Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Голям проблем с намиране на квартира в Софиянови  
Автор yaliyali (непознат )
Публикувано29.08.06 20:23



Здравейте,
Повече от 3 седмици търсим двустаен апартамент (или тристаен) за максисимум 190 евро в столицата. За младо семейство. В източните квартали или широк център (доста широк център, ако трябва да бъда точна).
Натъкваме се непрекъснато на фиктивни обяви до тази цена, непрекъснат растеж на цените от ден на ден или безкрайно мотаене от брокери. Те или задържат оферти, или се мъчат да вдигнат цените в ход, но факт е, че до този момент при десетките оферти, никоя от тях не се е оказала работеща. Също неефективно се оказа да пускаме обяви, да ангажираме агенция да търси по нашите критерии. Въобще, всички стандартни пътища.

Имахме само един оглед за този период, на който брокерът най-нагло "ни върза тенекия" и просто не дойде, нито се обади. Останалите безкрайно ни размотаваха по телефона..този го нямало, онзи го нямало .. собственикът на море, болен, изчезнал не знам си какво..
Адски несериозна работа, която ме кара да се питам тези агенции какъв точно бизнес правят?

Може ли някой тук да посочи адекватна агенция (или оферта дори), която работи професионално и може да намери в кратък срок това , което търсим. Изведнъж се оказа голям проблем да намериш не кой знае какво жилище на тази цена. Имам чувството, че пазарът се е напълнил с всякакви мошеници, които само пускат подвеждащи обяви и манипулират пазара така че да вдигат цените. И не виждам кой ще наеме двустаен апартамент в Обеля за 500 евро, например?И това вече го има.

Готова съм и да дам по-обстойна информация тук какво точно търсим .
Предварително благодаря на всеки отзовал се с някакво адекватно предложение.



Тема Re: Голям проблем с намиране на квартира в Софиянови [re: yaliyali]  
Автор iwanov (WCO)
Публикувано30.08.06 08:42



И З М Е К Я РИ!
Мисля че това е точната дума, дори с риск да изглеждам груб.
В София НЯМА читава агенция, която сериозно да се занимава с наеми на обикновенни апартаменти.
Аз също търся от доста време нормален (нелуксозен), приличен апартамент. За жалост досега само ми губят времето като ме водят на огледи по разни "дупки", с обяснението: "Ама вие за тези пари (150-200 Е) какво искате".

Боклуци...



Тема Re: Голям проблем с намиране на квартира в Софиянови [re: iwanov]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано30.08.06 09:40



Мда, и аз винаги съм се дразнел от отношението на т. нар. "брокери" към клиентите им... Не знам колко пари взимат, но явно 200 евро ги нямат за нищо, и смятат, че всеки клиент по цял ден си брои пачките с парите... хич не е смешно, чувал съм и реплики от сорта "за 40-50 евро на месец повече ще си намерите ***"... чшшш алоу, тва са 100 лева бе, или всичките ми сметки за месеца. тези пари не ги копаем, и не ги изкарваме за 5 минути труд под формата на комисионна...



Just a genius



Тема Re: Голям проблем с намиране на квартира в Софиянови [re: Blake]  
Автор fine_line (непознат)
Публикувано04.09.06 11:25



Според мен проблема не е само в брокерите, а в безумието на много собственици на апартаменти, които искат чрез отдаването им под наем да забогатеят. Спомням си преди няколко години само гръцките студенти имаха възможност и без възражения си плащаха високите наеми . Друг е въпросът каква мизерия често оставяха след тях. От тогава ли остана навика цените да са толкова високи, не знам.
Но къде е логиката, да се изкарат от наем повече пари, от колкото е заплатата на човека, който си търси квартира.



Тема Re: Голям проблем с намиране на квартира в Софиянови [re: iwanov]  
Автор miavita (непознат )
Публикувано04.09.06 16:10



