Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Фирма Маршалнови  
Автор Evichka® (непознат)
Публикувано19.11.06 12:01



Здравейте,
изпаднах в следната ситуация. Търся си къща около София, имам си брокер, който сега ми продаде апартамента и с него се уговорихме да ми съдейства за къщата, в смисъл да погледне договорите, и сие. Всичко, без да я ангажирам да ходи с мен напред назад. Та намерих една къща, като се обадих на обява, пусната от фирма Маршал. Заведе ме брокера, гледах, струвах и реших да я купя. Ноо, брокерът ми иска комисионна, което смятам, че е адски некоректно. Държа да кажа, че не ми беше казано предварително, каквото и да е било за комисионна. Е, кажете ми какво е това?!? Най-вече, ако има някой от тази фирма, ще се радвам да ми отговори.



Тема Re: Фирма Маршалнови [re: Evichka®]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано19.11.06 17:04



тази фирма маршал агенциа за недвижими имоти ли е?



Тема Re: Фирма Маршалнови [re: Evichka®]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано19.11.06 17:42



правиш се на ущипана! защо си очаквала, че няма да ти поискат комисионна? нали непрекъснато дъвчем това: че брокерите "идиоти" искат комисионна, дори когато те заведат на оглед на имот, който те продават?
правилния подход е трябвало да бъде такъв: аз ще видя имота, който предлагате, но имам брокер, който ще ме представлява и ще участва в преговорите и в осъществяване на покупко-продажбата.
Всеки нормален брокер ще се съгласи да направи така сделката.



Тема Re: Фирма Маршалнови [re: Evichka®]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.11.06 21:37



Това за ущипаната беше много точно казано. Не се опитвай да ни убеждаваш, че и понятие си нямала от това, че ще ти искат комисиона. Може да е пропуск от тяхна страна, дето не са ти казали, може и да си "забравила".

Повече ме интересува КАКВО Е МНЕНИЕТО НА ВЪПРОСНАТА ТВОЯ БРОКЕРКА ПО КАЗУСА. Тя не ти ли каза поне "Внимавай, където и да отидеш, ще попаднеш на агенция, а е редно те да ти поискат комисиона, която си длъжна да платиш!"

Я ни кажи името й, както казваш името на Маршал, ще си пращам приятелите и любимите клиенти все при нея. Да я видим дали ще им продава имотите си без да им иска комисиона!!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Фирма Маршалнови [re: Karinka]  
Автор Evichka® (непознат)
Публикувано19.11.06 21:47



Вие нали не мислите, че всеки ден купувам и продавам имоти, за да знам, че някой ще поиска пари ако ме води някъде. Аз нямам пропуск, че не съм предупредила. Няма причина брокерът да ми поиска пари, след като той си има клиент, и това е именно, човека, който е отишъл при него и му е казал да му продаде имота. Моят брокер НЕ ПОИСКА пари от хората, които закупиха апартамента и за това си мисля, че и на мен няма защо да искат.



Тема Re: Фирма Маршал [re: Karinka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.11.06 21:48




"Всеки нормален брокер ще се съгласи да направи така сделката."
----------------------------------------------------------------------------------------


Въх, колежке, не ме карай да се смятам за НЕНОРМАЛНА брокерка!



Аз лично не ги признавам такива. Ако някой клиент ме сюрпризира, че си има брокер, го пращам да си го доведе. Ако въпросният брокер ще лапа моята част от комисионата - да си мръдне задника и да идва по огледи. И да ми се обади ТОЙ по телефона да ми поръча оглед. Привилегии от този род не ми минават. Подобни колеги според мен не правят чест на професията точно колкото креватните брокери. Ако ние самите си подбиваме цените и не се уважаваме - как ще го правят клиентите??

За нещастие във всички професии се намират хора, които правят дъмпинг на цените.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Редактирано от yниKaлнa на 19.11.06 21:52.



Тема Re: Фирма Маршалнови [re: Evichka®]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.11.06 21:50



Продължавам да настоявам за ИМЕТО НА ТВОЯ БРОКЕР ДЕТО НЕ ИСКА КОМИСИОНИ ОТ КУПУВАЧИТЕ!!!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Фирма Маршалнови [re: yниKaлнa]  
Автор Evichka® (непознат)
Публикувано19.11.06 21:57



Предупреди ме, но беше малко късно... бях се обадила вече
Ще се радвам да пращате клиенти при нея, когато продава имоти. Колкото по-бързо се продава имотите, толково по-доволен е клиента, а тя си прибира комисионната от клиентите, предложили й имота. Вярвам, че ще има повече и по-доволни клиенти, отколкото други фирми.
Ще напиша името й с удоволствие, само да не прозвучи като реклама. Ескарина - www.eskarina-bg.com



Тема Re: Фирма Маршалнови [re: yниKaлнa]  
Автор Evichka® (непознат)
Публикувано19.11.06 22:02



И продължавам да не разбирам защо след като съм се обадила на обява пусната в интернет, трябва да платя комисионна. Аз си представям да платя, когато съм отишла във фирмата и съм казала "Така и така, търсете ми жилище". Тогава брокерът почва да търси из обявите, да се обажда на други фирми, тоест спестява ми много усилия. Но иначе не виждам основание да получи комисионна, нали?



Тема Re: Фирма Маршалнови [re: yниKaлнa]  
Автор Evichka® (непознат)
Публикувано19.11.06 22:12



От къде ви идва на акъла, че трябва да вземете пари от двете страни. Дори смятам, че това е абсолютна глупост. Когато се сключват такива сделки, всеки трябва да бъде представляван от човек, който пази неговите интереси. Трудно може да пазите интересите и на двете страни. Но явно вас не ви интересуват интересите на клиентите ви, а само да лапнете паричките :). В този дух на мисли, дали може да ми кажете името на фирмата, в която работите, за да не попадна случайно на ная?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.