Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хамалски услугинови  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.10.06 08:51



Някой може ли да сподели опит с пренасянето. Препоръчайте фирми, какви са тарифите, какви са били приятните и неприятните изненади.

м/у другото, някой има ли представа защо всички хамали са студенти?



Тема Re: хамалски услугинови [re: f(x)dx]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 09:34



хехе
м/у другото, някой има ли представа защо всички хамали са студенти?

защото са млади силни глупави и гладни :-) подходящи са за тази работа и работата е подходяща за тях - заради времето ...

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: хамалски услугинови [re: f(x)dx]  
Автор paraplaner4eto (луда глава)
Публикувано16.10.06 10:15



Привет, понеже се местихме преди 3 седмици ще споделя личен опит. Намерихме камион чрез наш приятел, негов познат се занимава с това, не точно с хамалски услуги а само с превоз. Купихме си и количка за около 50 лв, впредвид това че ще ни се налага да се местим пак след около година- две, свърши чудесна работа. А и отгоре навсичко имахме доволно багаж и мебели, прекарахме 5 години в старата си квартира, последните 2 от тях живееки с мисълта че от там направо ще се преместим в нашата къща и изобщо не сме мислили за местене, но племеника на хазяите ни са ожени и така се наложи това местене. Та много багаж, 2 малки деца, един камион и двама приятели и се справихме за времето 10-16ч, сваляне, качване и пак наново на новото място. А още нещо да не забравя, всичко подредихме в кашони, които поръчахме от една фирма за реклама, която предлагаше и кашони. Донесаха ни ги у дома, бяха сбъркали размера и вместо с 10 големи и 15 малки се оказахме с 10 големи и 15 съвсем малко по малки от големите, демек с 25 големи кашона, струваха ни около 40лв. За камиона човека не искаше да му плащаме, но ние му дадохме 40лв. Това е май накратко:)



Тема Re: хамалски услугинови [re: paraplaner4eto]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.10.06 10:32



Мислил съм го и този вариант, ама много тежи пустата пералня. Хладилникът и той не е лек, а пък гардеробът и дивана - обемисти и със сигурност ще ги чукнем два-три пъти.
та жената вика - ако с хамали ще излезе стотина лева отгоре - по-добре с тях.

Случайно да знаеш как вървят хамалските услуги?



Тема Re: хамалски услугинови [re: f(x)dx]  
Автор paraplaner4eto (луда глава)
Публикувано16.10.06 12:05



Не мога да ти кажа за цените на услугите, най добре е да звъннеш на няколко места и да питаш, аз говорих с някой от тях за кашони и цените, на които ги предлагаха бяха доста по скъпи и затова изобщо непродължих понататък. А за пералнята, аз писах за количката ( тя е с две гуми и има платформа дето се пуха под нещото за товарене и много лесно се пренася, по стълби и равно), но пак ще кажа, върши перфектна работа, ние имаме освен пералнята и сушилня и миялна с еднакви габарити и съпруга ми е слаб и го раздава шеф, но се справи перфектно.
Проверете и фирмите, но ако решите да се справяте сами свиркай, да ви дадем количката, много по лесно е с нея.



Тема Re: хамалски услуги [re: f(x)dx]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.10.06 12:13



е нямате ли си приятели бе хора?
по-добре след пренасянето да организираш малък купон, хем работата ще се свърши, хем аху-иху... Ние редовно си се пренасяме така на приятелски начала...

Just a genius



Тема Re: хамалски услугинови [re: paraplaner4eto]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.10.06 12:58



туй за количката е голямо ноу-хау. от Метро ли сте я взели? Проблемът естествено е, че ще ми трябва веднъж-дваж в живота



Тема Re: хамалски услугинови [re: Blake]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.10.06 13:01



Аз с приятели не обичам да върша работа.
Да речем, че викна Пешо и Гошо да пренесат пералнята. и вземат, че я търкулнат по стълбите. Без да искат, разбира се, ама става неудобно.
то всъщност на мен тежките работи са ми зор. за столовете и тенджерите - мога и сам, мога и с тайфата, ама пустата пералня пет етажа надолу и после още толко нагоре - мъъъка.



Тема Re: хамалски услугинови [re: f(x)dx]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.10.06 14:12



няма да й се плашиш на пералнята. В предната квартира бяхме на 8-мия етаж и без асансьор известно време. Точно тогава се сдобихме с пералня. Един ден с още 3-ма колеги я фанахме и от първия до осмия на един дъх, без почивка даже (стълбището обаче беше широко, та нямаше проблем да се въртим).

Ма ти си знаеш де... При нашата система досега гафове не е имало...

Just a genius



Тема Re: хамалски услугинови [re: Blake]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.10.06 14:36



абе стари ора сме ний. хернии, ишиаси, туй-онуй.
ся бива ли за стотина кинта да си докараш някоя операция?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.