Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема брокерите и техните ценинови  
Автор fooy (fooy)
Публикувано12.10.06 22:48



Какво прави един брокер за да вземе комисионна................................!!!!!????? - реални ли са тарифите?





Тема Re: брокерите и техните ценинови [re: fooy]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.10.06 09:26



За да вземе комисиона, един брокер работи в агенция. Агенцията има офис, плаща наем за него, ремонтира го, обзавежда го, оборудва го с компютри, копир-машини, скенери, принтери, интернет връзка, 5-6 телефона. На всичките тези неща плаща консумативи и разноски. Дава реклами, върти телефони. Прави огледи с градски транспорт или със собствен. Плаща годишен патент. Плаща заплата на секретарка и счетоводителка и осигуровка на брокерите. Плаща на юрист за особено сложни случаи. При сделка пише предварителен договор, прави проверка на имота, заличава ипотеки, ако има такива. Прави контакти с нотариусите, грижи се за изрядността на документите, дава консултации и препоръки във връзка с изваждането им. Всички тези разноски трябва да се покрият от комисионата.

Има и огромно перо разноски, които отиват за обслужване на клиенти, които в крайна сметка не правят сделка. Екскурзианти. Или хора, които не знаят какво точно искат. Или хора, които търсят социални контакти. Или хора, които ползват пълната брокерска услуга от А до Я и накрая НЕ СИ плащат комисионата, за която са поели ангажимент да платят. Сладури едни такива. (Естествено, те биват осъдени, и плащат, но по-късно. Заедно с лихвите. Ако са подписали договор или протокол за оглед). Но за тях разноските са същите както за истинските купувач-продавачи.

Ето ТОВА прави брокерът, за да вземе комисиона. А тарифите са ТАКИВА, каквито СА. На който са му високи - има пълното право да НЕ ползва брокер. Не е задължително.

Редактирано от yниKaлнa на 13.10.06 09:36.



Тема Re: брокерите и техните ценинови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 09:45



На който са му високи - има пълното право да НЕ ползва брокер. Не е задължително.

Мда, тук си абсолютно права... Направо се учудвам, как се намират хора да купуват особено ново строителство през агенция. На мене намирането на апартамента ми коства обедните почивки 3-4 дена, около 20 допълнителни лева телефонна сметка на мобилния, и около 20-тина лева за гориво, както и 2 броя Софийски имоти - ся да не си помислиш, че съм търсил в обявите - НЕ, читавите строителни фирми си пускат каренца там, имат си сайтове, секретарки и т.н и т.н. Нямаше нужда да дам 2-3 000 евро само за да ме заведе някоя кифла на някой строеж и после да ми вземе парите (без малко да стане един път така, добре че ми щукна, че мога да си размърдам задника 200 метра и да отида до сградата, на която естествено имаше телефон на строителя). Останалата работа я свършиха от строителната фирма и от банката, за което съм им много благодарен.

Та така - мога да дам съвет на търсещите ново строителство - в никакъв случай не се набутвайте да давате процент на агенция - работата, която върши агенцията в този случай, клони към това да ви заведе на обекта и да ви вземе паричките. Особено ако ще ползвате банка, бъдете спокойни - банката няма да се набута с не-читав имот и няма да даде пари... Проверките си ги правят те.

Just a genius



Тема Re: брокерите и техните ценинови [re: Blake]  
Автор JetSpeeD (бързам бавно)
Публикувано13.10.06 11:04



Всичко което е написал Блейк е АБСОЛЮТНО вярно. Ако разчитах на агенции и брокери в момента щях или да живея под наем в двустайна панелка и да плащам 250-300 EURO наем или да "вися" с 40000 - 50000 EURO към банка. Слава богу че трудно се подвеждам от "приятелски" съвети, още повече пък и от брокери.

Не искам да остана погрешно разбран, нямам нищо против тях, имам против некомпетенността им. Не може аз като клиент, да съм по-добре запознат от пазара, отколкото те. Абсурдно е да отида на среща с брокер от една от големите агенции в бранша, и той да не знае че апартаментите които продава са продадени преди 3 месеца. Абсурдно е да твърди друг такъв че за апартамент какъвто търся аз под 50000 EURO е смешно дори да се говори, без дори да ме е изслушал. Абсурдно е да не е запознат със схемите на плащане които предлага строителя. Абсурдно е да чуеш изречение "Ами отидете на обекта и кажете че аз ви пращам, но нали знаете че комисионната е 3% и ще трябва да я платите". Ок, ще си я платя, но искам да знам че интересите ми ще бъдат най-добре защитени. А защо ли от сблъсъка ми с няколко агенции не оставам с впечатление че това е така?

