Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема прехвърляне на недвижим имот...нови  
Автор вeceлo чaйничe (тиха церемония)
Публикувано04.01.06 17:19



от баба ми и дядо ми на мен, прескачайки майка ми. Как да стане?
Така...ясно е, че ще ходим при нотариус, само къдещо ще ми се случи за първи път и досега не сме се занимавали с такива неща.
Моля ви за съвет, как да направим прехвърлянето, завещаването или каквото там трябва така, че майка ми да не получава имот при смъртта на родителите си. Знам, че има закон определящ някакъв минимален дори дял за нея, но работата се състои в това, че тя е общински наемател и не желае да губи правото си на общинско жилище заради 2 декара необработваема земя или част от стая в панелка.
Пряката наследничка /майка ми/ е наясно, тя иска да направим така, че аз да наследя имотите /хехе, панелка ама карай/, за да продължи да живее там, където е сега.

Може ли някой да ми разясни с няколко думи как да стане всичко, но по възможност да не е чрез продажба, защото тогава трябва да се плати данък някакъв, който дори за нашето жилище не е малък. Поне така знам. Естествено е, че съм затруднена с парите, то е общоприето правило за всички ни. Адвокат ще наемем ако трябва, и това за първи път ще ни сполети.

Предварително ви благодаря!



Тема Re: прехвърляне на недвижим имот...нови [re: вeceлo чaйничe]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано04.01.06 20:17



Каквото и да правиш пари ще даваш.Най сигурно е чрез покупко продажба. Ако е с дарение ще закачи и майка ти. По добре изтегли 1000 лева и си реши проблемите.



Тема Re: прехвърляне на недвижим имот...нови [re: 3aeka]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 13:06



Най-добре е да се направи дарение от дядо и баба на теб. Таксите са най-ниски - просто ако човек може да спести няколко стотин лева, не виждам защо да не го направи.? Оформя се с покупко-продажба само ако имаш съмнения, че майка ти или някой друг близък роднина ще оспорва дарението - в противен случай е напълно излишно хвърляне на пари /в нормалните семейства не се случват такива тъпотии/. А адвокат не ти трябва, просто си избери нотариус /ВНИМАВАЙ ДА Е СВЕСТЕН/, изчакай до 16-ти януари /сега агенцията по вписвания т.е. нотариата не работи/ и действай. Ще ти отнеме не повече от час.
Да не забравите да извадите данъчна оценка /става за около 2 седмици/
Ако имаш други въпроси - питай.



Тема Re: прехвърляне на недвижим имот...нови [re: pipi]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 13:16



Ако има брат или сестра -
горещо препоръчвам
покупко-продажба.
Явно всички роди, дето познавам
са ненормални,
щото незнам някой, който да
не се кара за имоти



Тема Re: А и в случаянови [re: .]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 13:26



тъй като не говорим,
за майка и баща -
а за баба и дядо -
вероятно се намесват и
други наследници



Тема Re: А и в случаянови [re: .]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано05.01.06 14:33



Е аз какво ви казах?От покупко продажба по сигурно няма.



Тема Re: А и в случаянови [re: 3aeka]  
Авторлyдo чaйничe (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 18:11



а ако майка и няма братя?



Тема Re: А и в случаянови [re: лyдo чaйничe]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано12.01.06 21:16



Аз не говоря само за майка и . Ако договора за покупко продажбата се оформи като хората , няма да имат проблеми. Макар , че и с дарение пак могат да изолират и съпруга и ./сегашен, или бъдещ/ Номера е тя да няма братя или сестри и баба и и дядо и да нямат други внуци.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от 3aeka на 12.01.06 21:45.</EM></FONT></P>

Редактирано от 3aeka на 12.01.06 21:46.



Тема Re: прехвърляне на недвижим имот...нови [re: вeceлo чaйничe]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 12:52



Дарението наистина е най- добрия вариант. Правила съм го същото и без проблем. Не е за подценяване факта, че разноските са и най- малко в този случай. Успех!



Тема за условиятанови [re: .]  
Автор вeceлo чaйничe (тиха церемония)
Публикувано13.01.06 18:47



нямам брат или сестра, майка ми няма да оспорва, тя иска така да стане.
Лошото е, че ако стане с покупко-продажба става съсобственост м/у любимия и мен. Неговите родители няма да ми завещаят нищо!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.