Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Разположение на стаите в апартамента  
АвторDido (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 12:05



Цял живот съм живял в панелка и сега като съм тръгнал да си търся двустаен апартамент разположението на стаите на новите тухлени блокове ми изглежда твърде странно? Каква е тази мания да правят прилепен кухненски бокс към хола. На мен не ми изглежда добра идея да си гледам телевизия в хола и в същото време да виждам пушеците от кухнята. Не се ли правят вече нормални двустайни апартаменти където от едната страна на коридора е хола, по средата е кухнята и от другата страна е спалнята? И да не трябва като отивам към кухнята да влизам в хола? Или аз съм твърде старомоден?



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Dido]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 12:19



Идеята е:
1.да общуваш с жена си, докато тя готви в кухнята, а ти киризиш телевизор.
2. когато ти дойдат гости, жена ти да общува с тях, докато им кълца салатата, а не ти да говориш с мъжа за футбол, гостенката да разглежда снимки, а домакинята да е скрита през стена, коридор и две врати
3. жена ти да не мъкне табли с храни чак до хола, защото в тези кухни не могат да седнат нормално повече от 2 човека
При наличието на модерни кухненски уреди, май се намалява нивото на пушеците.



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Kyпyвaчka]  
АвторDido (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 12:35



Аз питах съвсем сериозно...
На мен така хола изобщо не ми изглежда уютен...



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Dido]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 12:59



От позицията на съпруга, домакиня и майка, също ти отговарих възможно най - сериозно.
Имам приятели, които от тези апартаменти, които ти описваш - вкараха кухнята в хола, кухнята я направиха детска или, спалнята - спалня или детска.
Все пак зависи от много неща - ако не си семеен, нямаш деца, храниш се постоянно навън, посрещаш гости навън, непрекъснато помагаш на жена си и т.н. , варианта, който търсиш може би е по -добър.
Ако имаш семейство обаче, ти да си стоиш в хола всяка вечер, а жена ти да готви и шета сама в кухнята всяка вечер - де да знам...
От друга страна, съвременните кухни си изглеждат много добре и кво като са в хола, ако е оформено с барплотче и т.н. ....



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Dido]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 13:00



Ти разбираш под двустаен - 2 стаи и кухня но новите строители на България разбират спалня и кухньо-хол. Ако си вземеш 3-стаен ще е вероятно хол, спалня и трапезария с кухненски бокс.
Те така или иначе ще те минат с квадратурата, представи си ако сложат отделна кухня и между тях коридори, та ти няма да можеш да се завъртиш в тия кутийки.
Нежду другото тая шашма с квадратурата я има само тук. Дори в северната ни съседка квадратурата е реална и на всичкото отгоре цените са малко по-ниски а ние тук плащаме и за виртуални 20кв.м по 700Е/кв



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Dido]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.10.05 16:36



Не, че си толкова старомоден, колкото си доста "българин". Не го казвам като обида, а като типичност на кухнята ни. Ако домакинството ви е свикнало на типични манджи с типични запръжки - няма как съвременната техника да "обере" всичката прекрасна миризма. Но в днешно време все повече семейства се възползват от полуфабрикатите, микровълновинте печки и пр. по-малко миришещи начини за приготвяне на препитанието и в този смисъл всички други преимущества на обединението хол-трапезария-кухненски бокс, които са ти ПРЕКРАСНО описани от Купувачката, излизат на преден план. По-добре от това, което е направила тя, просто НЯМА КАК да ти бъде отговорено.

Тук няма да обсъждам надълго безумията на съвременния български архитектурен гений, който, за да спести площ, прави въпросната дневна-трапезария-бокс ДВА ПЪТИ ПО-МАЛКА ОТ ЕДИН ОТ БИВШИТЕ СТАНДАРТНИ ХОЛОВЕ. Така, че - какво се оплакваш от липса на уютност - както си си седнал пред телевизора - кухненската маса ти е почти качена на врата, а боксът е с размер на средно голяма носна кърпа...Това ако не е уютно!!

Е, правят се и по-големи дневни. Приготвяш си 1400 евро на квадрат и ще ти посоча такива!



ПП Винаги съм твърдяла, че като вътрешно разпределение някои панелни и ЕПК апартаменти са ПРОСТО НЕЗАМЕНИМИ. Ако си свикнал на огромните балкони-лоджия и мокрото помещение, а отидеш да живееш в средно-евтина нова тухла - ЗАБРАВИ ГИ! А за килера и вградения гардероб на някои 3-стайни панели можеш само да си мечтаеш, докато се чудиш къде да си сложиш прахосмукачката и излишните зимни дрехи...

