Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Към брокерите: Обяснете ми, каква е логиката ...нови  
Автор Лaтинka ()
Публикувано20.12.06 18:44



Обяснете ми, каква е логиката да се пускат обяви на жилище по интернет със снимки, или цени, или размери, или данни, които въобще не отговарят на после показваното жилище. В най-добрия случай е просто вече продадено, в най-лошия - никога не съществувало такова.
Най-малко двама, ако ли не три-четири души, губят средно по 1-2 часа за такова жилище.
Защо го правите, Брокери? Не е ли предварително ясно, че ако някой има точна идея какво търси, това е загуба на време и за вас.
Не се оплаквам от липса на коректно отношение, даже много сте учтиви.
Но такова пилеене на време не го разбирам. Обява с план с точните размерите на стаите, с точното изложение и точния етаж спестяват огромно време.

Редактирано от Лaтинka на 20.12.06 18:47.



Тема Re: Към брокерите: Обяснете ми, каква е логиката . [re: Лaтинka]  
Автор BobyB (новак)
Публикувано21.12.06 14:19



Логиката е да не се откажеш ами да се обадиш за да те зарибяват, ако трябва и за нещо друго. Кой ти е казал, че трябва да ти е удобно на теб?





Тема Re: Към брокерите: Обяснете ми, каква е логиката ...нови [re: Лaтинka]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано21.12.06 14:39



няма логика :-)
както и няма логика да бъде обявяван в продажба имот, който не е посетен от брокера
и много други неща нямат логика, но достатъчно говорихме по темата преди няколко теми



Тема Re: Към брокерите: Обяснете ми, каква е логиката .нови [re: Karinka]  
Автор test4o (непознат)
Публикувано08.01.07 13:34



За жалост има твърде много некоректни агенции и агенти. Това не е само български проблем, когато посетих редовната среща на агенциите за недвижими имоти проведена в София преди няколко месеца се засегна и този въпрос. Проблема не е само български и някъде е далеч по сериозен. Освен некоректните играчи на пазара има и друг сериозен проблем, това че хората като цяло не разбират ролята на агенцията и приемат че това са грешно дадени пари.

Колкото до некоректните играчи държа да припомня че мошеници има във всички сектори на икономиката и те няма да изчезнат, само ще се видоизменят. Ние като агенция търсеща имот за клиент също се сблъскваме с тези фалшиви обяви. Моя съвет към хората дирещи имот е да се свържат с агенция която да търси такъв от тяхно име.

Имайте предвид че над 90 процента от имотите попадащи в обявите в столицата са публикувани от агенции, ако вашия брокер ги отсява вместо вас ще си спестите време и нерви.

www.atrend.bg



Тема Re: Към брокерите: Обяснете ми, каква е логиката .нови [re: test4o]  
Автор Blake (минаващ)
Публикувано08.01.07 14:58



Всъщност, обявите от агенции се са над 90%, а над 99%. Това да срещнеш обява от частно лице, е все е дно да намериш четирилистна детелина. Колкото до отсяването - ако всичко беше коректно, то такова нямаше да се наложи, щото ако обявите в 1 брой на "Софийски имоти" са 100 000 (примерно), то истинските имоти надали са повече от 5-10 000 - една обява се повтаря поне по 4-5 пъти, с по някоя различна цифра тук таме. Да не говорим, че поради факта, че информацията в един такъв вестник е добре структурирана в раздели и подраздели, както и по райони и цена, намирането на това, което търсиш, отнема не повече от 20 минути. Ако включим и използването на интернет сайтове - то времето за търсенен намалява още по-драстично. Това разбира се, ако данните в обявите са коректни, а те обикновено не са. А кой е виновен за това? Този, който публикува обявата... редно е брокерите да не се обиждат тук, щото това твърдение е 100% вярно!!!



Тема Re: Към брокерите: Обяснете ми, каква е логиката .нови [re: Blake]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано08.01.07 15:21



не е 100% вярно
пак прекаляваш в изказванията си



Тема Re: Към брокерите: Обяснете ми, каква е логиката .нови [re: Karinka]  
Автор Blake (минаващ)
Публикувано09.01.07 09:39



Айде сега да не ходя да си купя едни "Софийски имоти" и да извадя от 1 страница апартаменти колко са уникалните обяви - има по цели серии обяви за един и същи имот...



Тема Re: Към брокерите: Обяснете ми, каква е логиката .нови [re: test4o]  
Автор Oxлиaндъp (slidingdoors)
Публикувано09.01.07 15:10



"Освен некоректните играчи на пазара има и друг сериозен проблем, това че хората като цяло не разбират ролята на агенцията и приемат че това са грешно дадени пари."

Ок. А каква всъщност е ролята на агенцията? Какво означава коректна агенция? За какво мога да разчитам на нея т.е за какво реално й плащам? Не е ясно.

Losing my religion


Тема Re: Към брокерите: Обяснете ми, каква е логиката ...нови [re: Лaтинka]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано10.01.07 02:43



Е ти откри топлата вода.
Аз съм виждал моя офис,обявен за продажба,месец,след като го бях купил.Всъщност,продаваха офиса на горния етаж....(който е наполовина като площ),но незнайно защо бяха дали снимки на моя.Гледката през прозореца и цвета на теракота няма как да се сбъркат...



Тема ПРЕСЕН ФРАПАНТЕН СЛУЧАЙнови [re: Лaтинka]  
Автор Ellington (Duke)
Публикувано11.01.07 14:26



агенцията е Амекс, да не съм голословна.

предлаганото жилище - невероятна миризлива тухлена дупка, никой уважаващ себе си човек не би се навил да предлага подобно нещо, да не говорим на такава цена...както и да е.

Та: по обява е с 10 квадратни метра повече от квадратите по нотариален акт (не е ново строителство!)
и питам - как може такова нещо - отговор на брокера: НЯМАМ ПРЕДСТАВА ЗАЩО СА ГО ПИСАЛИ ТОЛКОВА МАЛКО В НОТАРИАЛНИЯ АКТ

!!!!загубих ума и дума

е, що за наглост, кажете ми?!?!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.