Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за наемателите на жилищенови  
АвторCoбcтвeниk (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 13:28



Здравейте,
аз съм собственик на апартамент.Направил съм пълномощно за отдаване на жилището под наем на фирма за недвижими имоти.Живея в чужбина и нямам физическата възможност да проверявам дали всичко се плаща редовно(ток,парно,вода).Някой има ли идея как мога да контролирам нещата от чужбина?Също така ми се иска да науча ,ако наемателя има неизплатени задължения(както е в случая) към съответните служби те на кого ще тежат:на мен като собственик макар,че не съм живял в имота;на агенцията която го отдава или на наемателите които са живяли през съответния период?
Благодаря предварително на всички които решат да дадът мнение по моите въпроси



Тема Re: Въпрос за наемателите на жилищенови [re: Coбcтвeниk]  
Авторdikobraz (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 20:09



задълженията по сметките са на титуляра й според законите ни. за тока и тел. е лесно защото като се спре плащането и одма ги резват. а за тях има и номер с който може да сеи проверятв нета. сладкото е при топлото и водата особено при топлото защото на сегашни цени доста бързо се натрупват пасиви а не искат да прилагат ЗЕ и да спират след две неплатени сметки. това че Вие не сте живяли в имота не Ви освобождава от плащане. Ваш е проблема да си съберете парите от този който ги е ползвал /наемателя/. Но ако сте написали в пълномощното за управление на имота от АНИ че те са длъжни да поддържат редовно плащане на наем и сметки има някакво основание да ги държите и тях отговорни. но това е трудна теза. разбирам че е пълномощно а не договор.



Тема Re: Въпрос за наемателите на жилищенови [re: Coбcтвeниk]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.11.05 21:11



Можете да контролирате само чрез агенцията - ако е коректна. Би трябвало редовно да Ви уведомяват за актуалното състояние на нещата.

Ако обаче наемателите са некоректни и не си плащат - винана не може да е на агенцията, а всички пасиви са за Ваша сметка. И то не е защото сте далече - при некоректни наематели винаги "контрата" е у наемодателя. Имате изход да ги предупредите да си плащат всичко, и в края на краищата - да се опитате да прекратите договора и да ги извадите. Не искам да ви плаша обаче - но това е доста сложна работа, дори и да сте си тук.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос за наемателите на жилищенови [re: Coбcтвeниk]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано01.11.05 21:30



Най-лесния начин е да си закачиш сметките в

и да следиш там какви суми са и дали се плащат. Дори не е задължително да добавиш дебитна или кредитна карта в сметката си за евентуално плащане онлайн. Аз лично всички сметки само там ги плащам и по всяко време мога да знам какви чакащи сметки имам и за каква сума.



Тема Re: Въпрос за наемателите на жилищенови [re: BobyB]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.11.05 21:42



Каква полза ДА ЗНАЕ? По-големият проблем е КАК ЩЕ РЕАГИРА ПРИ НЕКОРЕКТНОСТ.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос за наемателите на жилищенови [re: yниKaлнa]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано01.11.05 21:54



Чакай да позная... ще му изпрати хищна брокерка на наемателя да го сръфа?



Тема Re: Въпрос за наемателите на жилищенови [re: BobyB]  
АвторCoбcтвeниk (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 09:20



Яснооо,типичното БГ законодателство.Моооогооо тъпо е това.Нека да порасъждаваме малко.Значи аз правя на някой пълномощно за управление на имот(заверено и подписано при нотариус) и той съответно го управлява,като за това получава някакво възнаграждение.Аз съм на хиляди километри от въпросния имот обаче евентуалните пасиви са за моя сметка.Нещо не мога да стопля как става това и каква е логиката.За какво служи тогава пълномощното?Та нали то е за управление на имот и както носителя му има права върху имота така и задължения.Все едно давате колата си на познат да я ползва,но той прави катастрофа и убива човек.И по тази логика не извършителя ,а вие като собственик на автомобила влизате в затвора.Просто няма логика.Ако наистина е така с жилищата както казвате аз не виждам как ще ни приемат в ЕС.Не знам в някоя цивилизована държава да има такива закони.



Тема Re: Въпрос за наемателите на жилищенови [re: Coбcтвeниk]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.11.05 10:03



Има някаква бъркотия в главата ти и затова се чудиш толкова. Най-същественото е да си обясниш, че И ТИ САМИЯТ ДА СИ ТУК, АКО НАЕМАТЕЛЯТ ТИ Е НЕКОРЕКТЕН - НЯМА ДА МОЖЕШ ДА СЕ СПРАВИШ С НЕГО ПО-ДОБРЕ ИЛИ ПО-ЗЛЕ ОТ ВЪПРОСНАТА АГЕНЦИЯ.

Бедата е не в пълномощника, нито в това, че си далече, а в СЪДЕБНАТА НИ СИСТЕМА и законитие, които НА ПРАКТИКА НЕ ДАВАТ НА НАЕМОДАТЕЛЯ ПОЧТИ НИКАКВИ ПРАВА.

Не гледай на упълномощеният от теб като на някакъв магьосник - нито той, нито Господ (както някой беше писал тук) не може да те опази от некоректността българска.

А сравнението ти с автомобила е доста неточтно - почти никакви допирни точки няма с твоя случай. Този, който катастрофира с ТВОЙТА кола, ще си понесе отговорността САМ, защото е сгафил ТОЙ САМИЯТ. Какъвто не е случая с наемателите. Все пак, не агенцията не си плаща наема и консумативите, нали? Или може би очакваш тя да ги плати само защото си и подписал някакво пълномощно?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Въпрос за наемателите на жилищенови [re: Coбcтвeниk]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 10:08



Проверете в съответните служби дали наемателите да не станат титуляри /абонати/ на съответните дружества - топлофикация и соф. вода и тогава сметките ще се водят на тяхно име. В случай, че натрупат суми за плащане те ще отговарят в съда за неплатените сметки.



Тема Ааа, здрастинови [re: Coбcтвeниk]  
Автор ZENOLA (новак)
Публикувано02.11.05 10:25



ми ние в този форум буквално се бием с вятърни мелници! От доста време коментираме въпроса за АНИ и как на всичкото отгоре дори и не носят никога никаква отговорност за каквото и да било!!! Вие си плащайте, защото сте длъжни!!!, а тяхното задължение е единствено и само да подлъжат човек да им плати.
Мисля че след като имате някакви взаимотношения с документ е добре да се посъветвате с адвокат дали не носят някаква отговорност за несвършена работа-лошо управление на имота.
По мое мнение ситуацията в Бг. е все още такава, че е по-добре да оставите такава работа на близък/приятел на когото имате доверие. Интересите Ви ще бъдат по защитени





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.