Редактирано от yниKaлнa на 15.10.05 16:40.



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: _]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.10.05 10:32



да не говорим , че в някои чужбински страни Н-стаен апартамент означава апартамент с Н на брой спални... останалото (хол, кухня, трапезария и прочее) си е по подразбиране...

Just a genius



Тема Колкото и да е мощем аспиратора пак си мирише.нови [re: Kyпyвaчka]  
Автор boris (член)
Публикувано17.10.05 10:32



Да вкараш кухнята в хола на мен лично не ми изглежда добра идея. Прави се за да се приспособи кухнята за друга функционалност(детска, кабинет или кой знае какво)
Като търсех жилище на всичките нови апартаменти положението беше абсолютно идентично. Хол с прикрепен бокс, да не говорим че тристаен апартамент е с мащабите на двустаен но това е друга тема.
Другият момент освен миризмите е и отоплението на помещението, което става като салон, ако пък е и северно изложение както доста често се оказва, положението става плачевно.
Успех в търсенето,
Поздрави



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
Авторgingerina (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 10:37



Аз също смятам, че е тъпо да си стоя сама в кухнята и да готвя, но не мисля пък че ще ми е по-вкусно или пък по-полезно да се тъпча с полуфабрикати и да използвам микровълнови печки. Не съм кой знае каква фенка на българската кухня , но каквото и да си сготвиш пак ще има разни "миризми"...



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 17:25



А, ето уникалната има подобрение
Ще станем приятелки с тебе ,стига само да си признаеш, че АНИ са вредно нещо



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Kyпyвaчka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.10.05 21:09



За едно приятелство с теб СЪМ ГОТОВА НА ВСИЧКО!

Хайде - половин приятелки ще станем. Признавам, че НЯКОИ от АНИ са вредно нещо!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
Автор Slade (...)
Публикувано17.10.05 23:10



Ми аз на новия апартамент ги накарах да ми оградят кухненския бокс със стена и врата - и аз не харесвам идеята за кухня директно в хола. Аз съм единствения от целия блок (200-300 апартамента) с подобно решение, но ме кефи много - не искам да ми кълцат моркови и да ми пържат риба директно на главата докато гледам телевизия или бачкам (щото хола си го ползвам и за кабинет).

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 05:03



Добре, аз селски имот почти съм си купила, в смисъл, тази седмица ще сключвам окончателен договор, остава ми малко земица да си потърся, дай ми координати на твои колеги или твои, които или ако се занимават/ш със земеделски земи в Североизточна България.



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Kyпyвaчka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.10.05 08:07



Оооо, чакай! Аз казаха да станем приятелки (макар и половин), а не работодател и обслужващ персонал!!

Истината е, че почти не се занимавам с парцели, а редките случаи (за приятели, на които няма как да откажа) са в София за ЖС. Нашата агенция - също. Никак не ми се иска да поема някакъв ангажимент, а после да не успея да го изпълня. Толкова повече, като знам колко си взискателна!

По същата логика не мога да ти препоръчам друга агенция. Тези АНИ, които имат подобни обекти, най-често са от същия район. Така е и по-сигурно, че ще са компетентни. Винаги съм била подозрителна към агенция от София, която продава 1 парцел във Видинско, например...Но това ти го знаеш и без мен.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.10.05 08:24



е, айде сега пък и ти - 1400 евро на квадрат. Дори в Стрелбище, Иван Вазов и Лозенец рядко има такива цени. Справка - imoti.net



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: f(x)dx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.10.05 08:36



В Изток продавам такива имоти. Още по-скъпи на квадрат, ново строителство продавам на ул. Велико Търново и на ул. Оборище.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.10.05 12:51



е, ти може да продаваш и в Ориндж Каунти за 20 000 на квадрат, но това не значи, че няма в Борово за 650, което да го устройва човека.
М/у другото дай офертата за Изток. Сериозно ме интересува. Може и на бележка да ми пишеш



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: f(x)dx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.10.05 16:01



Може. Само че преди това ще минеш в офиса да подпишем поръчков посреднически договор!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.10.05 16:13



хе-хе, ти направо ме утепа. Поръчков посреднически договор - за какво? Имаш някакви оферти, интересуват ме, търся информация. Ако искаш я давай, ако искаш - недей, няма да те моля я.

