Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Да дам под наемнови  
Автор Иннa (непознат )
Публикувано18.04.07 23:17



Имам жилище,което искам да дам под наем.Моля за съвет - да ползвам ли услугата "управление на имот" на някоя агенция и ако "да" , помогнете ми в избора на такава?!!! МОЛЯ!!!
Може да ми пишете и на лични.



Тема Re: Да дам под наемнови [re: Иннa]  
Автор naci (фашиста)
Публикувано19.04.07 09:41



Избора е изцяло Ваш,при управление ви се гарантира абсолютна коректност по отношение плащания и поддръжка на имота и спестяване на евентуални наприятни срещи с накоректни наематели.Разбора се това си има цена.При ваше лично управление с всичко това ще се занимавате лично.Хубаво е имота да спада към луксозен тип.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Да дам под наемнови [re: naci]  
Автор Ringer (пристрастен)
Публикувано19.04.07 21:41



Хм, това ми звучи като абсолютна глупост. Освен ако нямате отбор мутри на разположение за бърза саморазправа с некоректни наематели. :) Или може би се обвързвате да плащате разходите по съдебните дела срещу наемателите и всички други вземания - като неплатени консумативи, наеми и др. ?!

Още някоя услуга - "въздух под налягане" да прибирате пари за нищо няма ли да измислите?



Тема Re: Да дам под наемнови [re: Ringer]  
Автор naci (фашиста)
Публикувано20.04.07 10:20



Отлично разсъждение,браво!То те и банките имат отбор мутри енергото също.Соцреализъм ,би то и по белите страни е така.Те мутрите са навсякъде!Що ли тогава хората си дават имотите на управление?

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Да дам под наемнови [re: naci]  
Автор Ringer (пристрастен)
Публикувано20.04.07 10:59



Е, добре, дефинирай моля те, какво точно покрива услугата "Управление на имот", точно права и задължения на двете страни, но без обясненията как ще ми спести неприятни срещи с некоректни наематели и как било хубаво имота да е луксозен.......



Тема Re: Да дам под наемнови [re: Ringer]  
Автор naci (фашиста)
Публикувано20.04.07 17:25



Редовно плащане на уговорения наем от наемателя.
Редовно плащане на консумативите по ползване на имота (ток, вода, отопление, телефон и др.)
Контрол над състоянието на имота и поддържането му в добър вид от страна на Наемателя
Постоянен отчет пред Наемодателя за протичането на наемните отношения и възникването на евентуални проблеми.
Представителство на Собственика на Имота пред държавни, общински и частни институции и организации, включително проверка и внасяне на дължими данъци и такси от името и за сметка на Собственика
Представителство на Собственика на Имота пред общото събрание на собствениците (при етажна собственост), включително организиране, контролиране и отчитане разходването на общи средства
Представителство на Собственика пред Организациите, предлагащи доставка на режийни услуги. Плащане от името и за сметка на Собственика на сметки по текущото потребеление на Имота
Улесняване на дейности по поддръжка и обслужване на общи части от името и за сметка на Собственика
Съхранение на предоставени от наемателите депозити и използването им в случай на необходимост
Информиране Собственика за текущото състояние на Имота
Периодично отчитане пред Собственика
Отстраняване на аварии

Организиране, ръководене и контролиране изпълнението на довършителни ремонтни дейности в Имота (за имоти ново строителство)

Организиране и провеждане на огледи на Имота

Ясно ли е написано?

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Да дам под наемнови [re: Иннa]  
Автор Иннa (непознат )
Публикувано20.04.07 19:52



Да,точно този текст стои като реклама при предлагането на тази услуга от 2,3 агенции поне в интернет пространството.Обаче аз съм я чела,сега моля за съвет - как да си отдам жилището под наем...чрез агенция и тази нова услуга,само чрез брокер или сама с обяви?Има ли смисъл подписването на договор?Няма ли наемодатели сред вас?Споделете опита си!



Тема Re: Да дам под наемнови [re: Иннa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано20.04.07 20:48



Инна, ако живееш в България не мисля, че тази услуга ти е необходима.



Тема Re: Да дам под наемнови [re: naci]  
Автор Ringer (пристрастен)
Публикувано20.04.07 21:31



От всичко това, обаче, не разбрах как точно покривате следната фраза извадена от вашия предходен постинг:

"при управление ви се гарантира абсолютна коректност по отношение плащания и поддръжка на имота"

Да приемем, че се появят проблеми с наметеля, който вие сте избрали, тъй като вие сте провели огледите и вие сте сключили договора с него. Каква отговорност носи агенцията и какви са вашите действия и за чия сметка са при положение, че наемателят откаже да си плаща наема и консумативите. :)



Тема Re: Да дам под наемнови [re: Ringer]  
Автор naci (фашиста)
Публикувано21.04.07 08:28



За сметка на агенцията,а действията по събирането на наема е работа на агенцията ,на освобождаването на имота сэща събирането на парите за сметките също.Какво неясно има!

Знай си границата на тъпотата



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.