Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: =]  
Авторвъпpocчe (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 16:53



Вчера мои близки семейни приятели ме питаха за мнение /уточнявам не съм брокер а стр. инженер/ относно покупка на къща в селата около София, но не в скъпите вилни зони в полите на Витоша. Та за тази цел решили да продадат наследствения имот, апартамент 100-110 кв. м./застр. площ без общи части и мазе/ до турското посолство на бул. В.Левски за сума до 100 хил. евро и да си купят къща. Тъй като вече имали кандидат за апартамента не е агенция, а някакав познат, реших да ги посъветвам, че цената може и малко да се завиши. Я кажете вие капацитетите във форума дали биха могли да си поискат по висока сума, пък и къщата която им предлагат в едно село е доста над тази сума.



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: въпpocчe]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано18.10.05 17:41



Какво им пречи да пуснат апартамента на обяви за 120 000Е примерно и да видят какъв ще е интереса?
Що се отнася до къщата - аз лично ако имам 100 000Е, по-скоро бих си купил парцел и бих строил сам. Де факто аз това и правя, и то без да имам толкова
Не трябва да се забравя че след като купиш може да се наложи нещо да се дооправя, да се дават пари за обзавеждане и т.н.
Разбира се, може и къщата която гледат да си струва. В кое село е тя ако не е тайна? Питам защото като обикалях да търся парцел миналата година научих доста за селата около София...



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: f(x)dx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.10.05 19:19



Оферти имам колкото искаш. Не ми е ясно -защо трябва да ти давам информация, казваш? На мен, човече, това ми е работата. Брокер съм, а не филантроп. Не мога така да раздавам оферти наляво и надясно - ще ми изстине мястото...

"Поръчков посреднически договор - за какво?"- за да те заведа на огледи, естествено.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 07:02



Ъ-м ,не ми трябва за ЖС. Трябва ми земя, където да расте царевичка.
Взискателна съм, сега ще ходя пак да убеждавам твои колеги оттук, че не ми трябва парцел на н`нам колко си километра от Албена, а ми трябва нива.
Е й затова най много ме е яд на АНИ, казваш му, че ти трябва нивичка, след време да я сееш и да си гледаш например гадинки с храната, човека ми предлага парцел десеторно по- малък и десеторно по-скъп, като дава акъл , че мога да го продам на не знам ква си цена.



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: Kyпyвaчka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.10.05 08:09



Права си, права си....ама нали и ние гледаме да си пробутаме стоката - като зеленчукарите!

Пък и, като ти разкаже какво има, утре може някой твой познат да затърси такова, и ти ще се сетиш, и....

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: yниKaлнa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано19.10.05 10:00



ами добре тогава, дай си координатите. Не ти разбирам логиката - в нета има хиляди обяви, във вестниците също, а ти искаш договор да подписваме само, за да ми кажеш къде какво продаваш. Не разбирам. Сигурно и в Билла трябва да ме пускат само след като подпиша договор за не знам какво си.
но щом си рекла - дай си координатите



Тема Re: Ти май наистина си Уникална:(нови [re: yниKaлнa]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 10:52



Не ти разбирам логиката, ако претендираш че имаш оферти, и какъвто си експерт сигурно имаш и договор с продавача който да ти гарантира комисиона? Тогава ако наистина искаш да му продадеш имота не разбирам какъв е мотива ти да не дадеш офертата на директен купувач? Отговорът май се набива на очи, просто искаш да си вържеш сделката и да прибереш двоен комисион Отговори ми тогава ако аз ти се доверя и ти дам за продажба моето жилище, как в този случай ще ми защитиш интереса като подбираш клиентите за моя имот, за който аз ще ти платя, според това кой иска да ти плати и кой не!??



Тема Re: Разположение на стаите в апартаментанови [re: f(x)dx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.10.05 12:04



Логиката - 90% от тия хиляди обяви са на агенции. НИТО ЕДНА агенция няма да ти даде адрес или място, или точно описание, щото ще изтичаш и ще си намериш обекта САМ. Дано разбираш за какво става дума.

Пиши ми на ad1@abv.bg

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Ти май наистина си Уникална:(нови [re: :(]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.10.05 12:13



И тук ли да коригирам логики? Ако ти дам адреса - нали ще изтичаш (пълно е тук с такива!!) и ще потърсиш обекта сам? А, както писах вече, НЕ СИ ПАДАМ ПО ЕКСКЛУЗИВНИТЕ ДОГОВОРИ с клиенти. Значи какво би му попречило да го продаде на ТЕБ ДИРЕКТНО въпросният продавач? Той дори няма да разбере, че АЗ съм изпратила купувача задочно и ще се радва, че си е намерил "частно лице"

Ясна ли съм?

Също ако беше чел внимателно, щеше да знаеш, че ДОСТА ЧЕСТО не взимаме от продавачите комисион. Тогава за какво да работим? За удоволствие? Или за МЕРСИ? Сигурна съм, че такъв дори МЕРСИ няма да ми каже

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Я повтори, ченови [re: yниKaлнa]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 12:25



не разбрах добре или очите ме лъжат? "Доста често не взимаме от продавачите комисион?" Това някаква промоция ли е или що ли?!! Откога не взимате комисион и какъв е критерия за това доста често? Не ми отговори на въпроса, как ми защитаваш интереса, ако съм поел ангажимент да ти платя комисион (за продажбата) и същевременно не ми предлагаш имота на клиенти които отказват да ти платят комисион? Ама какво ли те питам всъщност, ти си толкова "плитка" че не е нужно да ми отговаряш. Четящите в този клуб сами ще си направят извода




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.