Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Копие от нотариален акт при брокера  
Авторпoли (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 11:21



Нормално ли е брокера да иска копие от нотариален акт на апартамент за продажба?



Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: пoли]  
Авторпoли (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 11:22



Само да допълня, че нямам нищо против да му го покажа, да си запише нещо, да го разгледа, ама защо ми иска копие при него?



Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: пoли]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.11.05 11:30



АБСОЛЮТНО нормално. Щом продава едно жилище - брокерът трябва да е сигурен, че то е чисто и пр детайли. В противен случай хора тук в клуба плюят по брокерите, че НЕ ЗНАЯТ КАКВО ПРОДАВАТ!! А без НА, такива проверки не могат да се направят.

Зачеркни на кръст текста на акта, пиши "копие" на няколко места и давай акта - нищо лошо не може да се случи. Естествено - гледай да не е на някоя креватна брокерка - нека да е все пак агенция с офис !!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: yниKaлнa]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано05.11.05 02:38



В НА не пише дали е "чисто", е да може да има "право на ползване", но в НА няма да видиш ипотеката, вписана искова молба, възбрана... такива неща! И точно обратното няма проблем тези справки да се направят и без НА - по трите имена и ЕГН се вижда кой, какво, на кого.
Друг е въпросът, че лошо винаги може да се случи. Всеки може да си извади препис от НА от Агенция по "Вписванията". Регистърът е публичен!



Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.11.05 08:25



А защо да не си дава НА, при положение, че брокерът винаги може да си го извади от архива на службата по вписване? Точно заради това посъветвах да го даде - няма защо да се създават излишни трудности на хората, към които си се обърнал за да ти продадат имота. Плюс това един отказ да се даде документа винаги предизвиква съмнение у брокера дали няма нещо нередно.

Както и да е - според мен ПОДТЕКСТА на началното запитване беше ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ НЯКАКВА АВАРИЯ, АКО СИ ДАДЕ АКТА. По всички написани от теб и мен причини отговорът е - МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ И БЕЗ ДА СИ ГО ДАЛ, ТАКА, ЧЕ - НАПЪЛНО БЕЗРАЗЛИЧНО Е ДАЛИ ЩЕ ГО ДАДЕШ, И Е ПО-ДОБРЕ ДА ГО НАПРАВИШ, ЗА ДА СА СПОКОЙНИ ХОРАТА, КОИТО ГО ПРОДАВАТ, ЧЕ НЯМА ПРОБЛЕМИ С ИМОТА. ТАКА ТЕ ЩЕ УСПОКОЯВАТ И КУПУВАЧИТЕ.

Напомням ти (за да не си направиш погрешни изводи за осведомеността ми), че само с ЕГН и имена НЕ МОЖЕШ да провериш "кой, какво, на кого" и
действията на ПРЕДИШНИТЕ собственици....Така или иначе ти ТРЯБВА НА. Е, с ЕГН-то можеш да си го извадиш, разбира се - както каза и ти, и верижката се разплита.

НО ПОДОБНИ НА ТВОИТЕ ПОСТИНГИ ОСТАВЯТ У ХОРАТА ГРЕШНОТО ВПЕЧАТЛЕНИЕ, ЧЕ ЕДИНСТВЕНО ИМЕНАТА И ЕГН-ТО СА ДОСТАТЪЧНИ ЗА ДА ПРОВЕРИШ ЧИСТОТАТА НА ЕДИН ИМОТ И С ТОВА НЕ ИМ ПРАВИШ УСЛУГА!!!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: yниKaлнa]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано05.11.05 14:16