или май нямаш такива оферти?



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Kyпyвaчka]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 16:21



Дайте E-mail и ще ви изпратя информация. Собственик съм.



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: =]  
Авторвъпpocчe (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 16:53



Вчера мои близки семейни приятели ме питаха за мнение /уточнявам не съм брокер а стр. инженер/ относно покупка на къща в селата около София, но не в скъпите вилни зони в полите на Витоша. Та за тази цел решили да продадат наследствения имот, апартамент 100-110 кв. м./застр. площ без общи части и мазе/ до турското посолство на бул. В.Левски за сума до 100 хил. евро и да си купят къща. Тъй като вече имали кандидат за апартамента не е агенция, а някакав познат, реших да ги посъветвам, че цената може и малко да се завиши. Я кажете вие капацитетите във форума дали биха могли да си поискат по висока сума, пък и къщата която им предлагат в едно село е доста над тази сума.



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: въпpocчe]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано18.10.05 17:41



Какво им пречи да пуснат апартамента на обяви за 120 000Е примерно и да видят какъв ще е интереса?
Що се отнася до къщата - аз лично ако имам 100 000Е, по-скоро бих си купил парцел и бих строил сам. Де факто аз това и правя, и то без да имам толкова
Не трябва да се забравя че след като купиш може да се наложи нещо да се дооправя, да се дават пари за обзавеждане и т.н.
Разбира се, може и къщата която гледат да си струва. В кое село е тя ако не е тайна? Питам защото като обикалях да търся парцел миналата година научих доста за селата около София...



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: f(x)dx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.10.05 19:19



Оферти имам колкото искаш. Не ми е ясно -защо трябва да ти давам информация, казваш? На мен, човече, това ми е работата. Брокер съм, а не филантроп. Не мога така да раздавам оферти наляво и надясно - ще ми изстине мястото...

"Поръчков посреднически договор - за какво?"- за да те заведа на огледи, естествено.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 07:02



Ъ-м ,не ми трябва за ЖС. Трябва ми земя, където да расте царевичка.
Взискателна съм, сега ще ходя пак да убеждавам твои колеги оттук, че не ми трябва парцел на н`нам колко си километра от Албена, а ми трябва нива.
Е й затова най много ме е яд на АНИ, казваш му, че ти трябва нивичка, след време да я сееш и да си гледаш например гадинки с храната, човека ми предлага парцел десеторно по- малък и десеторно по-скъп, като дава акъл , че мога да го продам на не знам ква си цена.



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Kyпyвaчka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.10.05 08:09



Права си, права си....ама нали и ние гледаме да си пробутаме стоката - като зеленчукарите!

Пък и, като ти разкаже какво има, утре може някой твой познат да затърси такова, и ти ще се сетиш, и....

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано19.10.05 10:00



ами добре тогава, дай си координатите. Не ти разбирам логиката - в нета има хиляди обяви, във вестниците също, а ти искаш договор да подписваме само, за да ми кажеш къде какво продаваш. Не разбирам. Сигурно и в Билла трябва да ме пускат само след като подпиша договор за не знам какво си.
но щом си рекла - дай си координатите



Тема Re: Ти май наистина си Уникална:(нови [re: yниKaлнa]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 10:52



Не ти разбирам логиката, ако претендираш че имаш оферти, и какъвто си експерт сигурно имаш и договор с продавача който да ти гарантира комисиона? Тогава ако наистина искаш да му продадеш имота не разбирам какъв е мотива ти да не дадеш офертата на директен купувач? Отговорът май се набива на очи, просто искаш да си вържеш сделката и да прибереш двоен комисион Отговори ми тогава ако аз ти се доверя и ти дам за продажба моето жилище, как в този случай ще ми защитиш интереса като подбираш клиентите за моя имот, за който аз ще ти платя, според това кой иска да ти плати и кой не!??



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: f(x)dx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.10.05 12:04



Логиката - 90% от тия хиляди обяви са на агенции. НИТО ЕДНА агенция няма да ти даде адрес или място, или точно описание, щото ще изтичаш и ще си намериш обекта САМ. Дано разбираш за какво става дума.

