Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Tweeg]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано18.11.06 10:41



1. Права и задължения на страните;
2. Собственици;
3. Кой е имота;
4. Документи, представени за установяване на собствеността;
5. Цена и условия за освобождаване;
6. Нещо специфично - например, ако са ни оставили ключ от имота или че третия братовчед на петата леля ще организира огледите.
7. Срок на договора;



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Tweeg]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано18.11.06 10:42



струва ли си? откриване, закриване на дейност :-) патента
спестявайте, но разумно!



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Karinka]  
Автор Tweeg ()
Публикувано18.11.06 12:06



ти направо ме уби - защо изобщо тръгваш да правиш реклама на имот за който не си сигурна че само ти го предлагаш. То така човека може да иде да сключи договор с 10 агенции и те и 10 да го предлагат и да правят "разходи", а от друга страна само една ще получи комисионата защото няма начин и 10-те заедно да го продадат.



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Tweeg]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано18.11.06 16:15



А защо да не го предлага и друга агенция? Не мога да разбера защо да ограничавам собственика в избора си какво да направи.
Мога да кажа, че след разговор с мен, най-често собствениците не обявяват в повече от две агенции имота си. И не се е случило да го предлагат сами. Дори и като са си намирали сами купувач, са идвали при мен да направят сделката. Въпрос на разговори и доверие.



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Penn Koff]  
Автор Benedetto (непознат)
Публикувано18.11.06 19:36



И Според мен трябва да е така - комисионната се плаща при възлагане напоръчка на дадена агенция. Не може аз да се обаждам на реклама на АНИ и да искат комисионна. Най-малкото трябва да се подсигурят задълженията на двете страни (Ани и клиент).
Останал съм с усещането, че ако купувача и продавача са Ч.Л., АНИ-то се опитва да вземе комисионна от двамата. Ако работи с друга агениця - само от своя клиент.



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Karinka]  
Автор Tweeg ()
Публикувано18.11.06 20:08



То се получава все едно си поръчваш пица от 5 места по телефона. И който ти донесе първи пица на него плащаш, а другите да си ядат пиците сами. Ти на практика работиш на "халос", а най-лошото е че искаш аз да плащам за това че на теб 2 от 3 реклами са ти на "халос".



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Tweeg]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.11.06 20:29



Ами така е. Това са рисковете на професията. Ние си ги поемаме. Понякога 10 агенции рекламират един и същи обект, а купувачът се обажда на тази обява, която най-много му допада като съдържание. Ползата за продавача да даде имота си на няколко агенции е, че понякога купувачът се обажда на агенция за ДРУГО жилище, а брокерът, имайки и ТОВА на разположение, предлага и него. Естествено, първо предлагаш ТВОИТЕ си имоти, на които си посредник, и после - тези на другите агенции. И то ТОЧНО заради това, че разчиташ на комисиона от двете страни. Така, че - двете страни имат полза да са клиенти на една и съща агенция - ще бъдат обслужени с по-голямо внимание, отколкото ако са клиенти само на едната страна. Пък имат и шансове да им бъде намалена комисионата - доста често агенциите го правят, когато и двете страни са техни. Смъкват по половин процент и от двете страни.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: anirad]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.11.06 20:32



От всичко, което прочетох до тук в темата ти, а и във всички други подобни теми, СЪВЪРШЕНО ясен е отговорът на въпроса ти : "Кажете какво искате от нас"
Искат просто да не им взимаме комисиони. Ни повече, ни по-малко.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Benedetto]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.11.06 20:43



Почвам да се ядосвам. По дяволите, какво значи, че се ОПИТВАМЕ да вземем комисиона и от двете страни??? Ами ЕСТЕСТВЕНО че ще вземем!!! И никакво твое "усещане" не е това, това е неоспоримата справедливост!! Как мислиш ти, че ще ми платиш за това, че съм те завела на жилището, което ще купиш??

Продължавате упорито да твърдите, че ТРЯБВА ДА ВИ РАБОТИМ БЕЗПЛАТНО!!!

Каква е ЗА ТЕБ разликата, ако избереш жилище, на което АЗ съм те завела, но то се продава чрез ДРУГА агенция?? Тогава ще ми платиш без да мрънкаш, нали? А когато АЗ съм посредник и на продавача - ВЕЧЕ не било редно. Нали АЗ съм ти предложила жилището и в двата случая????????????????????????????

Вижте пиленца. Целият ви проблем е, че всички живеете с девиза "Не е важно АЗ да съм добре, важното е Вуте да е зле!". Превод - не е важно АЗ да съм си намерил жилище, важното е агенцията да не си напълни гушата с две комисиони.


Ще дойде момент, в който България ще се пръсне по шевовете. От завист.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: yниKaлнa]  
Автор Penn Koff ()пират()
Публикувано19.11.06 01:42



брррррр.... усещам отрицателни вибрации



________________________________



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.