Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:27 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Penn Koff]  
Автор Tweeg ()
Публикувано17.11.06 09:52



закон няма да реши проблема защото той ще се възприеме като нещо "натрапено" от държавата. Брокерите сами трябва да осъзнаят кой начин на работа би бил най-удачен и да се придържат към него



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: anirad]  
Автор Benedetto (непознат)
Публикувано17.11.06 10:57



Първо - клиента не го вълнува дали работиш 14 часа на ден или 4. Това си е лично твое решение. Професионализмът изисква да се държиш с клента сякаш е единствен за целия ден. (Не говоря за рамзотаване цял ден с един клиент)
Второ - от самото начало да стане ясна цената с включена комисионна. За коментарите със нови закони - наистина ще е добре ако АНИ-тата са задължени да включват в цената и комисионата си (както е с ДДС. Във всеки магазин е показана цената с ДДС.)
Трето - пълна информация за продавания обект. Ако някой от колегите в АНИ не е запознат с апаратамента примерно, не дава информация. Или изрично да каже, че не е запознат.
Да се изясни на клиента какво точно включват услугите на фирмата - обработки на договри, проверки за някакви измами и такива неща



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Tweeg]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано17.11.06 11:36



Аз съм брокер.Миналата година продавах лично мой имот.Купувачите ми ги доведоха колеги и аз платих комисионна.Сега стана ли ти ясно?!?!За да мога адекватно да съществувам на пазара във всяко едно отношение,и за да има рекламата за която ти ще се обадиш / и евентуално се стигне до сделка /,аз съм вложила 5год. образование,10год.стаж,непрекъснат усилия да съм в крак с всички новости и промени имащи отношение към темата,контакти,авторитет,нерви на стружки и още много други неща.Това е моята професия и тя е в сферата на посредническите услугите.Който не се нуждае от услугите ми не ги търси,защото само бебе ще твърди,че са безплатни.Аз работя - не крада и не прося.И щом ти искаш да гледаш и да купуваш имот,по който аз работя ми дължиш комисион.А ми дължиш комисион,защото съм посредник,т.е. ти също си ми клиент.По същата логика ще си платиш на друга агенция,ако чрез нея гледаш мой имот.Услугите ни са комплексни и не включват само гледане на имоти.Твое решение е дали ще ползваш услуги на посредник / които са платени/ или ще си търсиш сам имота.А ако наемеш адвокат да ти оформя сделката и на него ли не плащаш?



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: dated]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано17.11.06 11:38



Извинявам се,че се намесвам,но това ни е работата - посредник





Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: 4erveno_nebe]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.11.06 12:26



СПЕЦИАЛНИ ПОЗДРАВЛЕНИЯ, КОЛЕГА! ТОВА ТВОЕ ИЗКАЗВАНЕ ЩЕ СИ ГО ПРИНТИРАМ И ЩЕ СИ ГО ЗАКАЧА В ОФИСА НАД ГЛАВАТА СИ!!

Даже бих те разцелувала, ако си пред очите ми. Независимо дали си мъж или жена!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Benedetto]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.11.06 13:20



Всичко това са дребнавости. Каква ти е разликата, ако ти кажа :ИМОТЪТ СТРУВА 41 000 ЕВРО или ИМОТЪТ СТРУВА 40 000 ЕВРО, А КОМИСИОНАТА ЗА НАШАТА АГЕНЦИЯ Е 1 000 ЕВРО??? Второто го казваме всеки път. И всички казват :О, да знам, нищо против!

Само дето после някои се опитват да не си платят. Щото са българи просто.

Аз имам клиенти, които още от началото казват : Ще ви платя само 2%. Понякога се съгласявам, понякога - не. РЕШЕНИЕТО Е МОЕ.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: 4erveno_nebe]  
Автор Tweeg ()
Публикувано17.11.06 13:23



ти рекламираш имот и получаваш обаждане - това да отговориш на това обаждане е част от задълженията, които ти си поела към продавача като сте подписали договора си с него за посредничество. Ти нали затова правиш реклама за да ти се обадя и ако никой не ти се обажда как ще си изпълниш задълженията към продавача.

