Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Такси за адвокат  
Авторgingerina (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 15:24



Здравейте,
можете ли да ми кажете в какви граници се движат таксите за наемане на адвокат, който да се погрижи за документите при покупка на апартамент( ново строителство).
Много ще съм ви благодарна , ако можете и да препоръчате някой подходящ.



Тема Re: Такси за адвокатнови [re: gingerina]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано26.10.05 23:16



Различно, зависи от материалният ви интерес, както и от обема работа, която се очаква да свърши. Дали само ще подготви договорът или ще извърши и необходимите проучвания и справки. Просто всичко е обвързано с конкретиката на казусът.

Ето

, под които адвокатът няма право да слиза, тъй като носи дисциплинарна отговорност по ЗАдв.



Тема Re: Такси за адвокатнови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторgingerina (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 09:37



Много ти благодаря за отговора. Мен ме интересува нещо като горна граница на сумата, която да си заделя при евентуална покупка. Например, 1000 лв. дали ще стигнат за проучване и съставяне на договор при интерес да кажем 60000лв.



Тема Re: Такси за адвокатнови [re: gingerina]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано27.10.05 12:12



Да, тази сума би трябвало да покрие абсолютно всички разноски (таксите, трудът, консумативите и т.н.). Все пак това е предварителен договор, няма да е изповядване на сделка. Включително и нотариалната заверка, която е едно голямо предимство, особено ако продавачът ти се окаже недобросъвестен.
Ето това е точната такса за адвокатът –
д) при интерес от 50 000 до 100 000 лв. - 318,50 лв. + 0,2 на сто за горницата над 50 000 лв.
Справките са не повече от 20-50 лв. като такси. (зависи какво ще се търси все пак, дали само в Агенция по ”Вписвания”-та или не...).
Много внимавай при изборът на адвокат, всеки с радост ще ти вземе парите, но трябва да е човек, който се занимава точно с това. Договорите за покупко-продажба на имот, особено ако е на “зелено” имат своите особености. Трябва да е ясно освен обещанието да ти продадат имот, ще ти прехвърлят ли част от правото на строеж или идеални части от земята.








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.