Вече със сигурност ми е ясно, че ВЪОБЩЕ не си на ясно, как се прави проверка на имот. Необходими са точно само ЕГН и трите имена на собственика. Оттам нататък трябва да знаеш как да ги използваш! Партидата на имота не се следи само по НА, а и по проследяване на прехвърлянията, а те се правят с последователни справки! Въобще не оставям "погрешни впечатления" у четящите тук, просто се занимавам ежедневно с консултиране именно във връзка с разпоредителни действия по отношение на недвижим имот. Имаш ли ЕГН и трите имена на собственика, може да направиш чудеса за доверителят си, стига да ЗНАЕШ как! А това как, се учи в юридическите факултети.
Това брокерите (уточнвам, че не слагам всички под общ знаменател) в голямата си част, сте юридически неграмотни. Ето там е основният проблем! Заблужават се хората, вземат комисионни за нищо и после вървим и се опитваме да оправяме какафонията след вас. Бъди умничка и си върши работата, това е най-важно! Такива които не си я вършат вече имам влезли в сила решения срещу тях! Хората почнаха да си търсят правта и за сега нямам неуспех при дело заведено срещу AHИ.



Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.11.05 14:34



Просто ми писнахте с вашите злобни, завистливи глупости. ПРОВЕРКИ ЗА ЧИСТОТА НА ИМОТА аз правя по 5 в седмицата. СЪС СИГУРНОСТ знам как се правят ПО-ДОБРЕ ОТ ТЕБ, защото ти си го чела по книги, а аз се блъскам в служби, архиви, общини, съдилища и пр. прекрасни местенца ВСЕКИ ДЕН.

Жената попита дали да си даде акта, аз и казах да го даде. Ти, тъй като си много умна, реши да излееш умността си и да кажеш, че и с имената и ЕГН-то й брокерът може да си намери акта. Само че не разбирам ТОВА С КАКВО ОТГОВАРЯ НА НЕЙНИЯ ВЪПРОС ДАЛИ ДА ГО ДАДЕ.

Други мъдрости ще чуя ли по въпроса още?

"БЛАЗЕ" им на тия дето ги консултираш, щото със сигурност СА В ПОСТОЯНЕН риск. Не защото си некомпетентна, а защото ТИ ТРЯБВАТ МНОГО ОБЯСНЕНИЯ, за да разбереш някое простичко нещо. И това е характерна черта на всички адвокати - МНООООГО сте учени, и си мислите, че като препишете всички книги в договорите си, те стават НАЙ-ВАЛИДНИТЕ на света. Обаче времето, в което да завършиш право беше равносилно на Нобелова награда ОТДАВНА МИНА. Затова сте толкова злобни всичките - защото в много сфери хората вече започнаха да ви ПОДМИНАВАТ като ненужни вещи.

И, между другото, ако съм имала НЕКОРЕКТНИ и неплащащи клиенти до момента - 80% са били с юридическо образование. Защото си мислите, че нещо, ако не е подписано ТОЧНО ПО БУКВАТА, или не дай си Боже, да не е написан СВЕЩЕНИЯ ДОГОВОР, това ви дава възможност И ПРАВО да бъдете некоректни към човек, който ви е свършил работа. Понятия като ДАДЕНА ДУМА или КОРЕКТНО СПОРАЗУМЕНИЕ за вас не съществуват. Просто защото НЯМАТЕ дума за даване, а КОРЕКТНОСТ ви е напълно непознато понятие. После потривате ръце "Как го преметнах тоя!" А не си давате сметка, че сте преметнали сами себе си, добавяйки още едно нечисто нещо в помиярските си действия.
Да не ти разправям за един твой колега, виден столичен адвокат, който преди 4 месеца закупи чрез нашата агенция ИМОТ, ЗА КОЙТО СЕ ВОДЕШЕ ДЕЛО, С 99% ШАНС ТО ДА БЪДЕ ИЗГУБЕНО. Адвокатът беше стриктно предупреден от нас, след като открихме това, показахме му всички документи, доказващи безнадеждността на случая, а той ГО ЗАКУПИ, като направи як коментар на цената, и директно каза, че 30-те хиляди евро отстъпка ЩЕ ГИ ПОЛЗВА В СЪДА ЗА ДА ПРОМЕНИ ХОДА НА ДЕЛОТО!!! Не си изненадана, нали? Ако някой в този клуб, или извън него, още си ВЪОБРАЗЯВА, че делата в съда се водят ЧЕСТНО - нека прочете това и да си направи извода. Всичко може да бъде закупено, и в 99% от случаите СДЕЛКИТЕ СТАВАТ НА НИВО АДВОКАТИ!

