Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпрос към брокернови  
Автор najana (непознат )
Публикувано01.12.05 11:37



Добър ден!Бих помолила някой от работещите в АНИ да ми помогне,ако може,с отговор на въпроса ми!Преди два месеца наех апартамент-не лош,след 10минутен оглед/50кв.м.-колко да ги оглеждам/.Преди 2 месеца времето беше топло и приятно.Прозорците в 2те стаи бяха отворени,както и вратите в апартамента.Заведе ме една дама от агенция-обявата беше пусната от тях.От месец или два предлагали този апартамент-собственика и бил познат и т.н.,нямам нищо против,аз я потърсих и след това и платих 200 лв.комисионна.Така,но след няколко дни на почистване ми стана ясно откъде идва една странна миризма-мухъл,ама мухъл да видите!Зад гардеробите в коридора и спалнята.В коридора-голям вграден гардероб в една ниша,в спалнята-не по-малък,от пода до тавана на цялата стена.Обадих се на собственика,донесе ми препарат-пръсках-нищо,след няколко дни пак избива и пак пръсках...Кошмар наяве!И то за 200евро!Сега съм решила да се махам-не мога да дишам,не мога да спя...И сега въпросът ми,или по-точно няколко са:нима не знаеше тази жена че има такъв проблем-само тя водеше клиенти;обеждаваше ме колко е страхотен апартамента и няма никакви недостатъци-защо ме излъга?Мога ли да и търся някаква отговорност сега?Ще кажете,че не е знаела,мисля,че е знаела,и затова са оставени прозорците отворени.Не искам да ми връща парите,а да ми намери нов апартамент.След като съм и платила, би следвало да носи някаква отговорност?Да ходя ли да я занимавам,или да се "спасявам"сама?



Тема Re: въпрос към брокернови [re: najana]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.12.05 12:04



Всичко зависи от брокерката и от агенцията. Може да отидеш в офиса им и да говориш направо с управителя. Спокойно може да ти кажат, че не са знаели. Процент вероятност има и да е истина все пак. Пробвай - може да ти намерят друго нещо без комисиона или с намалена. Но, честно казано, доста често собствениците крият за дефектите на имотите си и от агенциите - само и само за да ги пробутат...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: въпрос към брокернови [re: najana]  
Автор najana (непознат )
Публикувано01.12.05 12:23



Благодаря!Но ми кажете,моля,мога ли да разчитам на друго,освен на добрата им воля?Имам ли някакво законово основание да имам претенции,като клиент,каква е практиката,и ако ме "отсвирят"как бих могла да си търся правата?



Тема Re: въпрос към брокернови [re: najana]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.12.05 12:41



Не, не можеш. Единствено добра воля. Не можеш да докажеш, че са знаели. Пък и да можеш - тези неща не са уредени със закон и няма законова база, на която да се опреш. Дори и да си имала договор с тях - там не пише, че АНИ отговаря за качеството на имотите, които предлага.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: въпрос към брокернови [re: najana]  
Авторgingerina (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 16:44



Здравей, незнам дали ще помогне , но можеш да им направиш антиреклама, като пуснеш и името на агенцията. Може и да не ги стресне, но поне една част клиенти могат да се спасят от номерата на тази агенция.



Тема Re: въпрос към брокер [re: gingerina]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.12.05 17:34



Това, извинявай, са детинщини. На ти си куклите, дай си ми....Първо - тя не е говорила с тях и не знае как ще реагират. Второ - не е сигурна, че са знаели за какво точно става дума - само ги подозира. Според законите (дори и моралните) - всеки е невинен до доказване на противното.

И трето - къде, викаш, да я направи тази антиреклама? Тук в клуба ли? Или да пуска обяви? Умряла работа...Работата на брокера е да ПОСРЕДНИЧИ - т.е. - да осъществява контакта между клиентите. А не да рови по кирливите ризи на нечестните продавачи и наемодатели.

По същата логика, дори още по-оправдано е да СЕ ИСКА ОТГОВОРНОСТ ОТ СОБСТВЕНИКА. Виж, за него всички сме сигурни, че ЗНАЕ ОТЛИЧНО КАКВА КОЧИНА ПРЕДЛАГА. Препарат донесъл, виж ти колко трогателно...

И ми е интересно, всъщност, ЗАЩО ВСИЧКАТА ОТГОВОРНОСТ СЕ ТЪРСИ ОТ БРОКЕРА, А ЗА СОБСТВЕНИКА - НИ ДУМА???

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: въпрос към брокернови [re: najana]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 07:44



Тида не си наела апартамент в Слатина?



Тема Re: въпрос към брокернови [re: aнoнимeн]  
Автор najana (непознат )
Публикувано02.12.05 11:16



Във Варна.Истината, най-вероятно е,че всички са знаели много добре.Само аз -неИ става въпрос за следното:от собственика все пак получавам нещо,нали!Кенеф,менеф....А хората, на които плащаш, с надежда че "гарантират""чистотата" на имота/нали така обичат да се изразяват/те какво?А? Нищо,спасявай се!Не са знаели!Е нали това им е работата-да знаятЗащо иначе се занимават?Дори в правото имаше някаква подобна формулировка-незнанието не те освобождава от отговорност!Аз си плащам и искам до получа качество!Защо иначе да си давам парите,а?



Тема Re: въпрос към брокернови [re: najana]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.12.05 12:39



Наистина бъркаш нещата, и това те прави по-необективна, и те кара все повече да се нервираш за неточните неща.

Първо - "чистота на имот" означава при покупка да се проучи дали имота е ЧИСТ от тежести (собственост, ипотеки, съдебни искове и пр), не от мухъл.

Второ, не ми се сърди, но наистина НЕ Е ЗАДЪЛЖЕНИЕ НА БРОКЕРА да
души по ъглите на апартаментите. Той получава комисиона ЗА ДА ТИ ПОКАЖЕ ИМОТА. От там нататък ТИ И САМО ТИ трябва да одобриш този имот, независимо дали става дума за наем или покупка. Твое задължение си е да си го разгледаш отвсякъде.

Продължавам да смятам, че главната вина за перипетиите ти има собственикът. Той е бил длъжен да предупреди и брокерите, и теб за недостатъка на имота си. Бил ти дал кенефи-менефи...е за 200 евро на месец аз ще ти осигуря ЗЛАТЕН кенеф!! На твое място аз бих живяла поне 2 месеца без да плащам наем, докато си търся ново жилище. И бих отишла все пак да поговоря с тази агенция, вместо да чакам и да събирам различни субективни мнения.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: въпрос към брокернови [re: yниKaлнa]  
Автор najana (непознат )
Публикувано02.12.05 16:38



Да,всщност като се замисля си права,благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.