Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Миленчонови [re: milen]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 13:43



Пълна боза ти е в главата. Хайде първо се опитай да откриеш разликата между декларация и удостоверение. Дакларации и преди винаги са се попълвали от страните по сделките.

Дори и наистина да става въпрос за удостоверение за наличие или липсна на задължения, изваждането му не е по-трудно от покупката на кутия цигари. Необходимо е да знаеш само трите си имена и егн-то за да си попълнеш бланката. Ако това те затруднава в живота ......



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: Blake]  
Автор Tweeg ()
Публикувано21.02.06 13:51



не си разбрал правилно казуса - идеята е че ако искаш да продадеш нещо държавата иска да и се изплатиш първо на нея

Помниш ли как приеха че трябва да искаш касова бележка. Значи държавата не може да си събере данъците и те кара тебе да искаш касова бележка че търговеца да си плаща данъците. Сега е същото - държавата не може да си събере данъците и осигуровките и съответно хваща банките и купувачите да и вършат работата като принудят продавача да си плати данъците и осигуровките.

В крайна сметка всеки трябва да си плаща данъците и осигуровките така че за изрядните платци не виждам нищо стряскащо.



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: Tweeg]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.02.06 15:35



напротив, много добре съм го разбрал - миналата седмица взех потребителски кредит, и ми искаха въпросното удостоверение...

Just a genius



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: Blake]  
Автор Tweeg ()
Публикувано21.02.06 15:52



те това за кредитоискателите си го искаха отдавна, въпроса е че сега са почнали да го искат и за продавача при сделка с кредит.



Тема Re: Миленчонови [re: №]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 16:07



Ок, удостоверение или декларация за мен няма никакво значение!
Има обаче значение, че ме карат да плащам здравни вноски за 4 години назад при положение, че съм се осигурил в частна компания и не съм ползвал шибаните здравни услуги на шибаната държава!!! Когато си плащах и се налагаше да ходя по лекари беше малка трагедия! Затова реших проблема за себе си! За какво да платя 1000 лева сега като утре ако се наложи нещо пак ще си платя като поп!!!!
И така ще е докато всички си плащаме и изпълняваме еднопосочните си задължения, а насреща не получаваме нищо !!! Не съм съгласен да плащам на такава държава......и ето, че тя намира начин да си вземе парите !



Тема Re: Спешно търся информация !нови [re: Karinka]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 16:12



Благодаря ти за извадката на чл. 87 !:)
Значи, проблем с нотариуса нянам никакъв. Там си подписвам и съм ОК. Но банкта, банката се е запънала и си иска удостоверението!
Какво да направя при това положение ?



Тема Re: Миленчонови [re: milen]  
Автор Tweeg ()
Публикувано21.02.06 16:25



Харесва ти или не в България здравно осигурителната система е такава, че всички плащат, а ползват тези които имат нужда. Примерно това че ти не ползваш медицинско лечение не означава че родителите ти или децата ти не ползват. И на мен не ми харесва всеки месец да ми вземат по 100 лева за здравно осигуряване ама си плащам.

Така че като не ти харесват законите в България смени си гражданството, ама не знам дали ще намериш страна дето да не се плащат здравни осигуровки. А колкото повече хора си правят сметка да не плащат като тебе толкова повече затъва здравеопазването. Ако всички си плащат няма да ти се налага да ходиш в частна компания



Тема Re: Миленчонови [re: Tweeg]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 16:51



В дълбока заблуда си! Явно не познаваш осигурителните системи на някои европейски държави например.
Винаги в осигуряването, каквото и да е то ще има и трябва да има елемент на солидарност (за безработни, социално слаби и т.н) Но докато осигурителната система от СОЛИДАРНА не стане ПЕРСОНАЛНА нещата няма да се оправят. И когато здравната каса фалира, тогава ще се замислят, че нещо някъде не е било наред. Всъщност те го знаят, че не е наред, ама така има далавера. Съжалявам, не искам да съм част от тази порочна игра !!!!!!! В монента се държим като стадо офце. Плащаме и незнаем що го правим и какво получаване насреща!



Тема Re: Миленчонови [re: milen]  
Автор Tweeg ()
Публикувано21.02.06 17:01



Явно не съм платил достатъчно за образованието ти - "офце"?????



Тема Re: Миленчонови [re: Tweeg]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 17:07



Е, какво сега, стоиш в темата за да се заяждаш ли ??? Знам как се пише думата "ОВЦА", но незнам какво целиш ти!!! Хаийде да не разводняваме нещата, а?

Образование......Боже, Боже :)!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.