Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ПОБЪРКВАМ СЕ  
АвторЛyд дackaл (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 18:43



Ние сме семейство , учители ....с доход 500лв "живеем" под наем ако може да се нарече живот за 180лв наем.
как да си купя жилище във варна .

помощ откачам , все пак ние учим вашите деца .



Тема Re: ПОБЪРКВАМ СЕнови [re: Лyд дackaл]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 18:47



с такъв доход няма как да си купиш жилище във Варна ...не ти стига дори да вземеш кредит. тук цените на жилища в ново строителство 'чукнаха' 1000-1200 евро на кв.м...



Тема Re: ПОБЪРКВАМ СЕнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано10.03.06 19:29



е де! не може само такива имоти да има! Варна е голям град и със сигурност има райони където не са 1200 евро/кв.м имотите.
Ама това не мисля, че би помогнало на даскала.



Тема Re: ПОБЪРКВАМ СЕнови [re: Karinka]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 19:52



има......в жк.Вл.Варненчик , Кайсиева градина , където има населено и ромско население - там имотите са по евтини. прави ми впечатление обаче , че тия имоти се дават под наем , а рядко се продават... но може и да греша , не съм специалист по покупко-продажба на недвижими имоти....в друга област на имотите се бутам



Тема Re: ПОБЪРКВАМ СЕнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано10.03.06 20:01



бе сигурно е ужасно в такъв квартал, ама ако това е единствения варинта за собствено жилище?
но без заделени на страна други пари - няма как.



Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
АвторЛyд дackaл (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 20:04



ОК, и какво да правя ...
имам основно 3 избора .
1. Дайте адрес на добър психиатър пък ако помогне ще продължим да живеем като кучета /пък с какво ще му плащам - незнам/
2. Избирам си оръжеен магазин и отивам в софия на лов за 240 прасета ......
3. Избирам си въже и ........... /друг вариант Аспаруховия мост/

Е Барби какво да правя?
4. нестава и да забегна вече ...на окло 40г. сме вече/стари сме а и българи /защо сме учили толкова ? незнам идвами да избера 2 или 3



Тема Re:нови [re: Лyд дackaл]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано10.03.06 20:12



моля, моля ... защо ще идваш да ни отстрелваш прасетата? стреляй си по вашите! мен като ме фане лудостта да идвам варненските ли да отстрелвам?



Тема хайде стига стига...нови [re: Лyд дackaл]  
Авторнeнopмaлнa мeд. cecтpa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 20:13



Като пуснах едно търсене във Български имоти излезе това на първа страница
1 - 40 от общо 44 обяви - Продава
Резултат от Вашето търсене на:
Вид имот: 2-СТАЕН,
Местоположение: град Варна,
Цена: до 25000 EUR,
Средна цена на имотите в извадката: 15239 euro, Средна цена на кв.м: 285 euro.

Така че за 25000 евро може да се купят цели 44 двустайни... Това е за Цената...
За другото:
Ами много интересно, значи постоянна работа, и то държавна - всичко осигурено всички вноски внесени.... Именно на учителите банките дават много лесно кредити... Така че вместо да питаш КАК, ми намери си удобен кредит 180х12х20 години са 43200 лв... Ок де без лихвите но, кредит е възможен...

После... Варна учител- 1/2 ден работа... Извинявай ама трябва да си луд за да не изпозлваш възможността от 13 до 18 да не свършиш нещо допълнително...
Верно е че е унизително висшист сутрин да работи като даскал а после да кара такси, ама за това е виновен серящия гей, че не вдигна заплатите... Ако наистина работиш като даскал за престиж, работи после след даскало за пари...Особенно във Варна...



Тема Re:А не може ли...нови [re: Лyд дackaл]  
АвторAнa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 20:39



Да заминете през лятото да работите в чужбина за 3 месеца и да спестите като за първоначална вноска? Знам че не е лесно, но лесно няма. Успех!



