Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проект-цена?нови  
Автор Haeмниk (непознат )
Публикувано02.06.06 16:26



Да задам един въпрос на знаещите.Каква цена взимат проектаните за ниско строителство.Да речем два сервизни гаража + 2-3 жилища отгоре.



Тема Re: Проект-цена?нови [re: Haeмниk]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано02.06.06 20:24



За такъв обект - около 15000 лв. за всички части. Това по наредба 1 за минималните цени в инвестиционното проектиране.



Тема Re: Проект-цена?нови [re: Гинec]  
Автор Haeмниk (непознат )
Публикувано03.06.06 11:41



На квадратура ли се изчислява или има някаква по-сложна формула.Предварително се извинявам ако задавам ламерски въпроси.



Тема Re: Проект-цена? [re: Haeмниk]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано03.06.06 18:41



Сградата ще има приблизително 700 м2 разгъната площ и ще е 3-та степен на сложност. Умножаваш 700 х 300 лв/м2 строителна стойност и получаваш 210000 лв. Срещу тази сума в колонката на 3-та степен пише - 7000 лв. хонорар за архитекта. Още толкова ще ти поиска конструктора, а останалите ще искат общо около 3000 лв. Стават 19000. Архитекта ще ти даде фактура за 7-те, а с останалите ще се споразумееш да платиш без фактура и те ще ти направят отстъпка. Ще се получи нещо като 15000 лв.



Тема Re: Проект-цена?нови [re: Гинec]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано03.06.06 19:58



Не лъжи човека - никой няма да му направи отстъпка, всички ще му дадат фактури. Инженерите също имат минимални цени, ако не си чувала.



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Проект-цена?нови [re: Haчko]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано03.06.06 20:37



Чувала съм, но практиката говори друго.



Тема Re: Проект-цена?нови [re: Гинec]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано03.06.06 23:03



Искаш да кажеш - твоята практика.



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Проект-цена?нови [re: Haчko]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано04.06.06 20:42



Да. Моята практика. Де що инженер има около мен, не дава фактура. Затова взех да ги пращам да се уговарят с инвеститорите каквото си щат. До скоро аз договорирах цялостния хонорар и плащах на инженерите, това, което са ми оферирали, но нещо взеха да не ми дават фактури.



Тема Re: Проект-цена?нови [re: Гинec]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано04.06.06 21:11



Аха! Ти, викаш, насила договорираше цената, щото няма кой друг, а?

И ей така - случайно - запазваше голямата пара за себе си, а на колегите - трохи.
Е за кви фактури ревеш тогава?

Дай на конструктора да договорира, да видим какво ще стане... то аз знам де



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Проект-цена?нови [re: Haчko]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано04.06.06 22:48



Писах ясно и точно: плащах на инженерите, това, което са ми оферирали

К`о се репчиш и подскачаш?

Пробвала съм и конструктора да договорира, ама той ми определя цена три пъти под минималната и не иска фактура. Та... отказвам, щото не си струва труда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.