Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Тема покупка на имот със стари къщички  
Автор ehmmm (непознат )
Публикувано05.09.06 08:00



И на мен ще ми е нужна малко помощ. Харесах си едно местенце около Драгоман, но понеже съм абсолютен лаик в тази област имам няколко въпроса:
1.Как ви се струва района? Имам предвид дали е екологично чист или има някое гадно заводче там, което замърсява
2.Мястото се продава без посредник - какво и къде трябва да се провери?
3.Предполагам, че по-удачния вариант е да си наема адвокат, занимаващ се с такива неща, но пък изобщо не знам къде да търся такъв в този район.

А и идея си нямам какви са тарифите
4.Постройките в имота са на гредоред, но с ток (при това видях електромер) - това гаранция ли е че имота е в регулация?
И изобщо ако нещо ви хрумва освен тези въпросчета дайте съвет, моля



Тема Re: покупка на имот със стари къщичкинови [re: ehmmm]  
Автор AЛEK (новак)
Публикувано06.09.06 21:17



V skicata i v notarialnia akt pishe kakyv e imota. Ako pishe UPI, znachi e v regulacia (ureguliran pozemlen imot).
Sory, no mi se skapa kirilicata...



Тема Re: покупка на имот със стари къщичкинови [re: AЛEK]  
Автор ehmmm (непознат )
Публикувано07.09.06 09:25



там е работата, че на скицата не пише нищо почти. Всъшност скицата представлява малко чертежче на оризова хартия от 90г., на което се вижда парцела и постройчиците. Другото, което ме притеснява е че в нотариалния акт има клауза за доживотно ползване на хората, които са продали този имот преди 16тина години. Продавача твърди, че те са починали. Има ли начин това да се провери? И ако има къде? На скицата се виждат постройките - щом са начертани - това гаранция ли е за УПИ? И изобщо аз си представях скицата на даден имот доста по представително, а не някво поизбеляло ръчно начертано лисче от оризова хартия. Продавача предлага да пишем доста по-ниска цена в нотариалния акт ( за договор за продажба изобщо не става и дума

) с цел да сме платили по-ниски данъци - това масова практика ли е? Давайте акъл, моля ви.



Тема Re: покупка на имот със стари къщичкинови [re: ehmmm]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано07.09.06 17:52



Иди с копие от скицата в общината и там ще те ориентират.



Тема Re: покупка на имот със стари къщичкинови [re: ehmmm]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано10.09.06 12:51



Първо - поискай актуална скица на имота.
Второ - учреденото право на ползване погива със смъртта на ползвателите - нека ти представят смъртните актове на хората.
Трето - колко е цената, на която сте се договорили? Стига да ви се поемат разходите по прехвърляне и да не ви се струват космическа сума, просто ги поемете вие и отхвърлете искането за прехвърляне на по-ниска от договорената сума.
Самия имот не го е виждал никой от нас и само вие можете да си прецените дали си струва или не да го купувате.
Определено препоръчвам да си наемете адвокат. Със същия успех има възможност да помолите нотариуса да извърши необходимите проверки.



Тема Re: покупка на имот със стари къщичкинови [re: ehmmm]  
Автор AЛEK (новак)
Публикувано13.09.06 07:05



В много общини продължават да чертаят скици на оризова хартия (пауст). Щом сградите са нанесени на скицата, това е добре - можеш да си ги ремонтираш и само трябва да си извадиш удостоверение за търпимост...и вече са си законни постройки...Първо накарай продавача да си извади актуална скица. Ако трябва, отидете заедно в общината - в техническа служба. Поръчайте скицата и попитайте някой от архитектите, дали ще има проблеми да се строи там след време, за какъв вид строителство е предвиден района - високо, ниско....Поговорете си....После по данните в нотариалния акт, намерете данните на хората, които имат учредено право на ползване. Намерете в коя община са регистрирани и извадете удостоверение за наследници. След това вече можете да отидете при нотариус за консултация...
Няма никакъв риск в нотариалния акт да се пише сумата по данъчната оценка...Няма смисъл изобщо да се дават излишни пари за такси...и без това са прекалено високи...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.