Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Молба към всички софиянци/брокери от Софиянови  
Авторпpoвинциaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 18:09



Доста често споменавате квартали с техните плюсови и минуси (инфраструктура, удобен транспорт до центъра,цигани и т.н.), които са абсолютно неизвестни за хора неживеещи в София. Никой не споменава понятия като "приятно място", "перспективна инвестиция" и т.п. И още нещо - в много от кварталите има и ново строителство и стари блокове (тухли, панелки и ЕПК), а почти никой не говори за разликите в цените в даден квартал, нито конкретните цени за сключени сделки.

Бихте ли били така добри да дадете вашите (лични) оценки на тези райони и различните типове апартаменти с няколко думи аргументирайки вашето мнение? За съжаление не познавам кварталите и не успявам да препиша техния списък, но предполагам вие ги знаете и можете да класирате например...10те най добри квартала.

Благодаря ви предварително за времето и моля да избягвате кавгите с които клуба е препълнен.



Тема Следните неща...нови [re: пpoвинциaлиcт]  
Автор hipparchia (новак)
Публикувано12.10.05 18:52



Може да направиш следните неща:
1. Вестниците София Днес и Позвънете
2. imoti.net-- има статистика за цените по квартали (според офертите)
така, дотук с цените. На прима виста яки квартали са:
Лозенец
Лагера
Хиподрума
Красно Село
Овча Купел- старата част- поне така я определят
Иван Вазов
Гоце Делчев
Стрелбище

Това всички са южни квартали и изглеждат доста добре. За Младост не знам, но се говори, че е доста добре, с много ново строителство, бизнес парк и други готини работи
Люлин е приемливо

Сега обаче, ако търсиш инвестиция, ти предлагам да се заемеш сериозно с четене на сайтове, проверки на цени, обаждания - и да не чакаш някой наготово да ти каже кое е перспективно. Питай хора за етническия хммм състав на определени квартали.

Най-добре ги посети. Ако виждаш много нови сгради, кранове и строителство- води се перспективен според експерти от Би Би Си.
Убеди се, че избраният от теб имот има стойност, прецени ще живееш ли, ще наемаш ли...

Разликите в цените на панелките и тухлата се виждат от средноинтелигентен човек след 20 мин. разглеждане на вестник с обяви или сайт

И пак- не се хващай на някой съвет. Аз имам свои изводи, но се убеди сам в стойността на инвестицията. Наистина се убеди добре- проверявай много подробно. Така е по-малко вероятно да пропусеш нещо в оценката.

Още нещо- всъщност много се говори за квартали и перспектива...пробвай в-к Монитор, публикуват материали за отделни квартали и точно колко са перспективни, скъпи или поскъпващи и доста от нещата, които те интересуват.

Начи изисква се гледане, отваряне на очите, информиране. Или имай добър брокер (дай Боже един бе...и да е лоялен към мен). Ама не тръгвай неинформиран и без здравословен скептицизъм.

Някои препоръчват следната практика:
разглеждаш 100 имота
стесняваш списъка до 10
преговаряш за 3
купуваш 1
или 100:10:3:1

Айде късмет и се обади докъде си стигнал



Тема Re: Следните неща...нови [re: hipparchia]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано12.10.05 21:02



няма да се заяждам и не искам да предизвиквам кавги (надявам се поне да не стане така )

връзвам се за твоята тема ненарочно, просто да изкоментирам препоръчания Топ 10 като човек поживял в доста квартали в софия

в Овча купел (която и да било част) освен въздуха и тишината друг плюс няма. нито откъм инфраструктура - транспорт, комуникации, облагородяване, нищо.
отдалеченост от центъра - минус номер 1.

Красно село е прекрасно "комуникативно място" (обичам този термин
) Ако не страдаш от клаустофобия, ако не държиш да паркираш и ако не ти пречат задръстванията (ще кажете къде ли ги няма )

За Лозенец вече чувам само гадости с претрупаността от строителство. Лично мнение нямам, но жители на квартала ми казват че са бесни от това, в което се е превърнал

Останалите споменати квартали - ЗА

Младост - НЕ - главно заради отдалечеността от центъра. Поне докато Цариградско не стане на 2 нива. Или докато не довършат метрото

И един въпрос към всички - вярвате ли в ликвидирането на циганските гета?