И хора с такава професия застават тук и смеят да пишат безобразия по адрес на брокерите! Най-малкото НАГЛО е всичко това.

А как се смеем с нотариусите на всичките им нескопосани и претрупани умотворения - бедна ти е фантазията.

Съжалявам, че излязох леко от предпочитания за мен тон. Всеки да си гледа неговата работа. И да пише по темите. Оценки мога да давам и аз, но се въздържам. Поне до сега го правих.

Редактирано от yниKaлнa на 05.11.05 20:11.



Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: yниKaлнa]  
Автор =Netmastera= (непознат)
Публикувано05.11.05 16:12



Уникалната е права в случая. А тая Стрейнджър заедно с мъжлето си Абетор са най-комплексираната двойка в Дир.бг. Тия двамата са "на всяка манджа- мерудия"! Винаги са "най-компетентни". Никога не грешат. Те са най-добрите. Преди месец някъде имаше подобна тема и тогава Уникалната натри носа на "компетентната" Стрейнджър. Обаче Стрейнджър по гръб не пада и цял масец безсъние е чакала да се появи подходяща тема за да си го върне на Уникалната, че е дръзнала да противоречи на "великата адвокатка Стрейнджър". Да, но пак не успява и Уникалната вече я изкарва извън контрол. Няма да се учудя, ако сега цъфне тук и мъжлето абетор



Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: =Netmastera=]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано06.11.05 09:48



Само ще ти кажа, че слабо ме касае мнението на някой, който е регистриран с 10 мнения и се крие зад анонимност.



Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: yниKaлнa]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано06.11.05 10:13



Уникална,
Чудесно си го казала, че на адвокат трябва да се обяснява много и то в детайли. Именно понякога малките неща, детайлите се оказват изключително важни. Те могат да се окажат и пречка за сключване на сделка... Моите клиенти не ги мисли, ако беше видяла профила ми щеше да видиш какви хора са ми гласували доверие, хора които ти най-вероятно никога няма да имаш за клиенти, защото те ползват адвокати, а не брокери.
Не мога да отговарям за колегите си, но вместо да философстваш се опитай да извлечеш максималното, може да научиш доста! Повечко слушай (чети), по-малко говори.
За мен темата е приключила...



Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.11.05 11:44



Очевидно е защо за теб темата е приключена. За мен беше приключена още когато посъветвах жената да си даде НА на брокера.

Питам се ТИ ли намираш имоти на клиентите си, щом твърдиш, че те не ползват брокери. Ако е така - БРАВО, приобщила си се към нашего брата!

Само недей да пишеш, че ТВОИТЕ клиенти си намират имоти директно от частните лица. Ако е така - отново НЕ ИМ ЗАВИЖДАМ. Просто са изключително ограничени в избора си. Лично нашата агенция продава ДОСТА АПЕТИТНИ имоти, чиито собственици НИКЪДЕ не са ги рекламирали сами. И далеч не сме само ние - ВСЯКА АНИ разполага с такива.

Изводите май се налагат от самосебе си. Дали ТВОИТЕ клиенти не са стриктно инструктирани от теб след като АНИ ги заведе на оглед, после да се опитват да прескочат посредника си?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Копие от нотариален акт при брокеранови [re: yниKaлнa]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано06.11.05 12:05



На мен не ми е ясно с какво право ще ми и ска брокера НА или само ЕГН без да сме скючили договор, като никой няма право да ми знае ЕГН-то, освен в слъчаито които се допускат от закона за личните данни.
Слкючване да договор че даден прокер трябва да ми продаде апартамента е много тупо, туй като ако друга фирма ми намери клиент те могат да предевят претенции за комисионна.
Поради тази причина аз като ми се налага да копувам или да продавам имот(често го правя) ползвам само една фирма във Варна която никога не е правила никакви въртели описвани постоянно във този форум.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.