Пиши ми на ad1@abv.bg

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ти май наистина си Уникална:(нови [re: :(]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.10.05 12:13



И тук ли да коригирам логики? Ако ти дам адреса - нали ще изтичаш (пълно е тук с такива!!) и ще потърсиш обекта сам? А, както писах вече, НЕ СИ ПАДАМ ПО ЕКСКЛУЗИВНИТЕ ДОГОВОРИ с клиенти. Значи какво би му попречило да го продаде на ТЕБ ДИРЕКТНО въпросният продавач? Той дори няма да разбере, че АЗ съм изпратила купувача задочно и ще се радва, че си е намерил "частно лице"

Ясна ли съм?

Също ако беше чел внимателно, щеше да знаеш, че ДОСТА ЧЕСТО не взимаме от продавачите комисион. Тогава за какво да работим? За удоволствие? Или за МЕРСИ? Сигурна съм, че такъв дори МЕРСИ няма да ми каже

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Я повтори, ченови [re: yниKaлнa]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 12:25



не разбрах добре или очите ме лъжат? "Доста често не взимаме от продавачите комисион?" Това някаква промоция ли е или що ли?!! Откога не взимате комисион и какъв е критерия за това доста често? Не ми отговори на въпроса, как ми защитаваш интереса, ако съм поел ангажимент да ти платя комисион (за продажбата) и същевременно не ми предлагаш имота на клиенти които отказват да ти платят комисион? Ама какво ли те питам всъщност, ти си толкова "плитка" че не е нужно да ми отговаряш. Четящите в този клуб сами ще си направят извода



Тема Re: Ти май наистина си Уникална:(нови [re: :(]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.10.05 13:27



Четящите могат да си направят извода ЕДИНСТВЕНО за неосведомеността ти относно същността на работата ни. Но това не е кой-знае какъв дефект - всеки си разбира от неговата работа. Масовият дефект е, че ВСЕКИ претендира да разбира от РАБОТАТА НА ДРУГИЯ, а по-невъзпитаните сеят и обиди на базата на неосведомеността си.

С ХИЛЯДИ ИЗВИНЕНИЯ ЗА ВСИЧКИ ДАМИ, КОИТО МЕ ОБВИНЯВАТ В ПОВТОРЕНИЕ ще обясня и на теб, че когато продаваме имот на приятел, строител или частно лице, което не желае да плаща комисиона, но имотът му е добър - ПРАВИМ ГОЛЕМИ ОТСТЪПКИ в размера на комисионата, и то ТОЧНО ЗАЩОТО разчитаме да вземем такава от купувача.

""същевременно не ми предлагаш имота на клиенти които отказват да ти платят комисион"" ---ти да не би да си мислиш, че има купувачи, които ще се обадят на АНИ по някоя нейна обява И ЩЕ СИ ВЪОБРАЗЯВАТ, ЧЕ НЯМА ДА ИМ БЪДЕ ПОИСКАНА КОМИСИОНА??? Как го виждаш това " Интересува ме еди-коя си ваша обява, но ви предупреждавам, че не плащам комисион? Такъв случай поне аз в моята практика НЯМАМ.

За всеки отделен случай АНИ действа индивидуално. Доста гъвкави са условията, но в стандартните случаи се придържаме към общия за гилдията процент. Защото, извинянай, но има "креватни" брокери, които си работят от къщи, без да плащат нито патент, нито наем и оборудване за офиси, нито заплати и пр.....такива МОГАТ ДА СИ РАЗРЕШАТ да свалят произволно комисиона, И САМО В СОЦИАЛИСТИЧЕСКО-МИСЛЕЩАТА България на това се гледа с добро око. Клиентът отива с такава агенция заради парите, и често дори се опитва да ни набутва такива брокери за пример, а не си дава сметка, че това най-често са НЕКОМПЕТЕНТНИ хора, които могат да го забутат в непоправим батак. Щото батак с недвижим имот не е като батак с кило домати, дето си ги купуваш от Женския пазар уж за по-евтино, а те излизат гнили....