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: нeнopмaлнa мeд. cecт]  
АвторЛyд дackaл (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 20:46



така е , И е истина това което си написала ..........но банките дават на нас двамата по 13000 общо 26000лв не евро............нямали сме доход..
и още не съм мързел винаги съм бачкал допълнително но не и такси......между другото сега съм шофьор на едно лекотоварно но работата не е сигурна ...защото е на черно и то за 160-200лв ..Иначе кажи ми с тези цени във варна какво да правя ..да прося ли ?
е и кво да прая..................
между другото изтеглени 20000лв връщам 52000лв за 20г. ---?? вноска 239лв?
ако го умножа х2 от къде да ги взема 500лв вноска ? за 20000 ЕВРО


колкото за прасетата едно малко уточнение те се всенародни "любимци" и са от цяла България влючително и от Варна --хубаво стадо цели 240 парчета.- да са живи и здрави ....Мам ..му.
Абе я да взема да тръгна към софия на лов.



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: нeнopмaлнa мeд. cecт]  
АвторHИKИ (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 00:06



Еее ти пък сега растрои човека СЪВСЕМ...

Да се скапе от 2 работи , да няма час почивка и пак 20 години да изплаща кредит...

МЕЧЕШКА УСЛУГА!!! По-добре даъ идеи за някаква далавера



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: нeнopмaлнa мeд. cecт]  
АвторHИKИ (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 00:12



И МИ КАЖИ иНА МЕН НЯКАКВА ДАЛАВЕРА, ЩОТО И АЗ НЕ ВИЖДАМ КАК НЯКОГА ЩЕ СИ КУПЯ АПАРТАМЕНТ, ПРОСТО САМО ЕДИН ЖИВОТ НЕ Е ДОСТАТЪЧЕН....



Тема Re: ПОБЪРКВАМ СЕнови [re: Бapбapeлa]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 02:06



Айде още един имотен лумпен
Няма ли да престанете с тия тъпни, с това папагласко повтаряне на всяка платена статиика.
1200Е били стигнали, и как тогава на зелено се продава по 400-500Е а в кварталите спокойно се намира готово жилище за 500-600 Е/кв?



Тема Молитванови [re: Лyд дackaл]  
АвторBapнeнka (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 03:26



Господи, пази децата на България...............
и ги учи........
щото даскалите...........ясно........



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Лyд дackaл]  
АвторПpилeжният yчeниk (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 03:53



Какво преподаваш? Всъшност харесва ли ти да преподаваш или ходиш колко за редовната мизерна заплата? Ако заплатата ти е 2 пъти по-голяма ще се промени ли нещо в преподаването ти?

А сега малко за сметките, че нещо са доста неверни:
20 000 лв за 20 г при 8.5% се връщат с по-малко от 175лв месечна вноска. При 7%(вече има няколко банки, които са под този процент) е под 160лв.

Това 52000 и 239 хич не ми се връзва(най-малкото 52000/240=216,66).



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Пpилeжният yчeниk]  
Авторнeнopмaлнa мeд. cecтpa (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 10:12



и на мен тая сметка нещо не ми се върза...
то ливата за връщане на 52000 е повече от 50% на 20000. (независимо какво евро или бг пари)
както и да е...
гарсионерките са по-евтини. а лудия колега какво иска!?



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: HИKИ]  
Авторнeнopмaлнa мeд. cecтpa (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 10:21



