Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Разбиване на стени в панелен блок  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 18:16



Става въпрос за стените към терасата на 8 ет. блок. Вече на 3 поредни етажа избиват всички стени водещи към терасата. Това са средни апартаменти с по 3 стаи на 3,4,5 етаж. Не е оставено нищо с изключение на трегера. Същото направиха и десните апартаменти на 3,4 етаж, само че с терастите от другата страна които са към кухнята.

До колко важни са тези стени, така нарушава ли се сериозно стабилността на блока.

Има ли държавен орган, които да ги глоби и да ги накара да възстановят стените или всичко ще е само пускане на жалби.



Тема Re: Разбиване на стени в панелен блокнови [re: ниk]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано27.01.06 00:11



Не се коси напразно и не им завиждай без причина.Те махат само стената която е крепяла дограмата, тоест не дигай много шум за нищо.



Тема Re: Разбиване на стени в панелен блокнови [re: 3aeka]  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 01:09



Да разбирам ли, че и ти вече си го направил?
Крепяла дограмата!!! Някоя по-голяма глупост не можа ли да измислиш?
Стена дебела 30см широка по 1м от двете страни, крепяла дограмата? Ти с всичкия ли си?
Дори на мен като човек далеч от строителството ми е ясно, че когато оставиш една панела да виси във въздуха без да има дори 10см да я крепят от двата и края, направиш това не на един а на 3 поредни етажа и то в среден апартамент, което значи обща дължина към 15м!!! тоя блок става меко казано нестабилен. И това на 30г панелка.
Чакам мнение на специалист или препатил и преборил се.



Тема Re: Разбиване на стени в панелен блокнови [re: ниk]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 09:15



Това, което се върши с панелките е меко казано БЕЗУМИЕ! Хубави или лоши, все пак хората навремето са ги сметнали конструктивно. Не ми се мисли какво може да стане ако не дай Боже люшне малко по-силно някой ден!



Тема Re: Разбиване на стени в панелен блокнови [re: ниk]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано27.01.06 14:06



Говорехме само за стената която е под прозореца. Широките стени които са по 1 метър и се намират от двете страни на прозореца не могат да се махнат по никакъв начин.Явно нещо не си видял като хората. А мен не ме мисли. Аз само съм свалила дограмата и съм избила отвор колкото врата в стената под прозореца, за да съединя балкона със стаята и така стана трапезария и балкона кухня, а стената под прозореца стана барплот. Зазидах вратата към мини кухнята и я обособих като спалня. Мисля ,че преди няколко страници го бях описвала вече.



Тема Re: Разбиване на стени в панелен блокнови [re: 3aeka]  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 15:56



Говоря за всички стени на целия етаж, изравнено е всичко до разделните стени. Де да беше само това под дограмата.



Тема Re: Разбиване на стени в панелен блокнови [re: ниk]  
Авторбaбa ти (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 08:37



външните стени не са носещи, а и винаги остава един трегер, така че няма страшно
по страшно е, като вземе да се къса арматурата, както стана в Надежда...



Тема Re: Разбиване на стени в панелен блокнови [re: ниk]  
Авторинж (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 09:42



Хората които се изказват май са повече ентусиасти нежели разбирачи.При панелните блокове няма "трегери" т. е. на български греди.Конструктивната схема на панелните блокове е друга.Ако се касае за панелен блок може да се махне подпрозоречната част и балкона да се присъедини към помещението.Ако е имало "трегер" явно не е панел и щом той не е махнат, не би трябвало да има проблеми за сигурността на блока.И друго панелите са 14 см. широки, нещо не се връзва.



Тема Re: Разбиване на стени в панелен блокнови [re: инж]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано28.01.06 14:04



Не широки а дебели.



Тема Re: Разбиване на стени в панелен блокнови [re: инж]  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 14:06



Направих една схемичка набързо за да стане ясно.
Всичко освен сивото горе, което наричам "трегер" вече го няма. Не знам дали е трегер, така го наричат тук.
Та този т.н. трегер е с дебелина 45см и с височина 30см.
Двете странични стени в по-тъмен свят са дебели около 22-23 см и с дължина по около 70см от двете страни. Както ще видиш от схемата, не е само подпрозоречна част, което е в по-светло.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.