Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Шибан наемател  
АвторБyдaлa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 21:34



Как да изгоня наемател,просрочил с 6 мес.не плащане в договора ни който и е нотариално заверен.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано27.11.05 21:51



Прочети си /ни/ условията на договора.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: 3aeka]  
Авторgpsr (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 13:22



отиди в енергото и временно си спри партидата (тока)



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано28.11.05 22:36



Влез в жилището и изхвърли вещите на наемателя.




Тема Re: Шибан наемателнови [re: gpsr]  
Автор Дpънди (нов стар познат)
Публикувано29.11.05 12:31



хахахаха
що си мислиш, че това ще помогне???



Тема Re: Шибан наемателнови [re: SoulMate]  
Автор Дpънди (нов стар познат)
Публикувано29.11.05 12:34



прекалено рисковано...
може да го обвини, че му е задигнал нещо
преди 5-6 години мои познати се принудиха да си продадат апартамента заради некоректна наемателка
спряха телефона - тя си вкара нов
свалиха електромера - тя си сложи нов
извикаха полиция - тя излиза навън по халат, няма я коло 10-тина минутки, връща се и обвинява полицая, че и е задигнал 1000 долара от чекмеджето на секцията


п.п. същата не беше плащала наем две години



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Дpънди]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано29.11.05 15:08



Хахаха, крадецът вика "Помощ, ограбват ме"
Егати хората! А всъщност наемодателят не само трябва да влезе в жилището и да изхвърли вещите, но и да приведе част от тях (или всичко, което може) под формата на пари, с които да заплати задълженията на наемателя към себе си, в това число и наем и сметки И неустойка.
Какво ще направи този наемател - ще се жалва в полицията ли? Ще съди наемодателя си? Хахахаха.

И още нещо-нов електромер не се ли слага срещу копие от нотариален акт, освен договор за наем? Пък и да се подиграеш с полицай, като го обвиниш в кражба... хммм.... някои са доста чалнати и си връщат




Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.11.05 17:45



Единственият ти законен начин е да го дадеш под съд.

Незаконен - чрез по-едри момченца.

Не се изкушавай да пипаш вещите му - може да те осъди за самоуправство.

Апропо - съвети като тези за вещите ( някакви череши май ги бяха дали) просто ме уверяват за стотен път колко са вредни понякога тези клубове. Тук всеки се счита за длъжен да даде някакъв съвет, и тежко му на този, който послуша съветите...В този смисъл не ме убеждавайте колко полезно и прекрасно било да си "взаимопомагаме" - такива абсурди чета понякога тук, втриса ме само при мисълта, че някой може да ги последва...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 19:25



потърси и в други форуми но законния път е
нотариална покана
дело в РС
с решението при съдия изпълнител/ вече са частни/+ полиция за въвод
другия път го споменаха



Тема Re: Шибан наемателнови [re: SoulMate]  
Автор Дpънди (нов стар познат)
Публикувано29.11.05 23:12



Бе къф нот. акт, кви пет лева, бре... Нъл живуркаме, т. е мижитуркаме в страната на абсурда...



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Дpънди]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано29.11.05 23:17



Е, хайде сега, мижитуркаме! Енергото, значи, става съучастник на наемателя в престъпните му деяния, обаче наемодателят да не пипа нищо, защото е самоуправство. Хняхня!!! Еййй, идеалисти беее!!




Тема Re: Шибан наемателнови [re: SoulMate]  
Автор Дpънди (нов стар познат)
Публикувано29.11.05 23:22



И на мен не ми се вярваше, но е факт. Което не се купува с пари - купуваш с мнооого, ама мнооого пари...



Тема Re: Шибан наемателнови [re: yниKaлнa]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано29.11.05 23:29



Тогава спри да си пъхаш гагата и да даваш съвети!