а има хора дето се скапват на една работа от 8 до 18-19 20 ч когато ги пуснат, а ако закъснеят сутрин на всеки 5 минути им отдържат 10 лв...
Не е порблема скапването, а Унижението... Не може вишист да работи като камериерка, макар че познавам една учителка точно от варна дето го прави...
Варна е особен случай, там лятото всичко живо се юрва да печели... така е и по цялото черномерие. Моята позната е от Несебър... точно учителка е... лятото ваканцийка... - и тя работи по хотелите... Хвали се, че само за това време когато е сезона и тя е във ваканция взима 3 пъти повече от учителската си заплата годиншно... И майната му на висшето, нали си е на псотояна работа...Но така е в България... лятото камериерка, зимата учителка... Все пак човек може да е оправи. даже тя си купи нов апаерамент с 2 кенефа и баня, в Несебър и едната част - Стая и БАНЯ я отдава под наем, И от там и падат 30-40 лв на ден... Сметни колко са тва за 2 месеца сезон 60 дена по 30 лева (15 на легло) = 1800 лв... за 20 години и ето ти още една стая с кенеф... само от тук... хайде хайде. По черноморието е съвсем друго...



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Пpилeжният yчeниk]  
Автор.лyд дackaл (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 11:27



Преподавам Природознание.... а жена ми трудово обучение...
Майки спете спокойно и двамата обичаме децата и не бихме им навредили ....никога не сме си позволявали лукса да коментираме това пред тях или това да навреди на тях..по някакъв начин ...било то като знание или оценка.

Смятаме че сме добри учители .

След като аз имам 2 специализации и 2-ри клас квалификация а жена ми 3-ти какво да не би заслужаваме тези мизерни 250лв..........
Да считам че ще преподавам по добре и спокойно при 1600лв заплата като лекарите ....те да не би да са учили повече ...или да им е по лесна професията от нашата .................ето това бе лирично отклонение . но по въпроса
Да заявявам че работя и аз и жена ми на черно макар че дава ме около 100-120 лв на месец за лекарства.

Смеете се но на "чужд гръб и сто тояги са малко" - нали ???????????


Продължавам да търся жилище и начин да го купя ..като остарея а то нее след 20г а много по скоро ...къде ще живея в кашон на улицата ли ?

Ако някой от брокерите тук реши да помогне нека пише на
Skud2002@abv.bg
Търсим широка /панелна гарсонера / или малък двустаен до 55кв на цена до 30000лв.мах 32000 лв знаем че са страшно малко но толкова можем.
Знам че е нахално но имаме само едно условие да няма на 1км . -"Цигани "


Богатия не вярва на бедния .........................



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: .лyд дackaл]  
Авторлyд дackaл (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 11:31



До всички
ИЗВИНЯВАМ се за сметките бяха приблизителни но разлика от 10-20лв на месец вноска не са от значение и сумата не беше 52000 а 52хил и нещо.........
последната инфо от банки ми е от ноември-декември миналата година.



Тема Re: хайде стига глупости ...нови [re: нeнopмaлнa мeд. cecт]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано11.03.06 12:06



А ти защо смяташ, че само защото някой си си е бъркал в носа 4 години в някой институт и най-накрая взел парче хартия, която му дава названието висшист, трябва да е неунижен и "достойно платен"???

И какво е достойно заплащане? Даскала тука спомена 1600 кинта ... това ли е достойното заплащане??

Съвземете се малко ей ... Не можело висшист да работи като камериерка. И защо??

Харесва ни или не това е истината и реалността. Собствено жилище се купува трудно по-цял свят ... А който не му харесва да работи на ниска бюджетна заплата с платени пълни осигуровки, илиза на пазара на труда и сам се осигурява ...

В конкретния случай какво имаме ... плаща 180 кинта наем, но не му харесва да дава 200 лева месечно за изплащане на кредит ... къде е логиката в това?

Сори пич - положението е такова.

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: хайде стига глупости ...нови [re: V. Grig]  
АвторЛyдaтa мeд. cecтpa (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 19:13



Виж и аз бия на частно инжекции 5 лева, Меря кръвно 10 лв...
Ако щат... ама като започнат да ми дрънчат по нощите щото не им се разкарва до порогов си и плащат...
Така че доходи всеки сам си намира... Жилище се купува трудно но не е невъзможно...



Тема Re: хайде стига глупости ...нови [re: Лyдaтa мeд. cecтpa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано12.03.06 01:39



Мериш кръвно за 10?? И ми говориш за достойнство? Ти?

