Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кажете ми как да съм сигурна ....нови  
АвторFila (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 23:49



Преди 5 дена си купих жилище. Продавачете на пръв поглед са готини хора , но знам че не бива да се оповавам единствено на това.
Купувам апартамента с ипотечен кредит . Процедурата е доста сложна но бавно напредвам.
Кажете ми как да съм сигурна че апартамента със сигурност е мой , при това чист без всякакви ипотеки преди моята?
Къде да проверя всичко това...



Тема Re: Кажете ми как да съм сигурна .... [re: Fila]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано29.11.05 07:36



Това е трябвало да ти го провери адвоката в деня на сключване на зделката.



Тема Re: Кажете ми как да съм сигурна ....нови [re: Fila]  
Автор Дpънди (нов стар познат)
Публикувано29.11.05 11:56



Как са ти приели документите в банката без свидетество за тежести??



Тема Re: Кажете ми как да съм сигурна ....нови [re: Fila]  
Автор HVR (непознат )
Публикувано30.11.05 01:30



Банката бъди сигурна ще се постарае повече от тебе,защото финансира и имотът остава в неин залог. Процедурата върви бавно,защото се искат повече и специфични документи с цел 100% сигурност/разбира се банката гледа първо собствената си сигурност и не се впечатлява от притесненията на купувача/.
А иначе трябва да вземете ксерокопия на всички сделки по имота и да ги проверите за тежести.
Продавачите на имоти с кредит пък си имат своите притеснения/неоснователни/,че получават парите 2-3 дена след сделката,което за някои от тях е голям ужас и в някои случаи не се стига и до договор.



Тема Re: Кажете ми как да съм сигурна ....нови [re: HVR]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано30.11.05 19:42



За прецизност на изказа недвижим имот не може да служи като залог, върху него обаче се учредява ипотека! Колкото до тревогите на питащата, предварителния договор не ви прави собственик, нищо не пречи на продавачите да прехвърлят имота на друго трето лице! Това е принципно разбира се, трябваше да направите някои справки и проучвания, но сега ще трябва да чакате. Банката ще проучи нещата и ако прецени ще отпусне кредитната ви линия. След изповядване на сделката банката ще се увери първо, че нейната ипотека е вписана и е първа по ред, като едва тогава ще преведе сумата по кредита на продавачите. Иначе в деня на сделката банката издава гаранционно писмо на продавачите. Общо взето сте в най-нервната позиция. Продавача е взел капаро, банката нищо не губи, а вие сте във висящо положение дали имотът ще ви чака и дали банката ще отпусне кредита!
Дано нямате проблеми, в общия случай всичко приключва добре! Желая ви късмет и нов дом!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.