Давай тъпака под съд, а докато съдебната система го изхвърли, той ще ти задръства жилището още сума време. Междувременно за пред съда ще се изкара болен, невменяем, на умиране, заекващ, социално слаб, изнудван, с нещастно детство, с три деца и четвърто на път, газен от влак и т.н и накрая съдът ще постанови да остане да си живее в жилището ти и да му платиш компенсации за причинените неудобства. Нали сме си у нас, тук всичко е възможно :)))))

Абе, маце, ти някога била ли си НАЕМОДАТЕЛ? Някой живял ли е в твоето жилище? Оставял ли ти е красиви сметки и неплатени наеми?
Пробвай се да влезеш в тази роля, пък да видим дали ще ходиш да даваш наемателя под съд, или ще го биеш сама и ще го замеряш с обувките му.




Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.11.05 06:25



Последен начин - наеми си черешата - виждам, че е страхотно компетентна - тя ще ти помогне със сигурност. С обувката си.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Шибан наемателнови [re: yниKaлнa]  
АвторKaти (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 16:24



И нас ни интересува повдигнатия въпрос.

Ама,наистина как да го разкараш "шибания наемател" по законен път.
Защото са ни предупреждавали,че той пък може да ни съди за "самоуправство"...

И не само това- ами неплатените наеми,липсата на вещи,неиздължените суми за консумативи...



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Kaти]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.12.05 16:49



За жалост - всяко едно даване под наем на нещо е риск. Законите у нас са абсолютно в защита на наемателя, макар и завоалирано. Тръгнеш ли да даваш под наем - само трябва да стискаш палци да попаднеш на хора.

При нарушения на договора (както и на всякакъв друг договор) - съд. Друг легален начин просто няма. И нека думата "съд" да не ви звучи като магическа пръчка. Ако наемателят се покаже неточен 1 или 2 месеца - БЪРЗАЙТЕ да намерите начин да го изгоните, със заплахи или увещания. Защото, ако се натрупат големи суми, дори и да го осъдите (което е баааавна процедура!!) , дори и да го извадят със съдия-изпълнител - сумите има да си ги получавате на час по лъжичка...

Редактирано от yниKaлнa на 02.12.05 16:54.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
АвторKCTЦ (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 00:31



Ами ако и с мен се случи нещо подобно как ще си изплащам жилището което купих на кредит?



Тема това с енергото изобщо не е лоша идеянови [re: SoulMate]  
АвторKykлa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 18:59



Значи, в България Енергото дава ел. енергия на собсвеника не на наематела (за разлика от другите страни). Следователно, може да се поиска прекъсване на електричеството!



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Kaти]  
Автормaнraл (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 07:38



И нас ни интересува повдигнатия въпрос.

Ама,наистина как да го разкараш "шибания наемател" по законен път.
Защото са ни предупреждавали,че той пък може да ни съди за "самоуправство"...

И не само това- ами неплатените наеми,липсата на вещи,неиздължените суми за консумативи...



ами за да няма измами и да ви е спокойно, сключете договор с някоя АНИ, както за отдаване, така и за управление на имота
ама пусто, на вас не ви се дава еднократна комисионна, какво остава за месечна такава
А?



Тема Re: Шибан наемателнови [re: мaнraл]  
АвторKaти (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 08:43



Отговор към "Мангал" -

вижте ,и да си сключил договора през АНИ ,пак наемодателят не е защитен.
Аз имам приятелка ,работеща като брокерка и тя ми каза същото ,което тук си разменяме като информация:
първо - нотариална покана към наемателя
второ - завеждане на гражданско дело,което може да се точи и година- две ,а дължимите суми ще си ги получаваш на части,ако изобщо получиш нещо.
Според мен няма логика в нашето законодателство!!!



Тема Re: Шибан наемателнови [re: SoulMate]  
АвторБamp;Б (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 17:00



Направо съм шокирана. Не знаех че и в Бг е така.
Ние живеем в Канада от доста години. Тук е социализъм за наемателите!!!
Сега сме на поредното дело с наематели. Всичко направихме по законен ред, след консултация с адвокат, но гадовете искат ДА ИМ ПЛАТИМ 12 НАЕМА за да излязат. (По закон е 3 наема и преместването). Та да видим какво ще стане на 2-то дело в края на март. Да не говоря за сметката на адвоката!
Имаме само една малка виличка в Бг, не смеем да я дадем под наем, е, то всичко което можеше да се носи и демонтира е вече изчезнало, та сега разбирам че сме взели май добро решение! Не ни се иска да я продаваме че да не останем "гости" в родината, а и годините се трупат, мечтите за "пенсии" растат.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бamp;Б]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 19:51



