Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: yниKaлнa]  
Автор Tweeg ()
Публикувано16.11.06 17:04



Айде пак стария спор

Когато купувач ти се обади да му търсиш имот тои иска да му сътрудничиш, когато купувач ти се обади за рекламиран от теб имот той не иска да му сътрудничиш а иска да види това което рекламираш.

Ти като видиш реклама на кока-кола и влезеш в магазин за да я видиш "наживо" да не би да искаш магазинера да ти сътрудничи, а?

Щом рекламираш нещо не може да искаш само заради това че някой е видял рекламата ти и е поискал да види наживо какво предлагаш да заявявш че той иска услугите ти. Сега купувача ако изрично поиска да направиш проверки, подготвиш документи и т.н. тогава вече ти е поискал услугите. Но, не може тези услуги да вървят едва ли не комплект с рекламата ти.

Тука само се жалвате брокерите че нямало закон дето да уреди всичко и т.н., а когато човек ви предложи някаква идея как нещата да станат като в белите страни веднага почвате да се дърпате - е добре де какво искате в крайна сметка?



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Tweeg]  
Автор anirad (непознат )
Публикувано16.11.06 20:29



А не смяташ ли че нещага са вързани? Значи, ако ако съм от страна на собственика, а частноно лице няма брокер, ти искаш да ми кажеш, че аз подготвям само дакументите от страната на собственик, така ли? Значи според мен хората които пишат тук трябва да са доста запознати с нещата за да могат да говорят. Ако документите не се подготвят в срок, сделката се разваля... ако е по вина на частното лице той губи парите, а не смяташ ли че това са доста пари.... Защо аз не мога да разбера след като не искат частните лица да плащат комисионна не си търсят собственици? Няма да прибягват до услугите на агенция. Така няма да я има тази непрекъсната война, няма да ни разиграват, да се обаждат на всички агенции, да се крият и да въртят номера....А не е ли по-лесно още от самото начало да кажат, не мога да ви платя пълния размер на комисионната и така нещата се изяснят? Значи не мога да разберя и как така без да се замислят говорят общо за всички агенции и брокери.... И друго нещо...не сте ли се замисляли, че парите са важни, но някой път боли повече като се подиграват с труда ви...я се поставете на наше място... Но това явно трябва да се изпита и тогава да се разбере...





Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: anirad]  
Автор Tweeg ()
Публикувано16.11.06 20:46



Ако някое частно лице, както му викаш, не иска да ползва услугите ти за да подготвяш документи и т.н. той си носи и последствията ако сделката се провали. Не може ти да му "натякваш" услугите си.

А това че ти се обажда за нещо което рекламираш не значи че те наема и трябва да ти плаща. Представи си че аз съм частно лице и ме интересува твой имот. Каква е разликата между следните случаи:
1) обаждам ти се като частно лице и ти искаш да ти платя комисиона
2) регистрирам си една АНИ и ти се обаждам като колега - в този случай не ти дължа комисиона

Каква е разликата за тебе в тези два случаи при положение че и в двата случая работиш с мене.

Айде сега ми кажи защо просто не сложите комисионата в цената и всички войни ще свършат според мен



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Tweeg]  
Автор Penn Koff ()пират()
Публикувано16.11.06 20:50



ахахаха

В отговор на:

Айде пак стария спор


честито! вие спечелихте спор с униКална.

момичето си е написало: уникална заядливка! с други думи- ако й кажеш, че я боли, тя ще ти каже, че я сърби, но ако опиташ да я почешеш, ще ти се оплаче, че я боли.

нищо лично, само бизнес.

________________________________


Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Tweeg]  
Автор anirad (непознат )
Публикувано16.11.06 20:58



Да точно това, правя днес. Сложих на всички апартаменти крайна цена. Която се формира като цена + една комисионна от 2,5%. Така смятам че е най-честно. Но аз ти говорих за обидата, за това че ти се подиграват в очите, навместо да ми кажат не мога и това е... надявам е че ме разбираш.



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: anirad]  
Автор anirad (непознат )
Публикувано16.11.06 21:05



А и друго искам да попитам... знае ли някой от вас колко разходи има една агенция за да съществува? Има ли някой представа... Аз съм готова да ви покажа всичките си разходи, които в повечето случаи заради "почтени клиенти", които смятат че недвижимите имоти са средство за развлечение, свалки и разходки.. Само телефоните, мобилни + стационарни възлизат на скромната сума от 862,58лв. + офис 250Е + ток + интернет и т.н., да не говорим за транспорта...А знаете, че нашата професия е с несигурни доходи, този месец може да не изкарам и нищо... но не се оплаквам има и съвестни хора, благодарение на които съществуваме.



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: anirad]  
Автор Tweeg ()
Публикувано16.11.06 21:06



на купувача едно нещо му е пределно ясно - парите идват от него. Никой продавач няма да се "бръкне" за да ви плати, той просто ще си го добави в цената която ще иска. Всички спорове са заради това че купувача като види една цена някак си чисто психологически я приема след което му казват айде дай пак пари.

Ако видиш имот за 51500 си казваш - ще ида да го видя, може да е хубав и т.н. почваш да се навиваш и да приемаш цената. Същото става и ако апартамента е 50000. Обаче ако на този от 50000 ти кажат дай още 1500 комисиона и цялото мислене почва наново и човек почва да си казва - абе тамън преглътнах 50 000 и сега тези ... .... .... ... ... брокери искат още пари и какво толкова правят за мене и т.н. И се стига до "войни"

Та, парите винаги идват от купувача въпроса е че е по лесно да "преглътнеш" една цена наведнъж отколкото на два пъти. Та затова обикновено брокерите го отнасят за втория "гълток"



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: anirad]  
Автор Tweeg ()
Публикувано16.11.06 21:11



ами търсете начини да си оптимизирате работата.
С едно фотоапаратче и видеокамера, добре описани обяви, сключени договори с всеки продавач на който рекламирате имот и всеки купувач възложил ви търсене много ще си улесните работата. Най-малко няма 10 агенции да рекламират един и същ имот защото при такъв вариат е ясно че 9 ще са работили на халос.

Та работете само по това което ви е възложено



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: anirad]  
Автор Penn Koff ()пират()
Публикувано16.11.06 22:13



не съм съвсем убеден, че това е начина. така по рекламите ти ще продаваш имот Х за 51 500, а конкурента ти ще продава същия този имот Х за 50 000. аз си мисля за нещо като по заведенията: "цена 50 000 и някъде по-долу упоменато- заведението работи с 3% сервиз" или пък "цена 51 500 и някъде по-долу упоменато, че това е крайна цена и купувача не дължи нищо друго на агенцията"

все пак си мисля вариант едно, че ми харесва повече.

________________________________



Тема Re: Брокерите - права и задължениянови [re: Tweeg]  
Автор Penn Koff ()пират()
Публикувано16.11.06 22:17



е тя ще рекламира на 51 500, а брокера от другата агенция като го рекламира същия тоз имот на 50 000, ти на кого ще се обадиш?

аз си мисля, че просто трябва да се уточнява, че се дължи и еди-ква си комисионна, а не да се начилява в цената.

абе въпрос на вкус... не може на всеки да се угоди, винаги ще има недоволни.

________________________________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.