Знаеш ли ... ако темата въобще е истинска, което малко ме съмняма и ти наистина си медицинска сестра а не онова същото "лудо даскалче" ... ми защо не се преквалифицираш ... и без това сестричките за друго освен свирки не ставате ... ми ходи да се чукаш каквото всъщност ти е призванието ... ем ще печелиш повече ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: хайде стига глупости ...нови [re: V. Grig]  
АвторNlKl - DALAVERA (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 02:10



Grig, ti puk 6e vzeme6 da ubie6 jenata 4e polu4ava dobri pari...To si e za zavijdane, ama tolkoz puk da ne se pritesniava6 da si kriesh chuvstvata...


Az zatva kazvam - vseki pravi niakakva dalavera v tozi jivot! Inak kak si obiasniavash - prodavat apartamenti za 70, 80, 90, 100 000 i t.n. ewro. E zna4i imat pone oshte edno jili6te v koeto da jiveiat. E ot de pari? Be az li sum nai-tupia tuka, 4e pravia smetka na srednata rabotna zaplata, koiato vurvi v stranata, a v sushtoto vreme statistikata kazva, 4e samo 3% ot pokupko-prodajbite na imoti stavat s krediti??

OT KUDE PARI BE?? DALAVERI, VSEKI V TAZ DURJAVA VURTI DALAVERA NIAKAKVA!



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: .лyд дackaл]  
АвторBapнeнka (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 04:06



Ха-ха
Много си скромен, бе.
И необразован, тъй както се драскаш за даскал.
Знам че е нахално но имаме само едно условие да няма на 1км . -"Цигани " .............

Така, както ги описваш нещата - трябва да се радваш и на гарсониера в 33 бл във Владиславово.



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Bapнeнka]  
Авторпиcнa ми (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 08:04



Защо му се връзвате на този лудия "на баба внучката", "Иванка"сега пък "лудия даскал"".......



Тема Re: хайде стига глупости ...нови [re: V. Grig]  
АвторHeнopмaлнaтa мeд. cecтpa. (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 09:22



И на теб ли ти се струва чв е малко? Да и аз мисля да го вдигна на 20 лв.



Тема Re: хайде стига глупости ...нови [re: Heнopмaлнaтa мeд. ce]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 13:28



И правилно ще направи6 - от дето може6 скуби, щот таз държава от всекъде ни е оскубала



Тема Re: хайде стига глупости ...нови [re: Hиkи]  
АвторHeнopмaлнaтa мeд. cecтpa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 15:21



Именно, мислиш ли че трябва да сменявам само подлоги в някоя болница?



Тема Re: хайде стига глупости ...нови [re: Heнopмaлнaтa мeд. ce]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 18:07



Зависи на кой подлогите сменяш, щот има златни зад_ _ци, от които пари се_ат. Дерзай дори да се омажеш! Заслужава си



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: пиcнa ми]  
АвторИвaнka (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 18:10



Аз не съм лудия даскал!



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Ивaнka]  
АвторЛyд дackaл (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 20:14



Иванке , не можем да им докажем че сме различни личностти ....


Все пак .до всички които писаха ...благодаря и независимо че тук е Виртуално пространство луди колкото щеш ..писах за ПОМОЩ а не да ми се подигравате ...............не съм луд , и работя на 2-ве места...колко от тук пишештите ...го правят или си стойте в офисите и чакате своите 2% .
Не ви обвинявам. просто търсех информация и помощ....
Богатия не вярва на бедния ....нали .
А дали съм луд и глупав .....не мисля че след като никой тук не ме познава може да ми дава клалификации. примерно че имам някои и правописна грешка не означава че съм тъп - нали ,може и да бързам



Не виждам и какво лошо видяхте че желая и аз си купя "керемидка".........да малко са 30 бона но не всичките караме Ферари нали , аз примерно не мога да си позволя дори да подържам /не да купя/ и трабант

Аде със здраве .
Ако някой брокер от варна ме приема сериозно пишете на
skud2002@abv.bg



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Лyд дackaл]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 21:35



Сам си отговаряш на въпроса:
"да малко са 30 бона но не всичките караме Ферари нали , аз примерно не мога да си позволя дори да подържам /не да купя/ и трабант "

Ако има 100 човека във Варна които имат доход 100000Е/мес
1000 с 10000Е
10000 - 1000Е
20000 - 500Е
останалите - 200Е
и приемем че всички искат на всяка цена да си купят?