Доста може да поговорим по тия въпроси, но трябва да изхвърчам...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ти май наистина си Уникална:(нови [re: yниKaлнa]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 13:41



Направо ти се чудя откъде намираш време да си толкова многословна. Не ставаше въпрос за приятели , познати и т.н. които хем не искат да плащат комисион , хем им намалявате комисиона:))) в отговор "......на ти да не би да си мислиш, че има купувачи, които ще се обадят на АНИ по някоя нейна обява И ЩЕ СИ ВЪОБРАЗЯВАТ, ЧЕ НЯМА ДА ИМ БЪДЕ ПОИСКАНА КОМИСИОНА??? Как го виждаш това " Интересува ме еди-коя си ваша обява, но ви предупреждавам, че не плащам комисион? Такъв случай поне аз в моята практика НЯМАМ. " НЕ НЕ СИ ВЪОБРЪЗЯВАМ ТОЧНО ТОВА, ВЪОБРЪЗЯВАМ СИ ЧЕ АКО АЗ ПУСНА ОБЯВА ЧЕ ТЪРСЯ АПАРТАМЕНТ щЕ МИ НАСКАЧАТ ЕДНА КАМАРА ВАШИ КОЛЕГИ КОИТО щЕ ПОЧНАТ ДА МИ ПРЕДЛАГАТ РАЗНИ ОФЕРТИ СРЕщУ КОМИСИОН РАЗБИРА СЕ. А АКО ОТКАЖА ДА ИМ ПЛАТЯ КОМИСИОН щЕ СЕ СТОПЯТ КАТО МАЙСКИ СНЯГ АКО МЕ РАЗБИРАШ ПРАВИЛНО. АЗ АКО ИСКАМ АГЕНЦИЯ ШЕ ОТИДА ПРИ АГЕНЦИЯ, НО АКО СИ ПУСНА ОБЯВАТА ЧЕ КУПУВАМ ОБЯСНИ МИ ДРАГА ТИ КАТО СУПЕР БРОКЕР АКО ИМАШ ПРОДАВАЧ щЕ ЛИ МЕ СВЪРЖЕШ С НЕГО АКО НЕ ИСКАМ ДА ТИ ПЛАТЯ КОМИСИОН. мОЛЯ ТЕ ОТГОВОРИ МИ С ДА ИЛИ НЕ, БЕЗ ДЪЛГИ СЛОВОИЗЛИЯНИЯ



Тема Re: Я повтори, ченови [re: :(]  
Автор;)))))) (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 13:43



я се ухили братле, к'во си се намусил? за униКАЛНАТА отдавна сме си направили извода, сега гледаме сеира - още колко може да се изложи



Тема Re: Я повтори, ченови [re: ;))))))]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 13:48







Тема Re: Я повтори, ченови [re: ;))))))]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 13:49



някой да знае нещо повече за тази АНИ:
ДИТА
Адрес: София, 1504, бул. Янко Сакъзов, 17
Лице за контакти: Татяна Цанева
Телефони: 02/ 8435087
E-mail: ad1 @ abv.bg

ПС. да не би да е тука с псевдоним униКална



Тема Re: Ти май наистина си Уникална:(нови [re: :(]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.10.05 19:39



Ако търсиш ТОЧНО каквото имам и си получавам пълна комисиона от продавача - ще те заведа.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Я повтори, ченови [re: .]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.10.05 19:42



Леле, как майсторски ме разкри! Хайде, обади се на тоз телефон. Много ще ти се зарадват!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Ммм, даанови [re: .]  
Автор vanio_l ()
Публикувано19.10.05 19:54



Е, нямаше как да не се разбере май (адреса ли те ориентира или нещо друго? ). Ако бях от София, от чисто любопитство щях да я посетя, признавам си
Е, след като вече не е анонимна госпожата (а и агенцията въобще), има ли някой да сподели лични впечатления?



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
АвторS-kлaca (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 19:37



*Може. Само че преди това ще минеш в офиса да подпишем поръчков посреднически договор!* Е ти си униКАЛно тъпа. Ако подпишем договора и не ми намериш търсения от мен имот в някакъв срок, каква ще е неустойката от твоя страта. / свирки не приемам /.




Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: S-kлaca]  
АвторБpokepka (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 21:18



Обаче ако ти намеря обещаваш ли да ме изчукаш?



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: S-kлaca]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.11.05 21:49



Хайде, да те образовам и теб. Може да си го копнеш и да го продаваш.


