Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Каква гаранция имам като продавач на апартамент  
Автор RG71 (непознат )
Публикувано15.06.07 12:59



Здравейте, притеснява ме самото прехвърляне на апартамент и гаранциите ми като продавач. Яви се купувач за жилището, което продавам, договорихме се за цената. От своя страна уредих всички необходими документи. Нотариуса ни насрочи час на сделката, като обясни , че първо аз ще подпиша , че си продавам собствеността, а след това ще се оправяме с купувача за разплащането. Първо - аз какви гаранции имам че купувача има по банковата си сметка сумата и как ще се почуства задължен той да ми я преведе, след като вече аз съм му прехвърлила апартамента?

Много моля, ако някой е наясно с процедурата да ме посъветва.



Тема Re: Каква гаранция имам като продавач на апартаментнови [re: RG71]  
Автор tzura (непознат )
Публикувано15.06.07 15:25



Това е стандартна процедура. Няма нищо притеснително.Схемата е следната :
Отивате при нотариуса, той изчита нотариалния акт и след като и двете страни потвърдят че са съгласни с него се разписват пред самия нотариус. След това се разплащате - както разбирм в банка. След като се разплатите ти отиваш при нотариуса и потвърждаваш че си получила парите. Чак тогава нотариусът пуска акта в службата по вписвания.
С простички думи - докато не си получиш парите, нотариуса няма да разпише сделката.

Един съвет - разпитай предварително дали нотариуса е читав.



Тема Re: Каква гаранция имам като продавач на апартаментнови [re: RG71]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано15.06.07 17:39



може да направите така:
1. Нотариуса прочита акта
2. Купувача и продавача се разписват
3. Нотариуса дава на продавача всички екземпляри от акта
4. Купувача и продавача отиват в банката и купувача превежда или плаща в брой на продавача парите, които му дължи
5. Продавача дава на купувача всички екземпляри от акта
6. Купувача се връща при нотариуса и му ги дава за подпис от негова страна и вписване в службата по вписване
НО! - не всеки нотариус би дал да бъдат изнесени актовете от кантората му.
Можете да направите същото като имате по един доверен човек, който да направи същата схема, само че в самата кантора на нотариуса - т.е. доверен на продавача човек да държи актовете докато стане разплащането в банката и след това да ги предаде на доверен на купувача човек, който вече да ги даде на нотариуса за вписване.



Тема Re: Каква гаранция имам като продавач на апартаментнови [re: Karinka]  
Автор kriskoto (непознат)
Публикувано15.06.07 22:23



Аз работя в нотариална кантора и за такова изнасяне на нот. актове не съм чувала - даже и не мога да си представя. Щом продавача се притеснява за това дали ще получи сумата по сделката има вариант парите от Купувача да се преведат по Доверена сметка на Нотариуса /ввсеки нотариус има такава/ и след подписване на сдлеката всички ще са доволни. Но да се изнася НА извън кантората и отгоре на всичкото подписан - НЕ НЕ НЕ



Тема Re: Каква гаранция имам като продавач на апартаменнови [re: kriskoto]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано15.06.07 23:27



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=imoti&Number=1945290496



Тема Re: Каква гаранция имам като продавач на апартаментнови [re: kriskoto]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано16.06.07 12:56



Това, че при вас не се е случвало, не означава, че не е възможно и не се случва в други кантори. Освен това - не всички сделки стават на реална цена, което води след себе си невъзможност да се направи разплащането през сметката на нотариуса. И последно - дала съм вариант да не се изнасят актовете от кантората.



Тема Re: Каква гаранция имам като продавач на апартаментнови [re: RG71]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано16.06.07 14:46



Съгласна съм tzura.А и така е най-лесно,бързо и сигурно.Купувачът е сигурен,че ти си разписал,а докато не потвърдиш получаване на парите нотариуса няма да арзпише.Сигурност и за двете страни.Това с изнасяне на нотар.актове,трети лица...Излишно сложно.



Тема ако сделката е на реална цена!нови [re: 4erveno_nebe]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано16.06.07 17:34



иначе няма как
за съжаление все още не за всички сделки се записва реалната цена в акта



Тема Re: ако сделката е на реална цена!нови [re: Karinka]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано16.06.07 18:34



Не мисля,че става въпрос за това на каква цена ще изповяда сделката,а дали продавача ще си получи парите след като си положи подписа.



Тема Re: ако сделката е на реална цена!нови [re: 4erveno_nebe]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано17.06.07 17:12



ама ти шегуваш ли се? как ще си получи всички пари по банков път, ако в нот.акт пише друга цена?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.