какво става ако има 100 апартамента за продан, а 10000?
Ако утре някой построи 100000 апартамента във Варна - ще си търси купувачи и с 100лв пенсия, но няма как това да стане.

В крайна сметка всичко се определя грубо от две неща:
къде в класацията по доходи си от желаещите да си купят във Варна, колко жилища се продават там - е ясно е че не е точно понеже апартаментите не са еднакви, но това е положението. Имам по-високи доходи от теб, но явно и при мен не са достатъчни. Просто сега не мисля че е удачен момент за покупка и това е - човек не живее за някакви тухлички все пак.



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Лyд дackaл]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.03.06 08:55



приятелю, а какъв точно съвет си очаквал да получиш тук?
ако толкова държиш да имаш имот и не можеш да си позволиш във Варна - ориентирай се към някой по-малък град (Каварна, Шабла) или някое село.
не не се майтапя. "тълпите" англичани, които купуват къщи в нашите села какви мислиш са - хора, които не могат да си купят нищо в Англия.

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: хайде стига стига...нови [re: лyд дackaл]  
Автор Tweeg ()
Публикувано13.03.06 09:03



Ако за 20 000 заем за 20 години ще връщаш 52 000 е крайно време да си смениш банката - в момента се предлагат лихви под 7%, което е вноска под 155 лева на месец.



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Лyд дackaл]  
АвторBapнeнka (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 12:10



Бе, може да не си тъп, ама не си чел когато и каквото трябва...
Делото на давещите се си е дело на самите давещи.....
Айде и със здраве
Пък като спреш да хленчиш, може и да опиташ - като крайно нуждаещ, да гледаш някоя бабичка, да си купиш някое парцелче /Във Владиславово все още ги има, има ток, вода, предстой регулация, и пр..../, да се ориентираш както ти казаха към Девня, Повеляново, Белослав /има транспорт до Варна/ и т.н.

Ама то акъл се иска за тая работа



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: лyд дackaл]  
Автор 77O1O5 (непознат )
Публикувано13.03.06 12:14



Даскале,прав си за всичко.Лошото обаче е ,че освен да смениш професията ,за която си дал 1/3 от живота си,друго не мога дате посъветвам.
Нека ,обаче всички,които те опровергават с цифрите да намеря по един ипотечен калкулатор и да ми кажат, къде е тази лихва 7%.Това е обикновено рекламен трик на банките и е за първата година.Да не говорим за таксите.



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: 77O1O5]  
Автор Tweeg ()
Публикувано13.03.06 13:20



никакви трикове няма


Погледни най-отдолу
"За целия период Лихвен процент при изпълнени условия на Програма „ДСК Уют” - 6,79% (БЛП + 3,1%)"
След това отiваш на и там имаш
"Управление на предоставен кредит 95 лв. годишно 48 EUR; 46 USD годишно "


"Лихвен процент за клиенти с доказан доход
EUR: 0% за първите шест месеца и 6.4% за останалия срок на кредита"
"административна такса за обслужване: 1.25% еднократно при отпускането на кредита + 0.5% годишно върху остатъчния размер на дълга"


"Лихвен % приложим за целия период на кредита 6,88%"
"За притежателите на пакетни програми Unico надбавката се намалява с 0,5%, като само за Unico VIP намалението е 1%"
След това гледаме в :
"За всяка следваща година или част от нея 0.25%"


Гледаме лихвите
"до 15 год. 6,9 %(лева) 6,4 %(евро) 6,4 %(USD)"
след това гледаме
"Такса за управление Без такса"



P.S. имай предвид, че това са лихви за "масовия" кредитополучател. Ако попаднеш в "таргет" групата на банката нещата се изменят. Погледни примерно за какви лихви става въпрос и то за потребителски заеми без обезпечение и си направи сметка какви са официално обявените.

