Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:57 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Тема можете ли да помогнете  
Автор goditeri (непознат )
Публикувано17.02.07 15:59



Аз съм от Русе и ще си купувам апартамент но продавача е в Гърция и има пълномощник. Има ли някакъв риск от измама в случая? Жилището го купувам чрез ипотека в банка.Наториалния акт го видях само пресниман и сега ме обземат разни паранои

.Какво да правя ?



Тема Re: можете ли да помогнетенови [re: goditeri]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано17.02.07 19:05



Първо се успокой :-)
При всички положения всички документи ще ги види юриста на банката. Щом си толкова притеснен е най-добре да си вземеш адвокат преди да сключиш предварителен договор и да платиш капарото.
Няма никакъв проблем да се извърши продажба или покупка чрез пълномощно. Но в пълномощното за продажба трябва изрично да е посочено, че то е за продажба на конкретния имот и към него да има двете декларации - за липса на данъчни задължения и за семейно положение. В случай, че имота е семейна собственост е необходимо и пълномощно от другия съпруг.



Тема Re: можете ли да помогнетенови [re: Karinka]  
Автор goditeri (непознат )
Публикувано17.02.07 19:30



Опасенията ми са по скоро че не видях нито един оригинален документ а само копия от тях. От там ми тръгна параноята а на всичкото отгоре вече платих капарото. Банката предполагам няма да отпусне пари за жилище ако не е 100% сигурно но знам ли все пак за пръв път се впускам в подобно начинание и всичко ми изглежда някак несигурно и нереално дано всичко да е просто и само в моята глава

. Благодаря за успокоението



Тема Re: можете ли да помогнетенови [re: goditeri]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано17.02.07 21:07



А проверки в службата по вписване направихте ли? Я бегом в понеделник там с три имена и ЕГН на собственика и правете проверките. После отивате в архива и виждате дали и там ги има нотариалните актове.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.