Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ипотека ?нови  
Автор Atanas_av ()
Публикувано18.03.06 20:50



Здравейте, кажете вашето мнение....
Реших се да взема с ипотека за 25г - жилище -във Голям град...
цена 20-25 евро ......Та въпроса ми е следния :
След оформяне на сделката нотариалния Акт , на името на кого на мен или на банката ...през тези години реално жилището на кого се води спрямо държавата ..и дали сделката се вписва в съда???

Необходимо мие през тези години може ли да стане така че за пред държавата да нямам ....жилище има ли такъв начин при условие че ипотеката е моя и аз изплащам заема .

Лихвите за тези години са убийственни но все пак , сега 20-25хил евро дали ще струва това жилище примерно 50-52хил......след 25г.(толкова се връщат)
Става дума за апартаменти Във Варна ,Пловдив и София ...в кварталите вероятно панел гарсонера или маломерен двустаен .......в най добрия случай тухла в крайните квартали ........

Кажете Вашето мнение.....моля.



Тема Re: Ипотека ?нови [re: Atanas_av]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано18.03.06 21:47



няма да коментира имота, който предстои да избереш, а ипотеката.
Механизмът е следния:
Придобиваш собственост върху имота и в нотариалният акт се записва, че имота струва 1000 лева, от които лицето Х е платило 500 лева, а останалите ще бъдат изплатени с кредит от У банка, след вписване на нотариалния акт и ипотека в полза на У банка.
Веднага след нотариалното прехвърляне банката вписва ипотека върху имота в своя полза.

Собствеността е твоя, но ако престанеш да си внасяш вноската по ипотека, кредита става предварително изискуем и банката има право чрез съдия изпълнител (и много тежка за банката) процедура да придобие собственост върху имота. Тези случаи са доста редки, защото процедурата е много тежка и банките обикновено предпочитат да дадат шанс на кредитоискателя да продаде имота и да върне дължимите суми.

Това е само в общи линии.



Тема Re: Ипотека ?нови [re: Karinka]  
Автор Atanas_av ()
Публикувано19.03.06 11:04



Благодаря,за коментара.
но ако може още Един ,два уточняващи въпроса.
1.Пишеш че имота става мой...нали така . А имали начин да не бъде на мое име- проблеми за вноската и издължаването няма да има както и данъците .НО проблема ми е че нетрябваза пред ДЪРЖАВАТА да имам имот....
Малко е сложно за обяснение проблема не са парите а док.оформяне.
2. Кажи все пак коментар- за имота .
СУМАТА е малка знам.
НОза20-25хил .евро мога да си позволя -заем който е в рамките на 300-мах.350лв - вноска .
Заниманието ми е такова че не е удобнно да пътувам примерно от близките и по-евтини квартали /села/ край Градовете .
Кажи твоето мнение като специалист по имотите .

Добре ако си на мое място с 25хил. евро какво би си купила да живееш в софия, пловдив , ВАРНА .
//пътуване от близки райони до 15км не ми е удачно, по независещи от мен причини/ Пиша примерно Аксаково край варна , или селата край плавдив или кварталите/селата/ край софия. ///



Тема Re: Ипотека ?нови [re: Atanas_av]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано19.03.06 12:46



изключително объркано писание, от което не разбрах почти нищо
по точка 1 - няма как имота да не бъде на твое име и ти да си взел кредита
и тъй като тук отговора е отрицателен - няма да разглеждам подробно втората част от постинга ти. само ще кажа, че за 25000 евро в София не можеш да вземеш стойностен имот.



Тема Re: Ипотека ?нови [re: Atanas_av]  
Автор Tweeg ()
Публикувано19.03.06 13:44



Гледай сега, не знам какви са ти причините да искаш имота да не е на твое име, но както Karinka ти писа няма как ти да вземеш кредита пък имота да е надруг.

ОБАЧЕ :))), ако си женен няма проблем жена ти да вземе кредита и имота да е на нейно име. В крайна сметка банката гледа "семейния бюджет", а не доходите на този който взема кредита. Така или иначе имота е придобит по време на брака така че няма особено значение на чие име е писан в случай че тръгнете да се развеждате. Въпроса сега е върши ли ти работа такъв вариант? Реално имота не е на твое име.



Тема Re: Ипотека ?нови [re: Tweeg]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано19.03.06 19:20



Има една особеност - при декларирането на имота се записва, че собственици са жена му и той. Така че държавата ще разбере, че той има собственост.
Това ми напомня за случая дето един клиент искаше да купи на любовницата си апартамент с кредит, ама така че да не не на нейно име и жена му да не разбере.
Не стават тия работи в нашата държава все още.



Тема Re: Ипотека ?нови [re: Karinka]  
Автор Tweeg ()
Публикувано19.03.06 19:25



Човека не иска нищо да декларира. Доколкото разбирам само иска нотариалния акт да не е на негово име.



Тема Re: Ипотека ?нови [re: Tweeg]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано19.03.06 21:00



Атанас пише така - може ли да стане така че за пред държавата да нямам ....жилище

Нали жена му ще иде в данъчното да декларира имота и там има една графа на декларацията какво е семейното ти положение и кой ти е съпруга/та.
Как мислиш ще остане това скрито? Може да декларира неверни данни жена му и после да носи съответната наказателна отговорност.
Ако иска така - няма проблем - той тегли кредита и в нотариалния акт пише само името на жена му. Но пак не мисля, че банката би се съгласила.



Тема Re: Ипотека ?нови [re: Karinka]  
Автор Бpokep ()
Публикувано19.03.06 21:29



ми да го пише на детето тогава, като до навършване на пълнолетието му трябва да има настойник, и този настойник да е жена му или тъщата...

баси, пак ми мирише на провокация тук

струва ми се, че някой се опитва да тества кадърността на брокерите, ма то лошо няма де, нека тестват, нека пишат, щом като им се отдава...

Редактирано от Бpokep на 19.03.06 21:30.



Тема Re: Ипотека ?нови [re: Бpokep]  
Автор Atanas_av ()
Публикувано19.03.06 23:25



Здравейте ,
Благодаря за коментарите , Реших да понапиша нещо.
Така ,това не е провокация Брокер а трябва да "прекарам" тази държава ...няма само мангустите и баровците да го правят.
та..нещата са такива апартамента не ми трябва за Любовница - уви нямам .но това е друг въпрос а и не си търся.
Жилището не може да е на името на жена ми - женен съм -уж засега щастливо .
Просто истината е следна - бюджетен служител съм - и получавам едни смешни 50 лв на месец компенсация че живея на свободен наем - затова подписвам ДЕКЛАРАЦИЯ и аз и жена ми че от 1990г не сме имали и прахвърляли имот..всеки месец
ИДЕЯТА ми е да си вземем "керемидка" без да губим тези суми 50х12х25=15000лв (все пак не са за изпускане нали?)

Явно номера нестава ...ще видя друг вариант .


А за градовете....които писах по-горе ВАРНА ,Пловдив , София --смятаме вече да се устроим вече в някой но не сме решили още в кой...но до края на тази Година ще го направим............поне плановете са такива , ще видим какво ще стане.



Никой не каза нищо за типа жилище ...все пак сте брокери ......дайте съвет?

Редактирано от Atanas_av на 19.03.06 23:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.