Редактирано от Tweeg на 13.03.06 13:29.



Тема Re: ПОБЪРКВАМ СЕнови [re: Лyд дackaл]  
Авторaaaaaaaaaaaa (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 13:38



Ти с какъв акъл си че си станал даскал, а после се чудиш че нямаш пари за апартамент, асвен ако не си даскал прекалено туп и са те взели като даскал по литература. Да беше стана машинен инжинер и ли компютърен че да изкараш малко повечко пари



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Tweeg]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано13.03.06 13:41



Не искам да те опровергавам, но Пиреус банк и Евро банк са две отделни банки, а от Сосиате Женерал експресбанк по голями мошенници няма/личен опит, знам им и кътните зъби/



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: 3aeka]  
Автор Tweeg ()
Публикувано13.03.06 13:54



Малко неподготвен се изказа:



И за по сигурно да не би някой да лъже ето и положението



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Tweeg]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано13.03.06 16:17



Tweeg ... замисляш ли се при 7% сложна лихва, колко ще е реалната сума за връщане след 20 год ... имам чувството че тези 50 хилки са правилно сметнати ..

... калкулатора на Експресбанк - при 25000 лева за 240 месеца, жилищен кредит - дава 207.56 месечна вноска ... тоест 49914 лева .....

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: хайде стига стига...нови [re: V. Grig]  
Автор Tweeg ()
Публикувано13.03.06 16:30



тези 7% са върху текущата главница, а тя с течение на времето намалява. Т.е. не могат да се правят сметки от сорта 7% * 20 години * 20000 за лихви + още 20000 главница и ето ти 50К. Такива сметки се правят като ти е дадено годишно оскъпяване, ане лихва. Обикновено се използва при лизинги.

За 20000 за 20 години при лихва 7% прави 155.06 на месец или 37214.4 общо.

А относно калкулатора на Експресбанк - всичко си е наред. Лихвата която цитирах е за кредити до 15 години. Ти си смятал левчета за 20 години където лихвата отива на 7.9%





Тема Re: хайде стига стига...нови [re: .лyд дackaл]  
АвторПpилeжeният yчeниk (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 02:35



Май всеки обича да гледа в канчето на другият и все му се струва, че другият взема повече отколкото трябва.

Но хайде намери всички доктори, които получават между 1450 и 1800 лв(средно към 1600) официално и погледни те колко са учили(и как са учили), дали и колко време им трябва допълнително за запознаване с новости, квалификации и т.н. Тъй като си учител предполагам имаш наблюдение върху това, кои ученици успяват да влязат да учат за доктори и кои учат за учители - предполагам средно погледнато разликата в потенциала им, амбициите и хвърлените усилия не е малка(при равна и приблизително равна заплата дали местата за учители нямат да бъдат заети от понтециалните доктори).
Разбира се не ги оправдавам, че голяма част от тях взимат подкупи, че те препращат към частният си кабинет и т.н. За съжалние почти нищо не работи както трябва в нашата държава(а е нужно само едно нещо - правораздаването, и всичко ще си дойде на място).

Като казваш 2 специализации и 2 клас квалификация - това как се отнася към по-доброто обучение на учениците на които преподаваш?
За още доста неща се сещам, но да спра до тука, че предполагам ти минава през главата 'на мен ми се плаче, а някакъв келеш се прави на интересен'.

