Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Продажба на имот без брокернови  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 20:46



Мислите ли, 4е е много рисковано или много сложно (откъм документи) да си продадеш имота без брокери? Чудя се в момента дали си струва да им дам тези ужасни 3%, при положение, че не виждам каква толкова работа вършат, особено като се продава жилище. Хайде, при покупката се проверява имота за тежести и т.н., но мислите ли, че и при продажба е толкова задължително?
Ще съм много благодарна, ако мога да полу4а искрени и обосновани мнения.



Тема Re: Продажба на имот без брокернови [re: Cилвия]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано01.03.06 22:18



Ами наеми си адвокат, определено е по-добрия вариант. Разбира се търсиш специалист в тази област. Към сделката ще се подходи индивидуално, а не с договор "по образец" и т.н. Ще трябва удостоверение за липса на тежести при изповядване на сделката :)
При продажбата е важно как са защитени интересите ти, сроковете които поемаш да бъдат реалистични, как ще стават плащанията и т.н.



Тема Re: Продажба на имот без брокернови [re: Cилвия]  
АвторKилиa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 08:48



За продаваче не е сложно, нито пък рисковано... Продавача обира пешкира.
Въпреки това можеш да се обаждаш по агенциите и да се пазариш с тях... Аз съм продавала доста атрактивен недвижим застроен имот чрез агенция без никаква комисионна за тях. дадох си обявата в Софийски имоти, Агенциите започнаха да званят, аз им казвам каква цена искам да получа а те да си правят сметката за колко ще го предлагат на клиентите си.... Някой мрънкаха, че така не работили, аз пък им казвах че не са единствените, и аз не работя като давам комисионна на агенции, и така в крайна сметка си получих чисто сумата която бях обявила, а една агенция го продаде на някакъв си който работил в Италия...
: -) ще им давам аз 3%, как пък не... да не са една и две агенции...



Тема Re: Продажба на имот без брокернови [re: Cилвия]  
Автор Tweeg ()
Публикувано02.03.06 08:54



ами според мен сложното е за продавача защото той ще трябва да ги вади тези документи като му ги поискат. За купувача е лесно - той само трябва да даде парите и да иска всички документи да са наред.
Вземи си един адвокат или нотариус да ти оправи документите и си готова.



Тема Re: Продажба на имот без брокернови [re: Cилвия]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 09:27



Говоря само теоретично -
ако ти намерят клиент, който дава повече пари,
може и с трите процента да си на далавера



Тема Re: Продажба на имот без брокернови [re: .]  
Автор Tweeg ()
Публикувано02.03.06 09:47



свършиха вече тези клиенти дето дават повече



Тема Re: Продажба на имот без брокернови [re: .]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 10:00



Не, не искам да си предлагам имота по 100 агенции за различни пари. Обявен е за една и съща сума навсякъде, но ми предложиха сделка (за същата сума), като прескочим брокерите, защото купувачът не иска да плаща комисионна на агенция, която 1. ще вземе двойна комисионна и 2. чии интереси аджеба защитава тогава - моите или на купувача?? И аз никак не одобрявам това с двойната комисионна, а и за услугите, които предлагат агенциите за недвижими имоти, вкл. това, че НЕ НОСЯТ НИКАКВА ЮРИДИЧЕСКА ОТГОВОРНОСТ, не смятам, че заслужават да вземат 10,000 лв от тази сделка.
И аз се бях замислила просто да си наема адвокат, някой има ли идея колко ще ми излезе хонорара му?



Тема Re: Продажба на имот без брокернови [re: Cилвия]  
Автор Tweeg ()
Публикувано02.03.06 10:26



Отпреди година и половина е ама дава някаква представа





Тема Re: Продажба на имот без брокернови [re: Tweeg]  
АвторKилиa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 10:34



А ти знаеш ли изобщо какви документи се изискват?
И защо говориш глупости?
Дори и да се ползва агенция ПРОДАВАЧА сам си вади документите, агенцията само казва: Отидете до еди каде си и си извадете едикакво си.... Всички документи се издават лично на лицето което ги изиска от съответните служби, Дори данъчната оценка се заявява лично и справката после се взима лично...
А оитносно това НОТАРИУС да ти оправи докумените, ми тя накрая нали ще изповядва пред нотариус, той преглежда всички документи удостоверява истинноста му и няма нужда да взима преди това още един...От адвокат също няма нужда... Адвоката в случея не носи никаква отговорност...

Не знам защо си писал тук, но подвеждаш хората!!!!



Тема Re: Продажба на имот без брокернови [re: Kилиa]  
Автор Tweeg ()
Публикувано02.03.06 10:42



Явно трябва по-подробно да обясня какво съм имал предвид:

Силвия каза в питането си:
"Хайде, при покупката се проверява имота за тежести и т.н., но мислите ли, че и при продажба е толкова задължително"

Т.е. останах с впечатлението че Силвия си мисли че няма нужда никакви документи да вади и едва ли не купувача трябва да ги вади за да се убеди че всичко е наред.

С поста си опитах да обясня на Силвия че ваденето на документи (данъчни оценки, тежести) е нейно задължение, а не на купувача.

Вярно е, че нотариуса проверява документите ама нали някой трябва да ги извади все пак.

P.S. разбери ме правилно - аз не казвам че човек не може сам да свърши цялата работа, казвам че продажбата на имот не е работа от сорта - "вземи си личната карта и да ходим при нотариус да подписваме"

Редактирано от Tweeg на 02.03.06 10:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.