Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Разположение на стаите в апартамента  
АвторDido (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 12:05



Цял живот съм живял в панелка и сега като съм тръгнал да си търся двустаен апартамент разположението на стаите на новите тухлени блокове ми изглежда твърде странно? Каква е тази мания да правят прилепен кухненски бокс към хола. На мен не ми изглежда добра идея да си гледам телевизия в хола и в същото време да виждам пушеците от кухнята. Не се ли правят вече нормални двустайни апартаменти където от едната страна на коридора е хола, по средата е кухнята и от другата страна е спалнята? И да не трябва като отивам към кухнята да влизам в хола? Или аз съм твърде старомоден?



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Dido]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 12:19



Идеята е:
1.да общуваш с жена си, докато тя готви в кухнята, а ти киризиш телевизор.
2. когато ти дойдат гости, жена ти да общува с тях, докато им кълца салатата, а не ти да говориш с мъжа за футбол, гостенката да разглежда снимки, а домакинята да е скрита през стена, коридор и две врати
3. жена ти да не мъкне табли с храни чак до хола, защото в тези кухни не могат да седнат нормално повече от 2 човека
При наличието на модерни кухненски уреди, май се намалява нивото на пушеците.



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Kyпyвaчka]  
АвторDido (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 12:35



Аз питах съвсем сериозно...
На мен така хола изобщо не ми изглежда уютен...



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Dido]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 12:59



От позицията на съпруга, домакиня и майка, също ти отговарих възможно най - сериозно.
Имам приятели, които от тези апартаменти, които ти описваш - вкараха кухнята в хола, кухнята я направиха детска или, спалнята - спалня или детска.
Все пак зависи от много неща - ако не си семеен, нямаш деца, храниш се постоянно навън, посрещаш гости навън, непрекъснато помагаш на жена си и т.н. , варианта, който търсиш може би е по -добър.
Ако имаш семейство обаче, ти да си стоиш в хола всяка вечер, а жена ти да готви и шета сама в кухнята всяка вечер - де да знам...
От друга страна, съвременните кухни си изглеждат много добре и кво като са в хола, ако е оформено с барплотче и т.н. ....



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Dido]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 13:00



Ти разбираш под двустаен - 2 стаи и кухня но новите строители на България разбират спалня и кухньо-хол. Ако си вземеш 3-стаен ще е вероятно хол, спалня и трапезария с кухненски бокс.
Те така или иначе ще те минат с квадратурата, представи си ако сложат отделна кухня и между тях коридори, та ти няма да можеш да се завъртиш в тия кутийки.
Нежду другото тая шашма с квадратурата я има само тук. Дори в северната ни съседка квадратурата е реална и на всичкото отгоре цените са малко по-ниски а ние тук плащаме и за виртуални 20кв.м по 700Е/кв



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Dido]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.10.05 16:36



Не, че си толкова старомоден, колкото си доста "българин". Не го казвам като обида, а като типичност на кухнята ни. Ако домакинството ви е свикнало на типични манджи с типични запръжки - няма как съвременната техника да "обере" всичката прекрасна миризма. Но в днешно време все повече семейства се възползват от полуфабрикатите, микровълновинте печки и пр. по-малко миришещи начини за приготвяне на препитанието и в този смисъл всички други преимущества на обединението хол-трапезария-кухненски бокс, които са ти ПРЕКРАСНО описани от Купувачката, излизат на преден план. По-добре от това, което е направила тя, просто НЯМА КАК да ти бъде отговорено.

Тук няма да обсъждам надълго безумията на съвременния български архитектурен гений, който, за да спести площ, прави въпросната дневна-трапезария-бокс ДВА ПЪТИ ПО-МАЛКА ОТ ЕДИН ОТ БИВШИТЕ СТАНДАРТНИ ХОЛОВЕ. Така, че - какво се оплакваш от липса на уютност - както си си седнал пред телевизора - кухненската маса ти е почти качена на врата, а боксът е с размер на средно голяма носна кърпа...Това ако не е уютно!!

Е, правят се и по-големи дневни. Приготвяш си 1400 евро на квадрат и ще ти посоча такива!



ПП Винаги съм твърдяла, че като вътрешно разпределение някои панелни и ЕПК апартаменти са ПРОСТО НЕЗАМЕНИМИ. Ако си свикнал на огромните балкони-лоджия и мокрото помещение, а отидеш да живееш в средно-евтина нова тухла - ЗАБРАВИ ГИ! А за килера и вградения гардероб на някои 3-стайни панели можеш само да си мечтаеш, докато се чудиш къде да си сложиш прахосмукачката и излишните зимни дрехи...

Редактирано от yниKaлнa на 15.10.05 16:40.



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: _]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.10.05 10:32



да не говорим , че в някои чужбински страни Н-стаен апартамент означава апартамент с Н на брой спални... останалото (хол, кухня, трапезария и прочее) си е по подразбиране...

Just a genius



Тема Колкото и да е мощем аспиратора пак си мирише.нови [re: Kyпyвaчka]  
Автор boris (член)
Публикувано17.10.05 10:32



Да вкараш кухнята в хола на мен лично не ми изглежда добра идея. Прави се за да се приспособи кухнята за друга функционалност(детска, кабинет или кой знае какво)
Като търсех жилище на всичките нови апартаменти положението беше абсолютно идентично. Хол с прикрепен бокс, да не говорим че тристаен апартамент е с мащабите на двустаен но това е друга тема.
Другият момент освен миризмите е и отоплението на помещението, което става като салон, ако пък е и северно изложение както доста често се оказва, положението става плачевно.
Успех в търсенето,
Поздрави



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
Авторgingerina (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 10:37



Аз също смятам, че е тъпо да си стоя сама в кухнята и да готвя, но не мисля пък че ще ми е по-вкусно или пък по-полезно да се тъпча с полуфабрикати и да използвам микровълнови печки. Не съм кой знае каква фенка на българската кухня , но каквото и да си сготвиш пак ще има разни "миризми"...



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 17:25



А, ето уникалната има подобрение
Ще станем приятелки с тебе ,стига само да си признаеш, че АНИ са вредно нещо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.