Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Важен въпрос за къща под наемнови  
Автор SSD^ (Щази)
Публикувано22.05.07 21:18



Значи въпросът ми е следният - имам добре обзаведена къща в Бояна с метален покрив и гараж на оценка около 200 000 евро. Съществената подробност е, че до нея има пристройка която не е моя и въз основа на нея половината двор не е мои. Освен това зимникът на къщата ми е собственост на собственикът на пристройката, но двата етажа са моя собственост. При това положение какви са изгледите ми да дам къщата под наем при условие, че по принцип месечният наем е около 1% от оценката на имота или 2000 евро месечно, но аз искам да взема не повече от 750 евро месечно?



Тема Re: Важен въпрос за къща под наемнови [re: SSD^]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано23.05.07 09:59



Това за 1% не знам в коя книжка си го чел, но абсолютно не важи за България. Най-малкото защото цените на имотите са нереално високи (съобразено със стандарта).

Набързо отидох на сайта имот.бг, напосоки избрах един квартал на София - двустаен под наем и продажба. Средната цена за продажба беше 51000, а за наем - 257. Или се получава, че наема е около половин процент от цената. Това е СРЕДНА стойност.

А какъв ти е проблема да го дадеш и за 75 евро на месец - не мога да разбера? Никой не ти е опрял нож на врата да те кара да му искаш 2000 евро...



Тема Re: Важен въпрос за къща под наемнови [re: Blake]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано23.05.07 10:09



"КОМПЕНТНИЯТ" пак си пъха носа там където не му е работата.Що не го купи прочутият си апартамент за 1000 лв,ами за повече а?
А относно наема това наистина си е проблем,по простата причина че обикновенно в 95 % от случайте се търсят цели къщи ,тоест без съсобственност и от това пада цената на наема.А и много зависи от състояншит на имота интериора, достъпа и т.н.Най добре се обърни към агенция,попитай познати за да ти препоръчат и го давай под наем.Но се зареди с търпение и важно е да ти плащат ,а не да вземем максимума,но за 2 месеца и да чакаш 9 до следващият.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Важен въпрос за къща под наем [re: naci]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано23.05.07 10:23



а ти бе отворко що се обаждаш неподготвен? имаш ли някакви конкретни цифри да ме обориш, или само си правиш вятър на зъбите колкото да се заядеш? как така се получава, че за целия бял свят важат едни правила, а за нашата мила родина нещо не се получават, а? нещо криво има явно, колкото и да не ти харесва...



Тема Re: Важен въпрос за къща под наемнови [re: Blake]  
Автор tzura (непознат )
Публикувано23.05.07 14:50



Добре дошъл на земята


В България правила няма !
Колкото до наема - средна цена за Бояна е от 3 до 5 евро на кв.м.



Тема Re: Важен въпрос за къща под наемнови [re: tzura]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано23.05.07 16:18



Мда, то от самолет се забелязва, че няма правила... Но вместо да се създадат такива, разни безработни юристчета и брокерчета се пеняват по форумите с единствената цел евентуално да си намерят малко клиенти.



Тема Re: Важен въпрос за къща под наемнови [re: Blake]  
Автор naci (нефашиста)
Публикувано24.05.07 11:04



И "всезнайковци" като тебе.Ами дай му го пад наем на човека бе" мнение"!! Хайду да му помогнеш а!!

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Важен въпрос за къща под наемнови [re: SSD^]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано24.05.07 20:04



Всяко нещо си има цена, дори и само два етажа от къща в Бояна с гараж и половин двор. Според мен трябва да си сигурен в това, че съсобственика ти няма да пречи на наемателите спокойно да обитават твоята собственост. След което вече можеш да почнеш да търсиш наематели. Няма как да бъде коментиран наемът, който търсиш, тъй като нито сме видяли къщата, нито обзавеждането ... можем само да гадаем дали е правилния.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.