Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дайте съвет и на мен-давам под наемнови  
Автор miavita (непознат )
Публикувано04.09.06 16:42



Дававм под наем, вече 6 месеца,самостоятелно бизнес помещение. Давах на брокери,предлагах им по-голяма комисионна,даже, и - нищо! Пусках сама обяви в интернет-само брокери се обаждат. Знам,че няма дребен и среден бизнес в държавата. Такива условия на живот ни създадоха нашите избранници. Но,помещението ми е хубаво, с 2 самостоятелни входа, с всички екстри,става за всякаква дейност,наемът,който търся. е напълно разумен / никой не го е оспорвал/,но проблемът е ,че не на чаршия . Готова съм да го дам и за живеене,но е еднопространствено-няма врати,3-те помещения се свързват с арки..
Моля,помогнете със съвет.Направо не знам вече какво да правя и какво да предприема.

Редактирано от miavita на 04.09.06 16:51.



Тема Re: Дайте съвет и на мен-давам под наемнови [re: miavita]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано04.09.06 18:26



Става ли за живеене? Къде се намира и какъв е наемът?

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: Дайте съвет и на мен-давам под наемнови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор miavita (непознат )
Публикувано05.09.06 10:01



София,Редута,за живеене трябва да се обособи на функционални кътове.Ако дадете имейл,мога да пратя снимка,но наемите за бизнес са едни,а за живеене-други.За бизнес 600 лв.за 70 кв.м с всички екстри са нормален наем,но,мисля,че за живеене ще дойде висок,освен ако не се съберат няколко души и да си го делят.Но, без врати -не знам дали би могло да се получи.Ако има реално предложение,готова съм да помисля.



Тема Re: Дайте съвет и на мен-давам под наемнови [re: miavita]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано05.09.06 10:29



Благодаря, но наистина наемът е висок.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Аз живея в Редута..нови [re: miavita]  
Автор fine_line (непознат)
Публикувано05.09.06 11:03



..под наем от 2 години. Апартамента е в сграда на 3-4 години с теракот, латекс, бойлер, необзаведен, със страхотна панорама, не на последен етаж. Мисля че е около 80 квадрата с два балкона и две бани. Плащам 180 евро наем. Първоначално предложението беше 200, но хазяйката свали от цената, защото явно ни хареса и вече 2 години имаме добри отношения.
Знам че зависи точно в коя част на Редута е твоя имот, но дано тази информация ти послужи за нещо като ориентир.



Тема Re: Дайте съвет и на мен-давам под наемнови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор miavita (непознат )
Публикувано05.09.06 12:22



Той и имотът не е проектиран за живеене ,а за художествено ателие.Добър е за фирмена дейност,но не за търговия,за която се изисква човекопоток.



Тема Re: Дайте съвет и на мен-давам под наем [re: miavita]  
Автор Лy (белокоса)
Публикувано05.09.06 19:38



Какво значи "добър е за фирмена дейност"? Това, че помешението е хубаво, е само едната страна на въпроса и често дори - по-маловажната.
За краткост ще ти дам примери:
- Аз имам проектанско бюро, работя в една малка мансарда (в Стара Загора съм), където ми е леко тясно и притеснено откъм площ, но не бих я заменила за двойно по-голяма, защото е буквално на крачка от размножителна фирма, на 100 м от Общината, на 500 м от Пожарната, на 2 спирки с градски транспорт от ХЕИ - инстанциите, при които търча постоянно за съгласуване и бих губила много време, ако съм далеч от тях. "Газоснабдяване" пък се вижда от прозореца ми - когато имат прекалено много работа и удължат срока за изпълнение, клиентът тръгва по други фирми и аз съм първата пред очите му.
- Имам позната адвокатка - тя държи да е на педя от Съда и плаща за гарсонера в непосредствена близост там двоен наем на този, който взема от собствен двустаен апартамент, отдаден на предприемачи.

Шеговито казано - както разбирам, ти искаш да вземеш на северния полюс цената на хладилник в пълния й размер, каквато е на екватора. Не става.

Колко пари загуби от невзет наем за тези 6 месеца? Направи сметка и може би това ще те ориентира с колко трябва да го намалиш.

Успех!



Тема Re: Дайте съвет и на мен-давам под наемнови [re: Лy]  
Автор miavita (непознат )
Публикувано06.09.06 10:02



Това са някои от предимствата на малкия град.Тук става въпрос за София и има 6,7 пожарни,6,7 електроразпределителни дружества,6,7 съдилища........... и аз ,даже ,не ги знам точно колко са набой инстанциите,но си има за всеки район. А за наема всеки си преценява губи ли или печели и до колко може да си позволи да компенсира с наем амартизацията на собсвения си имот,отдаден под наем. Нали така?!

Редактирано от miavita на 06.09.06 10:12.



Тема Re: Дайте съвет и на мен-давам под наемнови [re: miavita]  
Автор Лy (белокоса)
Публикувано07.09.06 13:47



Хей, хей:-)
Не знам с какво те докачих... съжалявам!
Просто се опитвах да ти кажа, че „наемът,който търся. е напълно разумен - никой не го е оспорвал” не е вярно твърдение – пазарът го оспорва с „бойкота” си, вече 6-и месец.
(За инстанциите в София – знам, имам обекти в Големия град – благодаря за информацията).
Успех!



Тема Re: Дайте съвет и на мен-давам под наемнови [re: miavita]  
Автор vinko (непознат)
Публикувано07.09.06 21:26



>> наема никой не го е оспорвал

Ами това не ти ли говори нещо?

Факта, че никой не го е оспорвал означава, че хората я отхвърлят твоята обява още докато прелистват/преглеждат вестника/сайта или там където си я публикувала.

Ако цената беше ОК щеше да има поне запитвания, огледи и евентулано някой щеше да го удари на пазарлък (да оспори наема).

Затова, мисля че все пак е добре да го пресметнеш пак този наем дали наистина му е там нивото. Защото както е казал Лу пазара показва че май си надценила имота и наема който искаш за него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.