Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:13 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Малко тъп въпрос, ама...нови  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано07.06.07 17:03



за пръв път ми е купуването на недвижим имот :)

Планираме закупуване на апартамент, ново строителство, по-голямата част от сумата ще е банков кредит.
Въпросът ми е кое трябва да е първото? Намирането на подходящ имот (респ. агенция) или намирането на банка, склонна да ни отпусне кредит?

За мен е логично първо да си намеря жилище, за да знам колко пари да искам от банката, ама... от друга страна, ако банката каже "Не може!" няма ли само напразно да създавам работа на брокера?

"Да вървиш означава да очакваш и да възпитаваш у себе си търпение."


Тема Re: Малко тъп въпрос, ама...нови [re: Hell]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано07.06.07 19:17



Почети назад, подобна тема имаше преди около месец.
Моето мнение е първо да намериш банката.



Тема Re: Малко тъп въпрос, ама...нови [re: Karinka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.06.07 20:27



Присъединявам се. Първо се увери, че доходите ти отговарят за отпускане на кредит и научи какъв е размера на въпросния кредит. После, в съответствие с това, ще правиш огледи. Банката ще почака. Много често идват клиенти, които са ВЕЧЕ ОДОБРЕНИ за кредит. Така става и по-бързо.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Малко тъп въпрос, ама...нови [re: Hell]  
Автор tzura (непознат )
Публикувано08.06.07 14:54



Моят съвет не се отличава от останалите до момента. Разгледайте в основните сайтове как вървят цените на имоти подобни на това което търсите. Отидете в банка за да Ви одобрят като кредитоискател на база доходи. След това щом се спрете на конкретен имот, се задвижва процедурата вече на база на харесания от Вас имот.



Тема благодарско на всички :)нови [re: tzura]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано08.06.07 18:04



Май така ще направя.

Иначе знам как вървят цените, от 4 месеца гледаме, няма кой знае какъв голям избор за сумата, която ни е таван.
Просто си мислех, че в банката трябва да отида с конкретно предложение за имот.

"Да вървиш означава да очакваш и да възпитаваш у себе си търпение."


Тема Re: Малко тъп въпрос, ама...нови [re: yниKaлнa]  
Автор veronika251 (непознат )
Публикувано13.06.07 17:06



ако претижавам само 20% от сумата има ли клауза в договора за покупко продажба за непредвидини обстоятелства която гарантира връщане на капарото



Тема Re: Малко тъп въпрос, ама... [re: veronika251]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано13.06.07 22:22



така зададен въпросът, предполага отговор - на какво предпочитате да ви гледаме - на боб, на карти, на кафе?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.