Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Тема Нуждая се от съвет....нови  
Автор little_android (androida)
Публикувано01.02.07 14:43



Значи преди известно време сключихме предварителен договор с една фирма за апартамент в новострояща се сграда. Акт 16 на сградата трябваше да бъде готов до 30 Ноември миналата година. Напрактика обаче той е излязал тази седмица (края на Януари). От фирмата строител са започнали да пращата писма, с които ги приканват тези които не са платили последната вноска (какъвто съм и аз) да я платим съгласно договора - в 14 дневен срок. За да бъда коректен - да уточня в договора пише в 14 дневен срок от излизането на акт 15. Днес ходих до фирмата строител - и от там ми казаха че искат да се плати дето се казва "на всяка цена" до края на февруари. Те (строителната фирма) обаче не обещават до тогава, че ипотекта върху имота ще бъде вдигната (строителя е ипотикирал земята и сградата). И още нещо когато говорих със фирмата строител сделката да бъде изповядана пред нотариус в деня на плащането - те ми казаха, че това било невъзможно. Това можело да стане най-рано през Март, най-вероятно заради забавата на данъчната оценка. За нея май още не е пусната заявка.
Посъветвайте ме какво да правя. Аз смятам да не плащам преди да е паднала ипотеката (това го пише и в договора). Какво може да стане ако платя и не се изповяда веднага сделката пред нотариус? Вие какво бихте направили в случая? Все пак аз предлагах на строителя да платя преди нова година (както си пише в договора между акт 15 и акт 16) - още повече, че щях да спечеля 20% по-ниска такса при нотариус - но той категорично отказа да се плаща между 2 акта.

Редактирано от little_android на 01.02.07 14:49.



Тема Re: Нуждая се от съвет....нови [re: little_android]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано01.02.07 15:32



Трябва да се прочете внимателно целия ви договор.
Данъчните оценки излизат за 15 дни във всички дан.служби. Да ходят да си декларират имота и си платете при прехвърлянето - има достатъчно време до края на февруари.



Тема Re: Нуждая се от съвет....нови [re: Karinka]  
Автор little_android (androida)
Публикувано01.02.07 16:12



т.е. съвета ви е да плащам едновременно с изповядването на сделката - така ли?

С удоволствие бих приветсвал и други мнения.

Редактирано от little_android на 01.02.07 16:14.



Тема Re: Нуждая се от съвет.... [re: little_android]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано01.02.07 17:57



Нали така е договорено? Не виждам пречка (от написаното от теб) да се спази. Но пък, ако от другата страна стои сериозна стр.фирма - не виждам пречка и за обратното.



Тема Re: Нуждая се от съвет....нови [re: little_android]  
Автор little_android (androida)
Публикувано02.02.07 11:33



снощи отново четох договора си и се оказа, че там пише последно плащане до 14 дни след акт 15 и сключване на сделка (нотариален акт) до 15 дни след акт 15.
Така, че в това отношение аз имам право. Но така или иначе строителната фирма настоява да се плати "тия дни" както вече писах. Но най-вероятно няма да е паднала ипотеката и на "следващия ден" няма да може да бъде изповядана сделката - както бих изкал. Имам няколко въпроса -
1. как се процедира по принцип първо се плаща и след това отпада ипотеката или обратното? (ако имота и земята са собственост на строителя)
2. Какви са опастностите ако платя и чак след известно време бъде изповядана сделката?



Тема Re: Нуждая се от съвет....нови [re: little_android]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано02.02.07 14:07



а как в договора е формулирана клаузата за заличаване на ипотеката?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.