Аз пък давам 6 месеца под наем бизнес помещение с всички екстри, за каквато и да е дейност и за нищо пари като наем, чрез брокери.Направих се на европейка и бях решила да действам като европейка-да давам под наем чрез агенция,че и да платя комисионна.Въобще - като в белите страни-чрез брокери..Толкова съм възмутена от некадърността им,че.... Пуснах подобна тема в www.imoti.net - форума и ме изядоха.колко сме били виновни собствениците,търсещите - въобще те са слънце ,а ние боклуци.Стигнах до там ,че предложих повече пари на брокери /извън полагаемото им се / само и само да си свършат работата,за която да вземат комисионна и пак спят дълбок сън.Просто се уверих ,че брокер е станало куцо и сакато,което не познава даже и елементарната строителна терминология.Дават всичките брокери обяви на едни и същи места,на които може всеки сам да си ги даде,дори безплатно.Изобщо не ползвайте агенции ,а сами си давайте обявите в интернет или "Позвънете"А тия агенции ,които се водят за "известни" и "престижни" са най-големите боклуци.Бягайте далеч от тях или поне не разчитайте да ви свършат някаква работа.У нас всичко е изкривено,та искаме брокерите ни да са наред.Съдба българска и на нещастния български народ!

Редактирано от miavita на 04.09.06 16:22.



Тема Re: Голям проблем с намиране на квартира в Софиянови [re: fine_line]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.09.06 16:39



В повечето случаи лакомията на наемодателите се подхранва от необятната лакомия на брокерите. Миналата година щях да припадна, когато хазяйката ми разказа каква случка се е случила. Ето я резюмирана: наех квартирата през 2000 година, като наемът ми е на нивата от тази година и към момента е доста нисък, но понеже с хазяйката се спогаждаме много добре, нямали сме никакви проблеми всичките тези години, а и поддържаме апартамента в отлично състояние, тя няма никакво намерение да ми променя наема, което е казвала нееднократно... та някъде преди година и нещо брокерката, чрез която наехме този апартамент, се обадила на хазяйкада, за да пита какво става с апартамента... от дума на дума станал въпрос и за наема... Като чула цифрите, брокерката смело заявиле "ами изгонете ги тези наематели, ние ще ви намерим нови за повече пари"... някакви коментари??? хазяйката отговорила, че не се интересува от нови наематели, както и от по-висок наем, но оная коза продължила да нахалства... е, най-накрая й тръшнали телефона... Тогава като разказах за случая, бях обвинен в прекалена наивност и доверчивост, че това бил номер от страна на хазяйката за да ми вдигне наема и т.н., но ето, че година и половина по-късно и дума не става за промяна на положението.

Е, как мислите вие, какво ли ще й се случи на тази "брокерка", ако случайно разбера коя е???

Just a genius



Тема Re: Голям проблем с намиране на квартира в Софиянови [re: Blake]  
Автор SoulMate (ultimate)
Публикувано08.09.06 13:26



Нали чрез тая брокерка сте наели жилището, не помниш ли коя е?



Наша кучка на наше куче не бута

Тема Re: Голям проблем с намиране на квартира в Софиянови [re: miavita]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано08.09.06 16:59



Уважаема г-жо Кръстева,
във всичките сайтове,където сте се развихрили, ви правят леки намеци да си помислите върху цената, но вие НЕ - брокерите са ви виновни, пък и пари повече им предлагате, само и само да не намалите вашата цена, пък може някой наемател да се "хване" и да ви влизат всеки месец 600 лв /първоначално бяха евро/-е, "нищо пари" според написаното от вас.
Като си пускате сама обявата, защо още не сте си дала въпросното подблоково пространство от 70 кв.м., което дори и за офис не става, пък и вие не предоставяте документ, който да се явява като разход на наемателя?
Колкото "куц и сакат" да е брокера веднага му става ясно, че с такава оферта няма смисъл да се занимава, пък и наемателите са наясно, че 300 EUR за Редута са много пари.


Сетих се за космоса и ракетата, а вие сетихте ли се.................
Успех............



Тема Re: Голям проблем с намиране на квартира в Софиянови [re: yaliyali]  
Автор Филип (скучаещ)
Публикувано10.09.06 23:40



190 евро за двустаен в източните райони ми се виждат наред, за 3 стаен и по близо до центъра май са недостатъчни. Може би търсенето след 15/9 ще спадне и ще можеш да намериш което търсиш. Знам за 3 стаен тухлен в Хиподрума но там цените са по високи от твоя лимит.

А защо ми е нужна сигнатура?


Тема Re: Голям проблем с намиране на квартира в Софиянови [re: SoulMate]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.09.06 10:00



еми не я помня, мога ли да помня всички брокери с които съм имал вземане-даване през годините (хич не са малко)... Освен това беше преди 6 години и нещо...

Just a genius




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.