Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за Агенции и плащания  
Автор qwe222 ()
Публикувано27.07.07 18:47



Здравейте,

Познатата гледка е харесваш си имот (да речем по интернет) и този имот се предлага от агенция и тази агенция ти иска процент. Та въпроса ми е за какво е този процент?

До колкото ми е известно по света има 2 вида агенции
1. Такива които предлагат имоти (тук в БГ според мен повечето са такива)
2. Такива които помагат на хора търсещи да закупят имот (така наречените Buyers Agents)

Та не е ли нормално нещата да стават както стават в цял свят - агенцията която продава имота си взима парите от продавача (или по спокото казано обявява цената със своята комисионна) а ако купувача е избрал да си наеме баиерс агент тои си има грижата да му плати?

Също така до колкото знам в повечето държави е противозаконно една и съща агенция да изпълнява 1 и 2 едновременно, защото това е очевидно препокриване на интереси - А това е каквото се случва в БГ отиваш при агенцията от т 1 и те ти казват дай ся още 2.5% щото ние ще ти помогнем с документите и тн....



Тема Re: Въпрос за Агенции и плащаниянови [re: qwe222]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано28.07.07 07:31



Интересен въпрос и много повтарящ се.Кратък отговор.Там кадет си по белиат свят,това е вярно.Само че съпостави въпросният процент.Като абсолютна цифра.И насочи въпросите си към тези който са оторизирани да направят въпросният закон,тоест за да има ясни отношения кой,кога,колко и от кого??

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Въпрос за Агенции и плащаниянови [re: qwe222]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано28.07.07 10:26



Ами на практика и тук е така.След като си търсиш имот намери с агенция да ти го търси.Икогато попаднеш на нещо,което ти представлява интерес,обади се на брокера си,той да се свърже с въпросните колеги,да разбере за какво става въпрос и ако се стигне до сделка да те представлява.Като за това съответно ще платиш на него.А не да звъниш директно в агенцията,която продава имота,след което да им сервираш,че си имаш брокер.
Кокото до припокриването на интереси - повтарям за кой ли път.Ние сме посредници,з не адвокати.Направете разликата най-после.



Тема Re: Въпрос за Агенции и плащаниянови [re: 4erveno_nebe]  
Автор Gofy (непознат )
Публикувано28.07.07 18:19



Така е, посредници сте, но повечето пъти се явявате посредници на продавачите, а не на купувача. А когато купувача е частно лице и сам е намерил имота в нета или по вестниците, не е ясно точно за какво плаща комисионна.
Ако си е наел агенция естесвено е да я ползва за контакт с продавача, а не да я заобикаля.

Редактирано от Gofy на 28.07.07 18:21.



Тема Re: Въпрос за Агенции и плащаниянови [re: Gofy]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано28.07.07 20:55



Ако си е намерил сам имота по частна обява пусната от самия купувач - ами да му се обади.Защо търси агенции?!?Ако иска въпреки това да ползва услуги на агенция - да си плати на съответна агенция,която да оформи сделката.Ако е намерил имота в обява пусната от агенция тогава не може да има претенции.А интереса на агенцията е да си сключи сделка.Така че съответния брокер прави възможното за това да се съчетаят интересите и на продавач и на купувач.Там е същественната разлика,която не успяват да проумеят много хора.Колкото до свързването на продавач и купувач - естественно,че това става.На предварителен договор.Преди това няма смисъл от подобна среща.До момента на договора те са все още продавач и "потенциален купувач".Колкото до прескачането в 90% от случаите целта е точно такава - да се заобиколи агенцията и да не се плаща комисионна - в бизнеса съм от 10 години и знам какво говоря.За съжаление,българинът още е с манталитета насаждан от доста години - да ми свършат работа а после......Така че в подобни мерки има естествен резон.Освен това доста клиенти искат подобна среща само за да почнат пазарлък,в повечето случаи доста несериозен.Няма нищо лошо в "преговорите за цена" за разлика от пазарлъците.Не продавам домати на пазара в крайна сметка.Ако аз съм вашия брокер просто ми казвате на каква цена ще закупите имота.Не "бихте" закупили,а "ще закупите".При което е моя работа да се опитам да я договоря.Има доста случаи когато "директни "преговори водят до точно обратния,на желания от вас ,ефект.Съответно и като представител на купувача аз знам,каква е целта на продажбата и куп други неща,които на вас не могат бъдат известни.И драги купувачи,в бесния си устрем да се пазарите за цени като на Капалъ чарши,вземете се замислете,че все още има доста хора за които един имот е целият има живот.Не се подигравайте.Доста често се случва,за съжаление.
И пак казвам.Ако толкова те притеснява,че има /абсолютно несъществуващ/ сблъсък на интереси,наемети си агенция,която да ви търси имоти и да ви представлява при покупка.



Тема Re: Въпрос за Агенции и плащаниянови [re: Gofy]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.07.07 00:41



Човече, какво значи, по дяволите ,"когато купувача е частно лице и сам е намерил имота в нета или по вестниците" ??? Кое си му намерил на имота в нета или по вестниците, че не разбрах? Адреса или името на собственика ли, или друго, за което някак си не се сещам?? НАМЕРИЛ СИ ОБЯВАТА НА АГЕНЦИЯТА!!! А агенцията е пуснала обявата, за да я намериш ти, или такива като теб. Ако собственикът не е искал това - е щял да си пуска обявата сам. Щом си се обадил на обява на агенция - ти ВЕЧЕ си задължен на тази агенция заради услугата да пусне обява за имота, за да можеш да я НАМЕРИШ ти. Не имота да намериш, а ОБЯВАТА. И от тук нататък агенцията се заема да ти свърши всичката мръсна работа по документите. Щото често собствениците не желаят дори да си покажат нотариалните актове, когато ни предоставят имота си за продажба. А после, като почнеш да купуваш, излизат хиляда ипотеки и други глупости. Кой ще ти ги оправя? Може би в нета или по вестниците ще ти ги оправят! Или ще търсиш адвокат? Пожелавам ти го наистина от сърце - така със сигурност ще затънеш още повече.

И друго. Да сме си вземели комисиона от продавача. Ами ако той е точно такъв хитрец като теб, българан, и ни дава имота си за продажба, но без да ни плаща комисиона, м? Да работим за черните ви очи ли? И на двамата? Или да избираме по симпатия - в тая сделка ще взема от купувача, щото на продавача носът му е крив, м?

Понякога наистина се ядосвам.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос за Агенции и плащаниянови [re: yниKaлнa]  
Автор malkiaiazovetz (непознат )
Публикувано30.07.07 13:14



Ей, УниКално прости сте това брокерите, в преобладаващата си част.
Току-що разговарях с 10-тина брокери, брокерки и брокерченца - ама как пък един не беше в час с това, което исках....



Тема Re: Въпрос за Агенции и плащаниянови [re: malkiaiazovetz]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.07.07 13:39



Аз пък днес разговарях с поне двадесет купувачи и продавачи, които ИЗОБЩО не знаят какво искат. Дали пък ти не беше един от тях??



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Въпрос за Агенции и плащаниянови [re: yниKaлнa]  
Автор malkiaiazovetz (непознат )
Публикувано30.07.07 14:17



Тц. Не съм бил аз, сори.



Тема Re: Въпрос за Агенции и плащаниянови [re: qwe222]  
Автор tzura (непознат )
Публикувано30.07.07 14:19





Пак ли ???
четете назад бе, хора...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.