Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Тухла или итонг?нови  
Автор vanio_l ()
Публикувано15.05.06 22:42



Чух доста хвалби и порицания от разни "разбирачи" и за двете и като цяло впечатлението ми е, че всеки си говори според интереса.
Моля дайте мнение. Важно ми е.
Предварително благодаря.



Тема Re: Тухла или итонг?нови [re: vanio_l]  
Автор hhhhh (минаващ)
Публикувано16.05.06 09:35



Зависи за какво ще ги използваш.Итонга е по - подходящ за преградни стени.И двата вида имат плюсове и минуси.



Тема Re: Тухла или итонг?нови [re: hhhhh]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано16.05.06 11:54



Би ли се аргументирал, че ми стана интересно що ти е такова мнението

Б. БОРИСОВ: "НЯМА ЦАР! НЯМА ЦАР!


Тема Re: Тухла или итонг?нови [re: vanio_l]  
Автор Hиkoлaй_ (непознат )
Публикувано17.05.06 12:22



За потребителя/живущия итонга има много по добри термо, звуко и хидроизолационни параметри от тухлите.

За строителя който държи на качество той също е по удобен по редица причини - по лек е, по голям е на размери и с него се строи по бързо. Освен това той лесно се реже (с обикновен трион) до желаните размери за допълване до желаната височина на стената.

ЕДинственото му неудобство е че той трябва да се "напоява" с вода преди мазилката тъй като той "изпива" водата от мазилката ако не е предварително "наситен" с вода.

П.С. Не знам какви са цените на итонга и тухлите в България. Все пак имайки предвид студените български зими и скъпата енергия за отопляване итонга е за предпочитане според мен, поне за външните стени.



Тема Re: Тухла или итонг?нови [re: vanio_l]  
Автор PhantomAS ()
Публикувано17.05.06 13:43



Специалистите и разбирачите сигурно ще ти кажат да избереш тухла - аз ако имам възможност ще си направя нещо от

. Виж албума със строежа.

P.S. Някой ако продава парцел в източната част на София - Панчарево, Лозен, Кокаляне, Казичене - или Равно поле- интересувам се за къща (до 500 кв. - до 50 евро/м2)

---


Тема Re: Тухла или итонг?нови [re: Hиkoлaй_]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано18.05.06 08:15



" той (итонг) трябва да се "напоява" с вода преди мазилката тъй като той "изпива" водата от мазилката ако не е предварително "наситен" с вода."
без извинения, но това е голяма идиотщина
нарича се СИСТЕМА ЗА СТРОИТЕЛСТВО ... кирпичен градеж с дървени греди ... носещ тухлен зид с хоросанена мазилка ... бетонни пояси, пълнеж итонг, циментови запечатващи шпакловки ....
YTONG никога и за нищо не се мокри.
плюсовете на тухлите итонг - леко, бързо, сухо строителство

по-подробно - в клуб направи си сам

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Тухла или итонг?нови [re: ha!]  
Автор Hиkoлaй_ (непознат )
Публикувано18.05.06 08:58



Покорно благодариМ за коНплиметоТ относно това "без извинения, но това е голяма идиотщина". Не знаех че ставаше дума за строеж с кирпичен градеж с дървени греди ... носещ тухлен зид с хоросанена мазилка .най ми харесаха дървените греди и носещия тухлен зид.

Наистина не пиша от България, където преди 30 ++ г. наистина системата беше "носещ зид" (дървени греди не си спомням нещо ама нейсе). Да попитам за информация - нещо измени ли се от тогава?

'Щото У гнилиоТ запад, нали хем сме изгалени, хем циции, ние правим сметка на 'сичко. ".Хем как по лека да бъде постройката, хем по бързо и евтино да строим, хем по качествено. Щото и купувачите ни са едни гадняри мамата си джаса. Изискват външните стени да бъдат хем с добри термоизолационни параметри да не харчат парици за отопление, хем да са звуконепроницаеми, хем да не им влиза влага като ги залюшкат месеци с дъждове. А шведите, дето измислили итонга, за най голЕмите тъпанари, това отдавна е известно. Глей к'ви им са мизерни постройките в сравнение с българските!

Оф дъ рекорд, ти питал ли се защо понякога мазилката се "отлюспва" пропуква и пада? Ако не, попитай някой от бранжа, ще научиш някои нови и интересни неща и може би ще спестиш на читателите подобни "бисери". А за това защо зимно време близо до тавана на външните стени се появява мухъл нЕма да ти кажа, кефи му се и си развъждай там гъбички за гъбена чорбица. Нищо лично, СЪС извинение.



Тема Re: Тухла или итонг?нови [re: Hиkoлaй_]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано18.05.06 09:06



съвсем лично - в стремежа си да пишеш изкилеферчено, нищо не каза
кирпич и греди е система
тухла и греди е система
тухла и плоча е система
сека система си е система и като такава си върви комплект
кирпич не се измазва с хоросан
итонг не се мокри
поне малко разбра ли?
p.s. все още се натъжавам като срещам личности, доказващи се всячески и навсякъде ... ако ме разбираш

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Тухла или итонг?нови [re: ha!]  
Автор Hиkoлaй_ (непознат )
Публикувано18.05.06 16:32



Доста си ми смешен с емоционалния си отговор, но не е за този клуб да дискутирам всичките ти проблеми.

Що се отнася до предимствата и недостатъците на итонга, попитай в инженерския клуб и някой друг ще ти обясни за тях същото, може и да добави нещо за влиянието на фугите във външните стени и за мухъла - не си длъжен да приемеш моето мнение. Най сигурно е да попиташ лично строителен инженер с малко по голяма практика, едва ли ще ти вземе много пари за 3 мин. разговор за да ти обясни какво се прави с итонг преди мазилка (за стени) и изливане на бетон на него (като пълнеж).

След такъв разговор не очаквам да се извиниш в този клуб за изрази като "но това е голяма идиотщина" и лаически твърдения като "YTONG никога и за нищо не се мокри" защото си личи що за човек си от пишенето. Можеш само да научиш нещо за неща от които си нямаш понятие, винаги ще ти са полезни в бъдещ спор за да не ставаш пак за смях.



Тема Re: Тухла или итонг?нови [re: Hиkoлaй_]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано18.05.06 22:37



За потребителя/живущия итонга има много по добри термо, звуко и хидроизолационни параметри от тухлите.

За строителя който държи на качество той също е по удобен по редица причини - по лек е, по голям е на размери и с него се строи по бързо. Освен това той лесно се реже (с обикновен трион) до желаните размери за допълване до желаната височина на стената.

ЕДинственото му неудобство е че той трябва да се "напоява" с вода преди мазилката тъй като той "изпива" водата от мазилката ако не е предварително "наситен" с вода.


Итонг-ът не се маже с традиционната мазилка. Използва се фирмената система.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.