А иначе конкретно. Поинтересувай се от закона за жилищните кооперации. Например може да почнеш от тука:
http://www.dnsk.mrrb.government.bg/default.asp?r=44&m=237&page=1
Не знам, кое до колко и още ли важи, но не пречи да се поразпита.

На мен на пръв поглед ми изглежда, че ако има още поне 5 заинтересовани - и ако сте готови да инвестирате 'малко' средства, много труд, много търпение, много време и много нерви, то може и да го докарате до сполучлив край. Разбира се ще трябва добре да си планирате нещата - парите трябва да ви стигнат до кота било(за да можете да вземете ипотечни кредити), трябва да си намерите човек, който разбира от строителство(по възможност без да ви дере за консултациите), защото без съмнение ще се опитат да ви премятат(качествено, количествено и всячески).
Ако се питате защо може да ви излезе по-евтино:
1. Земята се предполага, че ви я дава общината без да я плащате.
2. Един инвеститор като строи си калкулира поне 50-100% печалба, че да се захваща.
3. Доколкото разбирам заплатата ви е по-малко отколкото на един строителен работник(поне за Черономорието или София) - колкото повече труд от вас, то толкова по-добре(особено ако може да го докарате до качество и ефективност на съответният работник).

Натрупаният опит от строителството може после да бъде много ценен при връщането на кредита.



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: Пpилeжeният yчeниk]  
Авторлyд дackaл (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 12:59



"Благодаря "за сравнението ...между учители и лекари..

Да ви се връща и спрямо вашето занимание.....за справка ...5г. за магистър.
плюс 2г.втора специалност плюс общо 3,5г за всички класове аз дане би да не се развивам .....колко прави бе господинчо дето ми се правиш на господ.
и лекарите 6г. и 2г за специалност ................кой е учил повече...А
Друг е въпроса че нашата професия е непрестижна и то именно заради заплащането ...............нека заплатата да стане примерно 1000 лв не 1600рв като на лекарите ....и ще видим какво ще последва...
ВИЕ ИСКАТЕ качественно образование за вашите деца нали ....след като желаете това ще си плащате като ПОПОВЕ както на "бедните" лекари ..капиш .



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: лyд дackaл]  
АвторHИKИ ДAЛABEPATA (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 13:44



Добре, това всичко аз го разбирам. Ама направи нещо и ти по въпроса. Как има хора, които станаха богати за 1 нощ...


Корупцията е навсякъде!! Направи частни уроци по твоя предмет и настоявай учениците ти да ги посещават - в противен случай не им пиши високо оценки!



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: лyд дackaл]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 14:17



Хората ти казват истината, ти не искаш да е така.
Никой не го оценяват според уменията, а според това как се продава ;-)
В бг все още цари заблудата за добри и лоши професии...
Пример лекарите: имат такива на 200лв, кадърни. Има ДжиПи-та с по 2000лв.
Адвокатите уж взимат доста, но ако не си известен може да се окаже че изкарваш много по-малко от учител на частно.
Вземи се стегни, във Варна си - не в някое село. Ако не можеш да пробиеш на частно - никой не ти е виновен.



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: ;-)]  
Авторлyд дackaл (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 20:30



Хайдееееее на евтините уроци по ПРИРОДОЗНАНИЕ и трудово обучение/ръчен труд/ за 5 клас ,евтениика едно левче на час
ЩО се излагаш .?

А и съм общински/бюджетен/ служител.



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: лyд дackaл]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 20:52



Какво е бюджетен служител? Диагноза?
Къде е проблема? Че не искат да продават двойно по-евтино? Че не ти дават повече? За първото - е странно, за второто - съгласен. Но ако не ти стигат парите има два вариянта - да се оплачеш на Станишев и да намериш нещо по-платено



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: лyд дackaл]  
Автор Бpokep ()
Публикувано14.03.06 20:56



а ти "ръчния труд" с лявата или с дясната ръка го преподаваш?!



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: лyд дackaл]  
АвторHИKИ ДAЛABEPATA (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 00:47



Добре де, ти си учител по Природознание вече доста време, добър си, за което свидетелства и класа ти или там както се водеше...