ДОГОВОР ЗА ПОСРЕДНИЧЕСТВО ПРИ ПОКУПКА НА ИМОТ

Днес, ..............………….. 2005 г. в гр. София между:

1. .........................................................……………………………………...........,……………. ЕГН : ……………………………………..., л.к. …………………………………………., ……………………………….адрес: …………………………………………………………………………………….,
2. .........................................................……………………………………...........,……….. ЕГН : ………………………………………., л.к. ………………………………………….………………………………… адрес:
……………………………….. ……………………………………………………
наричан по-долу ВЪЗЛОЖИТЕЛ,
и
1. (името на брокера, името и адреса на агенцията)
наричан по-долу ПОСРЕДНИК, се сключи този договор.

1. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ възлага, а ПОСРЕДНИКЪТ приема да предостави необходимите посреднически услуги за покупка на имот.
Посредническите услуги, които са задължение на ПОСРЕДНИКА, се изразяват в организиране на огледи на избрани по описание имоти със собствениците им, или чрез представители на други посреднически агенции; осигуряване на контакт със собственика на имота за преговори по условията на сделката - при желание той да бъде закупен, нотариална проверка на чистотата на имота; подготвяне сключването на предварителен и окончателен договор за покупко-продажба на избрания имот .
2. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ предоставя на ПОСРЕДНИКА информация относно условията за покупка на имот, изискванията си и др., и уведомява ПОСРЕДНИКА за настъпилите промени в тях.
3. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ се задължава да извършва огледи на предложените имоти само съвместно с ПОСРЕДНИКА или негов представител.
4. За всеки оглед се съставя протокол, който съдържа данни за имота и се подписва от ПОСРЕДНИКА (или негов представител), и ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ (или негов представител).
5. Ако със съдействието на ПОСРЕДНИКА се е стигнало до сключване на сделка по т.1 от този договор, ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ се задължава да заплати на ПОСРЕДНИКА комисиона в размер на
2,5 % от реалната продажна цена на имота, платима при подписване на предварителния договор за покупка на имота, или на окончателния договор пред нотариус – ако предварителен не се сключва.
6. Ако след подписване на предварителният договор за покупко - продажба сделката не се осъществи по вина на КУПУВАЧА – дадената комисиона не се връща. Ако сделката не се осъществи по вина на продавача – той възстановява на купувача комисионата дадена на агенцията, което е описано като клауза в предварителния договор.
7. Ако ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ, или негов съпруг(а) , роднина, съдружник, работодател, упълномощен от него или лице от неговото обкръжение закупи някога имот, който фигурира в протокола за огледи, заобикаляйки ПОСРЕДНИКА чрез мним отказ, директно договаряне с продавача или с представител на друга посредническа агенция, или по някакъв друг начин, той дължи на ПОСРЕДНИКА неустойка в размер на посоченото в т.5 комисионно възнаграждение в двоен размер.. Правата на ПОСРЕДНИКА в този случай се считат за накърнени и тогава, когато той е ПОСРЕДНИК и на другата страна.

Настоящият договор НЕ ОГРАНИЧАВА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ да търси обект за покупка с други агенции за недвижими имоти.

Настоящият договор е безсрочен и се изготви в два еднообразни екземпляра – по един за всяка страна.

ВЪЗЛОЖИТЕЛ: 1. ................……… ПОСРЕДНИК: ................
……………………………………………… ………………………………………………………




От всичко това разбирай, че съответният брокер работи колкото може. Ако това, което прави, не доведе до резултат или не устройва възложителя по някакви причини - нищо не задължава въпросния възложител да продължава да търси с този брокер.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Бpokepka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.11.05 21:53



Леле, колежке, не отговаряй на постинги, адресирани до мен, щото и без това някои умници мислят, че ТИ си нерегистрирано мое превъплащение...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
АвторБpokepka (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 22:13



Ама колежке моля Ви се, аз на комисионата толкова не държа, колкото на това което следва след намирането на въпросния имот...
Клиентът винаги има право-това е основен закон. Колкото е по-млад и симпатичен, толкова правата му се увеличават.
Айде колежке и умната! Нали знаеш-ВИНАГИ С ПРЕДПАЗНИ СРЕДСТВА



Тема Лелееее, ма ти си отнови [re: yниKaлнa]  
Автор ZENOLA (новак)
Публикувано17.11.05 10:57



"най-свестните брокери" как си пропуснала да запишеш клауза от рода на: "Ако при предложен от брокера имот, при който са изпълнени критериите зададени от възложителя, същият откаже!? да го закупи дължи 3% от офертната цена"!!!!!!!!!



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Бpokepka]  
АвторelJ (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 17:02



пее'раст - една жена никога не казва 'да ме изчукаш'




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.