Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Спешно търся информация !нови  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 13:06



Здравейте!
Продавам недвижим имот. Купувача ще тегли кредит. Нужни ли са ми някакви декларации от даначно или други документи, които банката да изисква от мен? Нека тези, които са продавали с кредит да споделят накратко процедурата!

Благодаря Ви!



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: milen]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 21:28



...И такааа...оказва се, че от начлото на годината имот не може да се продава без декларация по чл. 87. С други думи ако купувача ползва кредит, то продавача трябва да представи на банката въпросния документ за платени всички данъци оцигуровки и т.н

А честито !



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: milen]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано20.02.06 20:04



кой ти каза, че ти трябва тази декларация?
нотариуса и банката могат да изискат само да си си платил данъка за апартамента, който продаваш.



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: Karinka]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 08:29



Нотариуса изисква платен данък за имота, но банките вече искат тази декларация по чл.87 ! Това е от началото на годината и е разоредба на "НАП". В момента се пека на този огън и съм се запознал из основи. Това вече е извиване на ръце!



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: milen]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано21.02.06 09:37



аз не бих вадила такова удостоверение и съм отказвала на банка да го представям, точно защото е извиване на ръце! Иди на по-горна инстанция и го откажи категорично. Представи си всички останали документи, касаещи собствеността. Банките искат да се презастраховат на около 300%.
Коя е тази банка?



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: Karinka]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 12:45



Не става въпрос за една банка , става въпрос за всички банки ! Това е нова разпопредба на държавно ниво. Новата агенция по приходите изисква от банките да прилагат въпросната декларация. С една дуна продавача трябва да е абсолютно чист откъм задължения.
И питам аз сега кво и пука на банката като тя си става собственик на жилището до неговото изплащане от кредитоискателя, а моите задължения си остават мои така или иначе? И отговора е, че май не и пука много, но държавата мащеха иска да обере отвсякъде къде какво има и това е начин да го направи.



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: milen]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано21.02.06 13:01



банката не стана собственик на имота!
собственик става купувача, а в полза на банката се учредява ипокета!
сега отивам да се ровя за тази декларация, че нещо не ми допада това, което пишеш.



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: Karinka]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 13:05



Така де, банката държи юздите докато не си изплатиш плащането.

Е, провери ако искаш, но аз от една седмица ровя за информация и досега това, което написах се оказва истина!

P.S
Става дума само за сделките с кретит от банки, нали ме разбра!



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: milen]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано21.02.06 13:10




в чл.87, ал.6 пише: (6) Органът по приходите издава удостоверение за наличието или липсата на задължения по искане на задълженото лице или въз основа на акт на съда в 7-дневен срок от постъпването на искането или на акта. В удостоверението се отбелязва и отговорността за чужди задължения. В удостоверението не се отбелязват задължения по невлезли в сила актове, както и разсрочени, отсрочени или обезпечени задължения.
а в чл.264, ал.1: Прехвърлянето или учредяването на вещни права върху недвижими имоти или наследствени права, включващи недвижими имоти, включването на недвижими имоти или вещни права върху недвижими имоти като непарични вноски в капитала на търговски дружества, вписването на ипотека или особен залог се допуска след представяне на писмена декларация от прехвърлителя или учредителя, съответно ипотекарния длъжник или залогодателя, че няма непогасени подлежащи на принудително изпълнение задължения за данъци, мита и задължителни осигурителни вноски. Наличието или липсата на непогасени данъчни задължения за имота се удостоверява в данъчната оценка.
ама никъде не пише, че си длъжен да си извадиш удостоверение, само в декларацията си длъжен да го декларираш пред нотариуса за прехвърлянето.
я иди при произволно избран нотариус (ама някой по-известен) и го попитай дали ти е необходимо да имаш това удостоверение за прехвърлянето на собствеността, без да коментираш участието на банката. и след това се опъни на банката.
ей, много ме ядосват тия банки!
последната 4 седмици не може да реши казуса с една тристранна сметка под условие.



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: milen]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.02.06 13:24



много ми е интересен следния казус - да речем дължа на държавата 1000 лева данъци, и искам да тегля кредит, за да си погася задължението... и кво става? не може, щото има задължение към държавата... абе, параграф 22 му викаха май на това...

Just a genius




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.