какви хора сте. ами че ако я продадеш на каквато и да е цена с лихвата от парите ще си отидете на хотел. и без това вече както пишете всичко е демонтирано така че пак хотел но платено от Жеба /както казват по СКАТ/



Тема Re: Шибан наемателнови [re: диkoбpaз]  
АвторБamp;Б (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 18:07



Сигурно си млад, затова така реагираш. Тя вилата не струва скъпо но мястото има цена.
Ние, старите и патилите, знаем че броените пари много бързо свършват.
Освен това "почти пенсионерите", особено тия които живеят надалеко, често си мечтаят да могат да прекарват поне по няколко месеца на година в България, но в къщта с овощна и зеленчукова градинка а и ... на море, а не на хотел . И много тежи да не си у дома а да си гостенин пък било и на близък човек.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бamp;Б]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 19:23



тц, за да бъда конкретен съм раждан с "новите пари". иначе мотивите в този постинг са ми познати. но така разсъждавам че по добре някаква лихва отколкото да създадете отново къща и българските "скакалци" да я изнесат.
но се отклонихме от темата.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: KCTЦ]  
АвторБyдaлa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 12:22



Заведох дело.Минах по целия път с нотарилна покана и т н.Делото ми е март месец.Наемателя се скри като не ми върна ключа.Не мога да влезна в имота си защото ще ме съди за самоуправство.Много трудно се издирва за призовките.Съдът отхвърли искането ми да мога да влезна в имота до момента на съдебния процес.Ебах ти съдебната система.Ще ви информирам за развоя на събитията.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 19:10



мини през лекс.бг там е описан идентичен случай и има едно елегантно решение да влезеш.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: диkoбpaз]  
АвторБyдaлa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 10:03



Прочетох при това доста коментари по идентичния случай.Изводът които си направих е,че шибаният и наемател(важи и за нейният случай) се е изнесъл нито чрез съд нито чрез мутри.И естествено и е завещал доста голяма сума неплатени сметки.С две думи много думи и нищо.Да ти таковам съдебната система и организацията наречена "държава"Законите на джунглата явно са най-приложими тук при нас туземците.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
Авторgavrilov (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 10:33



Ne razbrah kak e stanalo.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: gavrilov]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 18:23



кое как е станало. мини пак през лекса.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: диkoбpaз]  
АвторБyдaлa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 10:11



Нейният наемател не се е стреснал от нищо.Просто е изчакал сумата да набъбне достатъчно и си е дигнал гълъбите.Това е в посоченият ви случай.С две думи да си повторя предния постинг.Егати шибания наемател ебати съдебната система.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
АвторЛaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 11:49



е ама искаш ли да ти кажа нещо?
Наемателя, шибан верно а наемодателя?
Нищо няма да се промени, ако не се въведе и в България 2-3 вноски = месечния наем депозит (или депонат) тогава още на първото неплащане на сметка от тази депозит се взимат пари, а наемателя се уведомява писмено.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Лaнa]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 21:05



уф, лана и на Вас да кажа минете през лекса. проблема не е в наемателя или наемодателя проблема е в съда. дори и както казвате Вие 2-3 наема не оправят нещата точат се поне 6-7 месеца въпреки че са по така нареченото бързо производство. значи гаранционния депозит трябва да е поне 6 наема. проблема е че самоуправството по закон се оказва еднопосочно.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: диkoбpaз]  
Авторlana (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 23:06



ами като няма производство, защо да минавам през лекс-а?
т.е. лекса са безсмилените твоорения на идиотите от Народното събрание, докопали се до чужда карта



Тема Re: Шибан наемателнови [re: lana]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 14:06



за да прочетеш за неволите на друг собственик опитал се по законен начин да се справи.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 14:08



Здравей, Будала!
Аз съм Ани от lex.bg.
Не си разбрал правилно...
С мутри го изгоних.
Просто го причакаха пред входа, защото изобщо не отваряше вратата и му казаха, че те са новите наематели и да се изнася до три дни.
Ако искаш вярвай, изнесе се !
Чудя се как успяха...но това са хора с опит, работят с хора и са психолози.
Явно и видът им е от значение. Аз, разбирасе, не присъствах на разговора.
Будала, ти имаш нотариално заверен договор!
Отивай в районния съд, пиши една молба и приложи копие от договора!
Те са длъжни да ти издадат изпълнителен лист!!!
И тогава - веднага отиваш при съдия-изпълнител!
По кой член ти заведоха делото?
Ако искаш прочети моят "Наръчник на наемодателя" - все ще си харесаш някой съвет.
Успех!
И пиши!