Какво стана в крайна сметка? Почти като при Блейк - Интернет, 8-10 дни без обедна почивка, 20-30 лева към сметката за телефон, 2-3 съботи и недели, банка с отзивчиви служители, строител с който човешки си договорихме срокове, начини на плащане и конструктивни изменения и подобрения по време на строежа съгласувани с архитекта и конструктора. А ако бях избрал и банката с която инвеститора работи, щях да се видя само веднъж с тях, при нотариуса.

Но в крайна сметка, всичко е въпрос на избор, а алтернатива винаги има.

Споко. Хубавите работи, бавно стават.


Тема Re: брокерите и техните ценинови [re: Blake]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано13.10.06 13:49



ммм да
сигурно си прав и сигурно поради тази причина в последната седмица се занимавах точно с клиенти, които така са си купили имоти в ново строителство и се чудят какво точно да направят като не могат да си ползват имотите
ех, някой път така ме забавлявате в този клуб. особено някой като почне да се перчи колко е велик.



Тема Re: брокерите и техните ценинови [re: JetSpeeD]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 14:13



мда, забравих да добавя, че аз взех кредит точно от банката на инвеститора. Е, не беше само едно ходенето, а 3-4 (трябваше да се подписват разни неща на различни етапи), но само толкова... Но тези ходения така или иначе са неизбежни, дори и да работиш с агенция...

Just a genius



Тема Re: брокерите и техните ценинови [re: Karinka]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 14:18



да не би да са от тези, дето се чудят как да се отърват от дървото, на което са се натресли, и си предлагат имотите на агенции, пък барем се намери някой по-голям балък от тях??? Попаднах и на такива екземпляри - като чуят думата "банка", и веднага се врътват и заявяват, че с банки няма да работят... защо ли???



Точно от агенции са ми предлагали поне 4-5 абсолютно МЕНТЕ имоти - от тези дето се продават с години, зарязани са от години или няма никакъв шанс да бъдат завършени в следващите 4-5 петилетки. Да ти цитирам ли и конкретните имоти ако искаш? А строителната фирма, ако е читава - си личи отдалеч. Моята например само за няколко месеца от няколко плочи има вече 2 почти готови сгради и прави довършителните работи.

Just a genius



Тема Re: брокерите и техните ценинови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.10.06 21:03



Солидаризирам се се теб по отношение на покупката на ново строителство. Наистина няма смисъл да се обръщаш към агенция. Аз лично избягвам да водя клиентите си по нови обекти, защото, както ти мъдро отбеляза, там са написани координатите на строителя и по този начин се поставя на изпитание коректността на клиента ми, а коректността на българина като цяло е качество, което най-често НАПЪЛНО ОТСЪСТВА. Макар, че съм продавала и такива обекти. Все пак през цялото време трепериш дали няма да те прескочат, а това не си е работа.

По-важно е друго. Че аз НИКОГА НЕ БИХ ПРЕПОРЪЧАЛА НА МОИ КЛИЕНТИ ДА СИ КУПУВАТ НОВО СТРОИТЕЛСТВО. Толкова рискове крие, че никой, който ми е симпатичен, не бих натопила по този начин.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: брокерите и техните ценинови [re: yниKaлнa]  
Автор V.Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано13.10.06 21:57



Трудна работа демек! Знаех си че някакво чувство ми се губи а то какво било ... съжаление към бедните брокерчета



Айде сега вземи и кажи за кой друг нормален бизнес свързан с посреднически услуги тези всичките разходи не се правят



Тема Re: брокерите и техните ценинови [re: Karinka]  
Автор V.Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано13.10.06 22:03



И ти точно какво направи за да им съдействаш за да си ползват имотите немедлено?? Освен това не е зле да кажеш и с какво ползването на брокер и плащането на комисионна за покупка на имот в строеж ще допренесе за кефа на инвеститора да завърши проекта в срок вместо да го зареже на етап грубо строителство?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.