Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Кога брокерите прибират своята комисионнанови  
Автор muvo (непознат )
Публикувано20.10.05 14:25



Здравейте, предстои ми да закупя жилище (без кредит), което трябва да капарирам след няколко дни. Притеснявам се обаче, че от агенцията, от която ми посредничат при покупката, искат да заплатя комисионната, която им дължа още при капарирането на жилището, а не при финализирането на сделката. Вече съм подписал декларация, че няма да правя опити за заобикаляне на агенцията. Интересува ме дали това е приетата практика (както ми обясниха от агенцията) или не е съвсем така. Благодаря Ви предварително.



Тема Re: Кога брокерите прибират своята комисионна [re: muvo]  
Автор djijko (непознат )
Публикувано20.10.05 14:58



Пари не давай предварително!Щом си подписал договор няма кво да се притесняват.Всичко друго буди съмнения.А в крайна сметка ти си човека с парите и ти "поръчваш музиката"!И най-важното за теб е ти да си щастлив и доволен.
А агенцията би трябвало да се съобрази с това.И за бога искай касов бон и фактура след като им дадеш пари!



Тема Re: Кога брокерите прибират своята комисионнанови [re: djijko]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано20.10.05 15:06



хаха, не мога да се въздържа просто...
ей сега ще ти скокнат подвизаващите се тук брокери/някои много известни вече впрочем/, да те светнат защо е редно да си прибират комисонната на предварителния договор



Тема Re: Кога брокерите прибират своята комисионнанови [re: muvo]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 15:13



В договора, който си подписал с агенцията трябва да пише кога им дължиш комисиона.
От моята лична практика на купувач мога да ти кажа следното:
искат част от процента си, ако твърдо си решил да се спреш на даден имот. Искат част от комисиона да продължат нататък - да коментират цена, да уредят документите, да те срещнат с продавача, да уговорят срокове и пр и пр.
Ако си подписал предварителния или ще го подписваш може да им дадеш една част от комисиона, но мисля, че няма пречки да договориш остатъка да им изплатиш пред нотариуса -при окончателния договор.
Също така, трябва да договориш и клауза -ако продавача се откаже - възможно е да се откаже в деня на подписването на договора /окончателния/ - трябва да изясниш какво правим тогава.
Аз бях дала една сума на Адрес - да ми коментират цена за апартамент, не успяха да свалят цената, след което се опитаха да шикалкавят - в смисъл - ами ние и други жилища ще ви покажем, оставете го да помисли още седмица - две и пр., но аз си исках парите и толкова.
Но задължително искай документ - не само касов бон или фактура, но и разписка 4е са получили тази сума и за какво са я получили, гледай разписката да е надлежно оформена и я пази като очите си!



Тема Re: Кога брокерите прибират своята комисионнанови [re: Пaлмиpa]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 15:18



Палмира, гледах назад, че си си купила земеделска земя и беше доволна от някакъв брокер/ка. Можеш ли да дадеш координати?



Тема Re: Кога брокерите прибират своята комисионнанови [re: Kyпyвaчka]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано20.10.05 15:25



купих 5 декара в Граматиково, земеделска земя, с цел промяна на статута, ама точно там не съм никак доволна от брокерите. напротив, освен неграмотност и лакомия, друго не видях. доволна съм само от покупката, защото мястото е супер, и само заради това извърших сделката.
доволна съм от друга агенция, но тя е в Русе, агенцията е "Карина", там направих две отлични сделки, два имота до езерото "Сребърна".
само за тази агенция давам гаранция за качествена работа.



Тема Re: Кога брокерите прибират своята комисионнанови [re: Пaлмиpa]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 16:07



Е, от едната граница на другата



Тема Re: Кога брокерите прибират своята комисионнанови [re: Kyпyвaчka]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано20.10.05 16:22




това са все в места резервати.
сори, не мога да помогна с читав брокер.



Тема Re: Кога брокерите прибират своята комисионнанови [re: muvo]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 16:39



Когато си подписвал, че ще платиш, не е ли било написано КОГА трябва да платиш? Ако си подписал, че трябва да платиш на предварителния договор - редно е да си платиш. Предполагам, че не са те накарали да подпишеш насила - чел си , грамотен си. Искай им разписка с подпис и печат.
За голяма сума ли става дума?



Тема Re: Кога брокерите прибират своята комисионнанови [re: минaвaщ]  
Автор muvo (непознат )
Публикувано20.10.05 17:03



Това, което се подписа, всъщност е декларация от страна на продавача и на купувача, че няма да бъде "заобиколена" дадената агенция. Не се е споменавало кога ще се плати комисионната, но сега от агенцията настояват това да стане при подписването на предварителния договор (комисионната в целия й размер - моята част е около 500 евро, същата сума е и за продавача). За мен това си е все пак значителна сума, доста хора работят по няколко месеца, за да изкарат тия пари.
Настоях за квитанция, касова бележка или някакъв документ, който да носи печата на агенцията, точната сума, която им давам и т.н. и договорка, че ако сделката се провали, то комисионната ще ми бъде върната. Все пак трябва да видя с очите си документа, но съм имал опит (два пъти) и с други агенции и за пръв път ме изнудват да платя цялата комисионна за още ненапълно свършена работа.
Благодаря за всички предишни и бъдещи мнения




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.