Ми от Природото до Географията разликата е в стотни, поне за теб. Знаеш ли са колко кандидатстуденти за икон. ВУЗ-ове има?

Вземаш и си правиш учебна система - компилираш от тук - от там , правиш си собствени темички, разработваш им планчета, подготвяш и тестове, като вземаш най-доброто от книжлетата на пазара и го обогатяваш с подчертано собствен стил за повечко реклама в последствие.

Всичко си го учил, част от него преподавал, знаеш много добре оценяване, критерии и т.н. за една тема по география, имаш и опита, както и техниката на преподаване и знаеш как да привлечеш учениците.

Аз преди 5 г , когато кандидатствах в УНСС се изръсих с 400 долара за такъв курс, но влязох от раз. На курса имаше 150 човека! А географа, който ми преподаваше за 2 години се премести от Овча купел, където имаше гарсониера, в многостаен на Орлов мост, до Борисовата градина. И при това бях ангажиран (както и той) само съботата за 4 часа - толкоз колкото трябва за да развиеш една тема по география.

Прави си сметка колко е спечелил за 4 часа седмично, плюс ангажимента да провери и рецензира темите, които пишехме всеки път. И тези доходи не бяха облагаеми.



Тема Re: хайде стига стига...нови [re: лyд дackaл]  
АвторПpилeжният yчeниk (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 06:05



Не разбрах с какво точно се повишава качеството на преподаването ти от това, че имаш втора специалност.

Важно е не само колко години си учил, а какво си научил, как си го учил и още по-важно колко от наученото наистина ти влиза в употреба. Не на последено място това дето не си научил(а се предполага, че трябва да го знаеш) води до неприятни последици. А да - важно е и при какви условия си учил - едва ли стажантството като санитар е сравнимо със стажанството в класната стая.

Като сравняваш образование и здравеопазване, то сравни двете картинки:
Един човек е болен - ако не се лекува почти веднага и ако не се лекува по правилният начин умира. Различни болести може да имат ендакви симптоми.
Един човек се нуждае от образование - ако не го получи днес, то и утре е ден. Ако първата прочетена книга не е правилна, то следващата сигурно ще бъде.
Колко често чуваш "Да съм жив и здрав..." и колко често "Да съм умен и научен..."?
Лекарят в доста случаи се явява като един гангстер, който казва "парите или живота". Учителят обикновено е далеч от тази ситуация - той е по-скоро като преводач през една гъста гора - ако си платиш ще минеш сравнително бързо, ако не си платиш - то може да влезеш(разбира се може и да не влезеш) в гората, знаеш посокото в която трябва да вървиш, пък когато успееш-излезеш - твоя си работа.

Да, дай боже да имам деца, да са живи и здрави, и ще искам качествено образование за тях, но се опитай да си отговориш на няколко въпроса:
Какво означава качествено образовние от гледна точка на един родител?
Представата за качествено образование на един учител до колко се покрива с тази на един родител?
По кои предмети(може да се ограничиш до 3-4) ще искам най-вече качествено образовние за децата си?
В кои години от тяхното образование ще е най-важно наистина образованието да е качествено и задоволително няма да свърши работа?
В кои области от образованието няма ефективни копютърни програми за обучение? Кои от програмите ще имат нужда само от инструктор, който да пусне програмата и кои ще имат нужда от нещо повече?
В близко бъдеще как се очаква да се движи числеността на учителите дето предлагат качествено образование, тези дето предлагат задоволително и тези дето не знаят какво предлагат? Ами числеността на учениците(малцинствата не са най-ученолюбивите или пък готови да плащат за образованието си)?

Плащане като ПОПОВЕ казваш? От къде очакваш да мине плащанете - през бюджета или ще дойдеш и ще ми кажеш: "Аз предлагам много качествено образование - дай няколколко хилки да ти поубуча детето"?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.