм чисто нов тук :) и имам нужда от съвет и помощ. В цетъра на София имам имот който е МНОГО атрактивен (парцел) проблема е следният:
Както се очаква това е наследствен имот който има нотариален акт на името на ПРА дядо ми. След него има 3ма наследници (дядо ми, негов брат и сестра) след това има и други, но моят проблем се свежда до следното: Когато моят татко почина (1994) дядо ми бе още жив. Аз не жевея в БГ от 16 години и когато татко ми почива "любимият" ми чичо (брат на татко) накарва дядо ми да му "прехвърли" срещу гледане целичт дял на него, така че аз съм извън раздаването. Както вече обясних това е станало без никой да разбере. Сега имотът е обявен за продан за 1 250 000 Евро, което значи, че моята част е 208 000 Евро. Може ли при това положение аз да бъда ограбен от "любимият" ми чичо? Искам още веднъж да подчертая, че той няма НОТАРИАЛЕН АКТ а само документ за гледане. Много, много моля за помощ. Това което ще направя е да дам 10% на този който ми помогне при евентуална продажба и моето обезпечение по сделката. Това са 20 000 ЕВРО. ПОМОЩ



Тема Re: Проблем с роднина (може ли да е друг?)нови [re: Alex123]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано27.09.07 09:22



Какво означава "няма нотариален акт, а документ за гледане"? Прехвърлянето на недвижим имот срещу задължение за гледане и издръжка става само с нотариален акт, иначе е недействително. Ако наистина няма нотариален акт, значи няма нищо. Я провери нещата както трябва






Тема Re: Проблем с роднина (може ли да е друг?)нови [re: seymour_stz]  
Автор Alex123 (непознат )
Публикувано27.09.07 09:34



Когатто написах че няма нотариален акт имах в предвит, че имота никога не е разделян след ПРАдядо ми, тоест моят поцинал дядо, неговият починал брат и починалата им сестра никога не са извършили подялба. Така че имотът все още е в регистрите като имот на ПРАдядо ми. Всички останали включително и аз имаме само удостоверение за наследници. Доколкото успях да разбера (естествено никой не ми казва точно) има само документ че дядо ми преотстъпва неговият дял на чичо ми. Нямам представа какъв вид документ е но 100 % никой няма нотариален акт.



Тема Re: Проблем с роднина (може ли да е друг?)нови [re: Alex123]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано27.09.07 09:40



Именно затова става дума, КАК ТОЧНО го преотстъпва на чичо ти. Всяка сделка с недвижим имот става с НОТАРИАЛЕН акт - било за дарение, било за продажба или гледане и издръжка. Възможно е да го е завещал, примерно, което не е с нотариален акт, но в такъв случай ти като негов пряк наследник имаш запазена част, която не може да ти бъде отнета със завещание.




Тема Re: Проблем с роднина (може ли да е друг?)нови [re: seymour_stz]  
Автор Alex123 (непознат )
Публикувано27.09.07 09:46



Ох вече ме боли глава:))))) Както се досещаш никй няма да ми даде подобна информация. Има ли някакъв начин по който мога да проверя какъв е документа??



Тема Re: Проблем с роднина (може ли да е друг?)нови [re: Alex123]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано27.09.07 09:48



Директно на място, ровиш в съдебните архиви (служба вписвания), в данъчна служба и къде ли не




Тема Re: Проблем с роднина (може ли да е друг?) [re: seymour_stz]  
Автор Alex123 (непознат )
Публикувано27.09.07 09:51



Благодаря, знам че се очертава ходене по мъките, но все пак това са 200К

Къде може да е вписан такъв документ? Виждам че се занимавате с имоти и предполагам, че можете да ме посъветвате от къде първо да тръгна



Тема Re: Проблем с роднина (може ли да е друг?)нови [re: Alex123]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано27.09.07 09:53



Адвокат съм, обслужвам агенция за недвижими имоти.


Декларирали ли сте имота в данъчното? Ако да, отиди там и поискай данъчна оценка. В нея ще бъдат записани собствениците и идеалните им части. Оттам можеш да тръгнеш.




Тема Re: Проблем с роднина (може ли да е друг?)нови [re: seymour_stz]  
Автор Alex123 (Търсещ помощ:))
Публикувано27.09.07 09:55



Много Ви благодаря, поемам към данъчното да проверя.



Тема Re: Проблем с роднина (може ли да е друг?)нови [re: Alex123]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано27.09.07 09:56



Ако Вас ви няма там (в данъчната оценка) става сложно и тогава вече ще е ходене по мъките, но това е най-лесния начин да го разберете. Успех!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.