Никой не иска ти да работиш без пари, аз искам само цената която виждам в рекламата да е крайна. Ако аз поискам от теб допълнително някаква услуга (освен огледа) естествено че ще си платя. Но въпроса е да я поискам, не ти да ми казваш - искаш не искаш други услуги ще платиш.

Под ползване на услуги аз разбирам следното:
1) идва продавач и казва - искам да ми рекламирате имота
2) идва купувач и казва - търсете ми това и това
3) идва купувач и казва - исктам съдействие при осъществяване на сделка

Това са три различни неща. може би трябва и различни цени да има. Все пак не е все едно дали ще търси имот, ще оправяш документи и ще уредиш банков заем или само ще подготвяш документи.

Айде и тебе да те питам това дето питам всички брокери тука. Ако реша да купувам апартамент който ти рекламираш каква е раликата между:
1) обаждам ти се като частно лице и искам от теб само оглед без нищо друго и ти веднага ме "товариш" с комисиона което според теб е нормално
2) регистрирам си една АНИ и ти се обаждам като "колега" - в този случай ти не искаш комисиона.

Е в двата случая ти вършиш едно и също - подготвят сделката от страната на продавача, а за купувача не се интересуваш. Е защо в единия случай искаш комисиона, а в другия не.

Аз не искам пак подчертавам ти да работиш без пари. Аз искам формално парите да си ги получаваш от този към когото си поела някакви задължения - в повечето случай продавача. То ясно че аз като купувач ще ги платя тези пари, но искам цената която виждам да е с включена тази комисиона, аз да платя това което виждам на рекламата, пък после вие с продавача си се оправяйте.



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: yниKaлнa]  
Автор Tweeg ()
Публикувано17.11.06 13:24



само не разбрах защо го поздравяваш за това че му се струва нормално да не провери кога е построена сградата в която продава имот ли?

Почваш да издъхваш униКална :)



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: yниKaлнa]  
Автор dated (непознат)
Публикувано17.11.06 13:31



Сега разбрах, че сте посредници.
При това по-особени.
И аз работя с посредници. Продавам нещо, произведено от мен. И плащам на посредника, който ми върши работа. Ще познаеш ли какво ще му се случи ако разбера, че изнудва клиенти за допълнителни пари и отказва да работи с такива, които не му плащат отделно?
Или когато потърся материали ми кажат, че дължа отгоре защото съм се обърнал към тях?
По-особено виждате нещата, спор няма.



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: yниKaлнa]  
Автор Tweeg ()
Публикувано17.11.06 13:39



идея си нямаш колко е голяма разликата. Ще се опитам да ти я разясня от чисто психологическа гледна точка.

Тръгва купувач да си търси апартамент и почва да рови по обяви за да му излезе по-евтино и да не ползва агенции. Рови, рови ама все парите не достигат. Накрая решава ще се "жертва" на по-висока цена то сигурно ще е по-хубаво и т.н. самоубеждава се. Накрая е харесал любимия апартамент в нета простил се е с почивката на мере за следващта година и звъни на посочения в обявата телефон. В тоя момент отсреща му казват - дай още 1000 - 1500 евро. Човека едвам е прежалил парите за апартамента и те още му искат - и за какво - нали сам си е намерил обявата, има познат нотариус ще му направи проверките по-евтиничко и т.н. И тука почва "войната" с брокерите и те излизат виновни че човека не може да си купи апартамент.

Айде сега помисли как ще стоя нещата ако обявиш цена от 41000 - ами просто човека ще мисли две седмици повече и пак ще ти се обади, ама:
1) няма да те изкарва тебе виновна че му искаш още пари
2) ще си мисли че сам си е свършил работата и е спестил пари като не ти е ползвал услугите

Е сега разбра ли колко голяма е разликата.

P.S. като почнат да се обявяват цени с включена комисиона ще изчезнат обявите от сорта "само за Ч.Л.", няма да те питат "ти колега ли си" и най-важното според мен - човек ще може да иде в агенция и да каже - търсете ми това и това и да е сигурен че ще получи най-доброто, което е на пазара защото няма да има обяви от сорта "само за Ч.Л." до които той няма как да се добере при сегашната практика ако наеме друга агенция, а не тази предлагаща имота. По този начин ще може да се развие пазара за търсене и да се почвят агенции специализирани само в търсенето на имоти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.