Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Проект-цена?нови [re: Гинec]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано05.06.06 01:33



Ех... много ги обичам такива лакърдии

Кво ще кажеш аз да договоря цената и да си прибера полагаемото, а на теб няма да ти искам фактура... за трохите



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Проект-цена?нови [re: Haчko]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано05.06.06 11:42



Гинес е права Начко. Получава се така, защото не искат да издават фактури за да не отчитат приходи и да не плащат данъци. по-малко , но чисти пари .



Тема Re: Проект-цена?нови [re: Haчko]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано05.06.06 13:08



Писах ясно и точно: плащах на инженерите, това, което са ми оферирали



Тема Re: Проект-цена?нови [re: Гинec]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано05.06.06 20:29



...Но премълчаваш част от истината: инженерите ти оферират толкова, защото ако поискат реалната цена, ще ги бастисаш и ще си потърсиш други... на които да платиш "толкова, колкото са поискали". Моля ти се, известно ми е как функционира системата! Пак ти казвам - дай един път ролята на водещ проектант на инженер, пък да видим дали ти няма да си този, който минава без фактура.
Разбира се, сред инженерите има такива, които целенасочено правят дъмпинг, но те определено са изключение. Останалите са принудени да се съобразяват с... познай с кого.
Това мнение да се счита за отговор и на думите на Барбарела

И копнея да дойде денят, в който колегиалните отношения най-после ще се установят в нашия бранш. Че ми писна всеки да се прави на голям отворко и по този начин да ме принуждават и аз да влизам в тая роля. Не че не мога, но не ми е приятно.



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Проект-цена?нови [re: Haчko]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано05.06.06 21:41



Написах някъде си по-нагоре в темата, че конструкторите вземат колкото мен. Ти си го търси. Избирам инженерите с които работя, заради професионалните им умения, а не заради ниските им цени. И винаги информирам инвеститорите относно качествата на инженерите. Пък те да си решават кого да изберат. Един опарен, пренебрегнал моите съвети, съобщава на останалите и от там нататък всички се вслушват и премислят, преди да кривнат в ефтинката пътечка.





Тема Re: Проект-цена?нови [re: Гинec]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано06.06.06 08:02



Помня аз, че си написала нещо такова, но веднага след това ни в клин, ни в ръкав изтърсваш за някаква "отстъпка". Пак с полуистини боравиш. И... много ми е интересно как оценяваш качествата на конструкторите, при положение че нямаш необходимите познания? Може би се допитваш до други конструктори?

Айде - "Параграф 22" И пак си придаваме важност - ние раздаваме съвети, видите ли, макар да не сме много вещи в съответната област!
Ех...



Има начин отново да бъдем добри.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.