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Aни]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 16:43



Zdravei Ani,
dai niakukvi dani za vruzka s tezi mutri ,eto mi e-maila liliapal15@yahoo.com
ako isksh si ostavi tovia e-mail,az shte ti pisha.

mersi
ps.kude e ,,naruchnika na naemodatelia,,



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Lili]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 22:57



Еее, сега, най-малко бих искала да им правя реклама...особено в нета.
Търси по вестниците в административно-правни услуги.
Има и едни други в "Позвънете", които имат интересен похват, наричат се съюз на наемодателите, или нещо такова, но с тях само говорих по телефона, а избрах познати на познати, просто ме беше страх да се доверявам на непознати хора. И в техния бранш си има добри и лаици, пък и мошеници.
Това е наръчника:http://lex.bg/forum/viewtopic.php?t=14379
Много внимавай и успех!



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Aни]  
Авторzonjo (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 11:08



Ami ako naematelja e mutra?



Тема Re: Шибан наемателнови [re: zonjo]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 11:42



Тогава...става страшно.
Сблъсък на мутрите.
Като няма правосъдие...това ни чака.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: SoulMate]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано09.07.06 09:26



Извинявам се, че вдигам темата.

"Междувременно за пред съда ще се изкара болен, невменяем, на умиране, заекващ, социално слаб, изнудван, с нещастно детство, с три деца и четвърто на път, газен от влак и т.н и накрая съдът ще постанови да остане да си живее в жилището ти и да му платиш компенсации за причинените неудобства."

Няма връзка между трите деца, влака и наема. Т.е. няма опасност съдът да го остави да си живее в жилището ти.
Проблемът със съда е, че е бавен... и за това време остават красиви сметки за ток и вода, както и красиви такси и разноски по делото, които може и да не успеете да си ги съберете от наемателя.
А наистина, що не му спрете поне тока? Не че не може да живее на свещи и акумулатор, но е по-неудобно.
Като преди това развалите договора. Просто го уведомявате, че понеже не е плащал, смятате договора за развален поради неизпълнение. Писмено най-добре. Може и с нотариална покана - в случай, че не иска да ви се подпише, че сте го уведомили, че разваляте договора.
Не може ли да се уговорите някак с Енергото да не пуска тока при никакви условия, докато Вие лично не пожелаете?

Не че знам какви са правилата им.
Изобщо не смятам, че това е така популярното самоуправство. Самоуправство в общи линии е да осъществиш свое претендирано право не по установения ред. Например да изхвърлиш оня насила с бой (не че понякога и това не помага, но е рисковано). За това си има съд и принудително изпълнение. Докато имаш ли право да среш тока в собствения си имот - имаш. Кой е редът за това - чрез Енергото. Аз ток в този мой апартамент в момента не искам. Задължения към бившия наемател (да му осигуря условия за живеене) вече нямам, развалил съм договора. Така че...



Тема Re: Шибан наемателнови [re: диkoбpaз]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано09.07.06 09:31



има едно елегантно решение да влезеш
Кое беше то от всичките?

Клечки в ключалката, издебване, докато наемателят е на работа, или кое?
----
Депозит за 6 месеца - айде стига, познай колко наематели ще намериш, дето са съгласни и са в състояние да ти го дадат. Като наемател ти го казвам.
А имам лични наблюдения и върху близки наемодатели с проблемен наемател (е, махна се сам накрая). Т.е. била съм и от двете страни.
----
Ани, те за наема ще му издадат изпълнителен лист, ами за предаването на имота?

Редактирано от Mиpa_M на 09.07.06 09:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.