Тема Re: Молба към всички софиянци/брокери от Софиянови [re: пpoвинциaлиcт]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.10.05 21:11



Ако ще говорим за ДРУГАТА категория квартали, останали, кой знае защо, извън обсега на преждепишещия, ТЕ СА : Докторски паметник, един определен център (Витошка, Любен Каравелов, Аксаков и околните на тях пресечки), Изток, Яворов. Не познавам паричните ти възможности, но ако търсиш ПРЕСТИЖ - търси го там. Е, И ДЖОБ СИ ТРЯБВА ЗА ТИЯ РАЙОНИ.

Сведенията ги имам НЕ от четене на вестници, а от работа с клиенти.

Чак след това идват Иван Вазов, Дианабад, Лозенец (отдавна вече е само легенда, откак го настроиха блок до блока - определено губи престиж, с изкл на долната му част).

Изобщо - колкото по-малко панелни блокове има в един квартал - толкова се води за по-добър и по-скъп.

А още по-извън категориите, естествено, са бул Цар Освободител - до Университета, и ул. Московска. Там и на 3000 Е на кв.м не бих се изненадала. И най-важното е, че хора ЧАКАТ за имоти в този район. С пари в джоба.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Молба към всички софиянци/брокери от Софиянови [re: yниKaлнa]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано12.10.05 21:34



ех, дай боже да си намериш и ти клиенти за тия квартали а

преди няколко месеца колежката ми си купи прекрасен (наистина без забележки) тристаен (95 квадрата) на любен каравелов за 80 000 евро. познай дали през агенция. и дали за тая цена някоя агенция предлага подобен имот.

а Изток не го хвали, ама хич, дори не го споменавай. Поне не и на тези цени, за които се предлага. Един от най-неоправданите като цени квартали в София.

Живяла съм зад докторската градинка. Пенсионерска работа. Все не успявах да паркирам наблизо. И един денонощен магазин нямаше. Може пък и да са открили

В Яворов съм живяла също. Забележки нямам, стига самото жилище да устройва човека - а не да е 4ти етаж без асансьор, примерно

За мен лично най доброто място за живеене в София е в отсечката Руски паметник - пл. Македония. Но, това е частно мнение, ти като професионалист си имаш друго





Тема Re: Молба към всички софиянци/брокери от Софиянови [re: Xъни Бъни]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.10.05 21:54



Работя ПРЕДИМНО в тези квартали.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Молба към всички софиянци/брокери от София [re: пpoвинциaлиcт]  
АвторEmigrant (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 21:57



И на мен ми е интересна тази класация на кварталите. Софиянец съм, но до ден днешен казвам че съм отраснал в комплекс Ленин. Навремето Хиподрома и Красно Село бяха почти провинция, до Павлово ходехме със сандвичи, а София порасна междувременно.



Тема Re: Молба към всички софиянци/брокери от Софиянови [re: yниKaлнa]  
Автор Xъни Бъни ('The Blue Bear')
Публикувано12.10.05 21:57



което обяснява що висиш безработно по форумите по цял ден





Тема Re: Молба към всички софиянци/брокери от Софиянови [re: Xъни Бъни]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.10.05 07:42



Ти май също не работиш особено активно.
Не забравяй, че със сделка в такъв квартал можеш да преживееш близо 4 месеца.

Кварталите, в които работя съм си ги избрала сама. И не е случайно. Богатите хора в България и извън граница ОПРЕДЕЛЕНО не са малко.

От къде ли пък ще знаеш ти...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Молба към всички софиянци/брокери от Софиянови [re: Emigrant]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано13.10.05 07:52



Съвсем спокойно можеш да се довериш на това, което написах по-горе. Може би ще го потвърдят и други брокери. На първо място - естествено - Център. ДОБРИЯТ център. Онзи под Дондуков и около Сточна гара и Мария Луиза не се котира особено. После Изток, Яворов, Долен Лозенец, Иван Вазов, Дианабад. Следваща категория - Другият Лозенец, Хиподрума, Стрелбище, Бели брези, Изгрев, Мусагеница, другите южни и източни. Младост 1 и 1-А доста държат цена. Чак после се нареждат онези по Цар Борис ІІІ (бивш бул. 9 септември). Накрая са всички западни - Люлин, Надежда, Обеля, Овча купел 2, Толстой, и крайните източни - другите Младости, Дружбите.

Лични впечатления са това. Не ангажирам никого с тях.

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.