Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Търся в Пловдивнови  
Автор Tъpceщ-Пд (непознат )
Публикувано27.10.05 19:53



Може ли в Пловдив да се намери жилище по възможност тухла на цена до 25000евро, цена на м2 до 350евро(имам предвид на м2 жилищна площ- т.е тук не влизат стълбища, партер, други разни общи части, градинката отвън, околоблоковото пространство, както и дебелината на стените)
Предпочитани квартали: ами да НЕ са Изгрев и Тракия; за Смирненски(поне отдалечените му части) също съм много резервиран.
Благодаря на всички, които ще вземат отношение



Тема Re: Търся в Пловдивнови [re: Tъpceщ-Пд]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 17:35



В Кичук Париж близо до Втора градска Болница
"мансарден апартамент 138.50м2 на 330Е на м2 цена 46 900.00 Е на разсрочено плащане за 13м. Първоначално 30% от сумата след което на тримесечни равни вноски за 13 м. ощо брои равни вноски 4 . След издаването на обекта тоест това ще стане до края на 2005"
Това ми го изпратиха от строителната фирма която изпълнява обекта по повод едно мое запитване. За да не стане като реклама, не давам в момента координати на фирмата, Ако някой се интересува ще дам e-mail и телефони. Аз живея наблизо до обекта, готов е и явно се изпълняват довършителни дейности.



Тема Re: Търся в Пловдивнови [re: Hяkoй]  
Автор vanio_l ()
Публикувано09.12.05 22:22



На питане за максимална цена до 25000е отговаряш с оферта за ...почти 47000е ?!? Имаш странно чувство за хумор или просто не знаеш как да отвориш тема, та затова си правиш самореклама тук?



Тема Re: Търся в Пловдивнови [re: vanio_l]  
Авторcмex (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 15:28



Добре си му го казал, абсолютен кратен!?



Тема Re: Търся в Пловдивнови [re: cмex]  
Автор vanio_l ()
Публикувано31.12.05 10:02



Ами противно на всякакви прогнози от специалисти за повишаване на цените в imot.bg са се появили разни обяви за ново строителство в кичука на цени малко над 300е/м2. Като се приспаднат общите части има вероятност цената пак да е под 350е/м2. Иначе тия обяви(на тези ценови равнища) постепенно се увеличават. Явно и на тези супер-изгодни (според продавачите) цени купувачите нещо се ослушват
Е, ще поживеем, ще видим
ЧНГ на всички



Тема Re: Търся в Пловдивнови [re: Tъpceщ-Пд]  
Автор Tъpceщ-Пд ()
Публикувано28.01.06 17:45



Мина доста време, а въпросното жилище все още не е намерено. Явно цените за момента са над моите желания и възможности. Държа да отбележа, че съм проверил лично всички оферти, които ми бяха отправени по мейла. По никоя не се стигна до сделка, защото просто никоя НЕ отговаря на поставените от мен условия. Оправдания и доводи, че това и онова било поскъпнало не ме интересуват. А когато чуя железния аргумент, че по-изгодно няма да намеря, чак ми става смешно. Как така всички продават НАЙ-изгодно, пък на всички им стоят празни апартаментчетата?
Така или иначе търсенето ми е още в сила (критериите ми са си същите).
Но за съжаление (мое) пред мен проблемът жилищна криза се очертава да стане сериозен и затова ...вариант наем.
Някой предлага ли жилище под наем до 150лв/мес (предпочитаните квартали са си същите). Тъй като наемът е временно решение (макар, че то в бг временните работи са най-трайни май), типът строителство в случая не ме интересува. Нямам претенции също и относно обзавеждането. Само моля, не предлагайте боксониери (минимум гарсониера).



Тема Re: Търся в Пловдивнови [re: Tъpceщ-Пд]  
Авторtg (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 15:49



Ами стоят празни заради глупави и неефективни закони. По същия начин и плодородна земя стои необработвана, пустее и буренясва. Щото собственикът й клекнал на гъза си и чака да дойдат англичанЕ и японцЕ, да ахнат колко е китна и да я изкупят на ПОНЕ 1000 евро на квадратен метър. Или пък да дойде Хилтън и точно там да си построи новия супер луксозен комплекс.

По същия начин е и с апартаментите. Айде, в София ги дават под наем, ами в страната? Има лица с по 2-3-4 апартамента, седят празни, само ходят отвреме-навреме и обират праха. Сами бабички се ширят в 4стайни апартаменти, а после реват че парно скъпо, това-онова... А има млади семейства с по 1-2 деца, живеещи в гарсониера.

Ако се създаде закон за пустеещите земи и апартаменти... Ето например, земя която не се обработва (или не е застроена, седи пустееща) - данъкът да е 8 пъти по-голям от този на земя, върху която се развива дейност.

Апартаментите също. Ама ще кажете - как да се хване, че е пустеещ. Ами много просто - минимално потребление на електроенергия на квадратен метър. И тези дето си държат апартаментите празни и чакат Конския Великден, данък имот => х 8.
Бабата, дето живее сама в 150 квадрата и харчи 2лева ток => данък х 8.

И тогава ще стане, това което трябва да стане. Спекулантът с 500 декара плодородна земя ще му запари на гъза и или ще трябва сам да си плюе на ръцете и да почва да я работи, или ще я продаде на НОРМАЛНИ ЦЕНИ на човек/фирма, която смята да развива дейност върху тази земя.

Тези, с празните апартаменти, на които само ходят да им бършат листата на фикусите, и те ще се позавъртят като обрани евреи, пък като няма на кого да я дадат, ще я продадат.. на нормални цени.

Добре се усетихи държавата да вдигне такси смет поне, та да ги доближи до пазарните цени. Като имаш апартамент, по пазарна оцена 40,000 евро, като платиш в годината 2 промила (80 евро)... ами пука ти. Ама ако са 4 пъти повече? И трябва да са...



Тема Re: Търся в Пловдивнови [re: tg]  
Авторoт EC (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 16:10



в повечето страни от ЕС данъчното облагане прави ЗНАЧИТЕЛНА разлика между първо и единствено жилище, в което живееш със своето евентуално семейство, и така наречените втори, трети и т.нар. "неосновни" жилища. Втората група жилища попадат в своеобразна графа - "имущества и богатства" и се облагат всяка година с фиксиран процент върху "градиента на поскъпване". Да си правят сметката тия, дето се надат в ЕС да им се поне утроят цените на спекулативно закупените имоти.



Тема ми потърси в Пазарджикнови [re: Tъpceщ-Пд]  
АвторOпpaвeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 12:40



аз лчино, много добре се оправих като купих за 36 000 евро нов тухлен на центъра 79 кв. Продаде го един дето се беше развелк туко, що и понеже бил в ипотека, не искал да плаща за нея а пък после да остане за жена му. И Пътя до Пловдив е хубав, прав. за 20 минути съм на работа!
Като нямаш пари, защо отхвърляш някой варианти!?



Тема таа па са изказанови [re: oт EC]  
АвторУличницa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 12:44



и в България е така ма. Ако имаш второ жилище, данъка му е по-скъп. При трето и т.н. също. Не знам, къде си блялаа да не моеш се усетиш за това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.