Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проект за изменение на ПУП?  
Автор vamo (непознат )
Публикувано16.05.06 18:27



Здравейте! Имам няколко въпроса и ще ви помоля за отговор и съвет.

Моят случай е следния. Искам да разделя част от двора си, който има лице 9 м към улица в областен град. Целта на разделянето е да продам след това едната част на фирма или физическо лице, пък тя да си построи едноетажен търговски обект или офис. Вече минах няколко процедури за разделяне на две части на двора и вече имам предписание от кмета на общината за изработване на проект за изменение на ПУП.
1.Единия ми въпрос е свързан точно с това. Къде трябва да ми изработят такъв и колко горе-долу излиза изработката. (като май от общината го искат в 3 екземпляра и то в цифров и графичен вид).
За пояснение:Двора е около 200 кв.м., като искам да отделя 72 кв.м от него

След като се изработи този проект, следващия етап доколкото разбрах е Одобряване изменение на ПУП.
И тук идва вторият ми въпрос:
2.След това одобрение, нужно ли е да предприема други действия или вече ще мога да пусна обява за продажба на тази нова част от двора която има лице към улицата?
Вие как бихте ме посъветвали?

Много ще се радвам да получа отговор от някого, защото ми омръзна да "тегля с ченгел" всяка дума от устата общинските служители и някрая да получавам доста трудно разбираеми отговори.
Благодаря за отделеното време!




Тема Re: Проект за изменение на ПУП?нови [re: vamo]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано16.05.06 21:26



ПУП се разработва от архитект, член на камарата на архитектите, но не мисля, че твоя казус е разрешим, защото минималната квадратура на един УПИ е 300 м2 с лице към улицата-14 м, а твоят е под минимума като квадратура и е с лице под 14м. Та ако го разделиш, ще стане още по-малка, погледнато отвсякъде. По-добре е да минеш на отстъпено право на строеж. Ти запазваш собствеността върху земята и ще диктуваш правилата.

Иначе - минималната цена за изработка на ПУП е 350 лв.



Тема Re: Проект за изменение на ПУП?нови [re: Гинec]  
Автор vamo (непознат )
Публикувано17.05.06 00:11



Благодаря за отговора!
Обаче аз преди малко пък разбрах от друг източник, че проект за изменение на ПУП се прави от проектант?!? Ти сигурен ли си, че трябва при архитект?

А това са изисквано лице от 14 м, не е ли само за жилищно строителство? Аз съм виждал много нови постройки със търговско предназначение, които нямат дори 10 м лице.

Май се обърках вече!



Тема Re: Проект за изменение на ПУП?нови [re: vamo]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано17.05.06 08:29



Архитектът е проектант.

Успех!

Р.Р. Ако си от Габрово, мога аз да ти направя проект за ПУП.

Редактирано от Гинec на 17.05.06 08:37.



Тема Отстъпено право на строежнови [re: Гинec]  
Автор vamo (непознат )
Публикувано18.05.06 19:30



Не не съм от Габрово!

Иначе и аз се посъветвах с един познат, които ми каза същото като теб. А именно, че може би е недопустимо това разделяне на още по-малка част, заради малката квадратура на имота.
Той също ме посъветва за да продам тази част от двора, която искам чрез отстъпено право на строеж. Каза ми да наема стабилен адвокат и да подпишем един изгоден договор с бъдещия купувач.

Тук е момента да попитам някой ако има опит с подобно отстъпване на право на строеж, нека сподели какви процедури се изпълняват и какви рискове съществуват при него и горе долу какви разноски се правят.


Аз почти сигурно ще избера този вариант защото първия (разделянето) явно е невъзможен а и много скъп (доколкото разбрах мин. 1000 лева всичко)

Ще съм Ви много благодарен ако ме ориентирате защото вече съм доста затруднен и объркан.



Тема Re: Отстъпено право на строежнови [re: vamo]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано18.05.06 22:21



Аз съм проектант-архитект и не съм се занимавала с тези неща като отстъпване на право на строеж. Извън компетенцията са ми. Знам само, че от римското право до сега има една максима, валидна в цял свят: Сградата, независимо кой я е построил, принадлежи на собственика на земята.

Наеми стабилен адвокат и той ще те посъветва.

Успех!!!

Р.Р. има и една друга магийка - Нещо като концесия - Отстъпваш право на строеж, те построяват сграда, одобрена от теб, ползват я 10,20,30 или както се разберете години и след изтичането на този срок, сградата остава твоя собственост. На мен много готински ми звучи. Също като цял Шанхай, когато е бил гол остров. Даден на англичаните за срок от 100 години. Сега си е чисто китайски.

Редактирано от Гинec на 18.05.06 22:28.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.