Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпрос за комисионната за наемнови  
Автор tzura (непознат )
Публикувано25.04.07 14:49



Здравейте ! Имам следното питане- практика ли е да се взима комисионна за наем от наемателя с размера на ЦЯЛ НАЕМ (а не на половин !!!) с обяснението че НАЕМА Е ВНОГО МАЛЪК !!! (200лв.)
и...забравих да спомена - 5лв. за удоволствието да се види от клиента !!!
Моля за отговор от тези които имат подобен опит

Редактирано от tzura на 25.04.07 15:19.



Тема Re: въпрос за комисионната за наем [re: tzura]  
Автор naci (фашиста)
Публикувано26.04.07 10:25



Да при наеми до100 Е или 200 лв обикновенно комисионната е един месечен наем.За 5-те лева не съм съгласен,това е част от работата.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: въпрос за комисионната за наемнови [re: naci]  
Автор tzura (непознат )
Публикувано26.04.07 10:53



Благодаря много за отговора, все пак ми се струва че е нередно. По тази логика при по-скъпите трябва да се намали комисионната. Няма ли да е най-добре и за брокерите и за клиентите им да има ясни правила, еднакви тарифи или поне в близки граници...
Всъщност май пак стигаме до темата че докато има такива брокери, които работят на 1 %, трудно можеш да убедиш клиента че е по-добре за него да плати 2,5 % ...



Тема Re: въпрос за комисионната за наемнови [re: tzura]  
Автор naci (фашиста)
Публикувано26.04.07 13:32



Ами то има правила,поне увужаващите се агенций го имот напечатано и написано и на всеки трябва да се прадложи да се запознае,но ако идеята Ви е за законови то такива няма,за съжаление,така че повечето са длъжни да се съобразяват с морала и принципи,другото е пожелание,а и ако има правила,то те ще бъдат в раздела минимално,в този вид икономически отношения никой не може да определя максимални възнаграждения.Тази игра е така.А по отношение на по скъпи имоти,то това е така,процентът е по малък!

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: въпрос за комисионната за наемнови [re: tzura]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.07 19:49



Защо не пробваш да пуснеш обява сама? Така няма да има нужда да се терзаеш за размера на комисионата. Наемателите сами ще те намерят.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: въпрос за комисионната за наемнови [re: yниKaлнa]  
Автор tzura (непознат )
Публикувано02.05.07 17:11



Може би не съм се изразила ясно
Ситуацията всъщност беше малко странна - мой колега търси жилище под наем ЗА СЕБЕ СИ - не за клиенти и съответно искаше да гледа оферта, която колегите работят само с Ч.Л. Както и да е, просто се чудех дали е практика, защото преди 2 седмици наехме с клиент офис эа 160 лв. на месец, и аз и колежката работихме на комисион от половин наем
Все пак благодаря много за отговора



П.П. Между другото, УниКална, много ми допадат мненията ти които прочетох. Дано има повече брокери,които гледат така на работата си и я разбират




Тема Re: въпрос за комисионната за наемнови [re: tzura]  
Автор naci (фашиста)
Публикувано02.05.07 19:38



Колежке всичко е въпрос на избор.И то Ваш.Обичайно е при наем до 100Е/200 лв/ да работятя на 100%,а над тази сума на 50%.Избор.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: въпрос за комисионната за наемнови [re: tzura]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.05.07 17:09



Чак се изчервих от удоволствие! Благодаря за комплимента. Лаская се да смятам, че и клиентите ми са доволни.

Успех!
Що се отнася до темата - лично аз, когато имам малък наем, пускам офертата за ЧЛ. и си взимам от двете страни по половинка наем. Досега не съм искала цял наем заради намеса на друга агенция. Ама то си е същото на практика...



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Редактирано от yниKaлнa на 03.05.07 18:47.



Тема Re: въпрос за комисионната за наемнови [re: tzura]  
Автор antikmeta ()
Публикувано04.05.07 22:10



Що не се договориш с наемодателя наема да е 201 лв. и така да оставиш мазния брокер с пръст отзад. А спестените пари дружно да изпиете, празните бутилки може да ги да дариш на униМазната, да върне амбалажа



ЙоанКо - убиецът на Бургас!

Тема Re: въпрос за комисионната за наемнови [re: antikmeta]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.05.07 23:30



Простотията ходи по хората, а някои от тях ходят в клуб Недвижими имоти...



"Винаги има поне още една гледна точка..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.