Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Шибан наемателнови [re: Дpънди]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано29.11.05 23:17



Е, хайде сега, мижитуркаме! Енергото, значи, става съучастник на наемателя в престъпните му деяния, обаче наемодателят да не пипа нищо, защото е самоуправство. Хняхня!!! Еййй, идеалисти беее!!




Тема Re: Шибан наемателнови [re: SoulMate]  
Автор Дpънди (нов стар познат)
Публикувано29.11.05 23:22



И на мен не ми се вярваше, но е факт. Което не се купува с пари - купуваш с мнооого, ама мнооого пари...



Тема Re: Шибан наемателнови [re: yниKaлнa]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано29.11.05 23:29



Тогава спри да си пъхаш гагата и да даваш съвети!

Давай тъпака под съд, а докато съдебната система го изхвърли, той ще ти задръства жилището още сума време. Междувременно за пред съда ще се изкара болен, невменяем, на умиране, заекващ, социално слаб, изнудван, с нещастно детство, с три деца и четвърто на път, газен от влак и т.н и накрая съдът ще постанови да остане да си живее в жилището ти и да му платиш компенсации за причинените неудобства. Нали сме си у нас, тук всичко е възможно :)))))

Абе, маце, ти някога била ли си НАЕМОДАТЕЛ? Някой живял ли е в твоето жилище? Оставял ли ти е красиви сметки и неплатени наеми?
Пробвай се да влезеш в тази роля, пък да видим дали ще ходиш да даваш наемателя под съд, или ще го биеш сама и ще го замеряш с обувките му.




Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.11.05 06:25



Последен начин - наеми си черешата - виждам, че е страхотно компетентна - тя ще ти помогне със сигурност. С обувката си.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Шибан наемателнови [re: yниKaлнa]  
АвторKaти (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 16:24



И нас ни интересува повдигнатия въпрос.

Ама,наистина как да го разкараш "шибания наемател" по законен път.
Защото са ни предупреждавали,че той пък може да ни съди за "самоуправство"...

И не само това- ами неплатените наеми,липсата на вещи,неиздължените суми за консумативи...



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Kaти]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.12.05 16:49



За жалост - всяко едно даване под наем на нещо е риск. Законите у нас са абсолютно в защита на наемателя, макар и завоалирано. Тръгнеш ли да даваш под наем - само трябва да стискаш палци да попаднеш на хора.

При нарушения на договора (както и на всякакъв друг договор) - съд. Друг легален начин просто няма. И нека думата "съд" да не ви звучи като магическа пръчка. Ако наемателят се покаже неточен 1 или 2 месеца - БЪРЗАЙТЕ да намерите начин да го изгоните, със заплахи или увещания. Защото, ако се натрупат големи суми, дори и да го осъдите (което е баааавна процедура!!) , дори и да го извадят със съдия-изпълнител - сумите има да си ги получавате на час по лъжичка...

Редактирано от yниKaлнa на 02.12.05 16:54.



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Бyдaлa]  
АвторKCTЦ (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 00:31



Ами ако и с мен се случи нещо подобно как ще си изплащам жилището което купих на кредит?



Тема това с енергото изобщо не е лоша идеянови [re: SoulMate]  
АвторKykлa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 18:59



Значи, в България Енергото дава ел. енергия на собсвеника не на наематела (за разлика от другите страни). Следователно, може да се поиска прекъсване на електричеството!



Тема Re: Шибан наемателнови [re: Kaти]  
Автормaнraл (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 07:38



И нас ни интересува повдигнатия въпрос.

Ама,наистина как да го разкараш "шибания наемател" по законен път.
Защото са ни предупреждавали,че той пък може да ни съди за "самоуправство"...

И не само това- ами неплатените наеми,липсата на вещи,неиздължените суми за консумативи...



ами за да няма измами и да ви е спокойно, сключете договор с някоя АНИ, както за отдаване, така и за управление на имота
ама пусто, на вас не ви се дава еднократна комисионна, какво остава за месечна такава
А?



Тема Re: Шибан наемателнови [re: мaнraл]  
АвторKaти (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 08:43



Отговор към "Мангал" -

вижте ,и да си сключил договора през АНИ ,пак наемодателят не е защитен.
Аз имам приятелка ,работеща като брокерка и тя ми каза същото ,което тук си разменяме като информация:
първо - нотариална покана към наемателя
второ - завеждане на гражданско дело,което може да се точи и година- две ,а дължимите суми ще си ги получаваш на части,ако изобщо получиш нещо.
Според мен няма логика в нашето законодателство!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.