Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Странно държание на брокернови  
АвторБиr Бъни (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 16:37



Частно лице съм и съвсем наскоро продадох имот с помоща на агенция, към работата на която нямам претенции. Странното е че, след като брокера взе комисионната без какъвто и да е документ насреща, учтиво ме помоли да съм кажел ако ми звънят от офиса им, че съм продал жилището си сам без тяхна помощ. Дали и вие си мислите това което си мисля и аз? Че тлъстата комисионна остана изцяло за брокера?



Тема Re: Странно държание на брокернови [re: Биr Бъни]  
Автор lemonJ (непознат )
Публикувано04.10.05 18:28



Не, по скоро си постъпил глупаво като не си поискал фискален или какъвто и да е документ, че си платил за услугата.



Тема Re: Странно държание на брокернови [re: lemonJ]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 18:35



За чий *** му е фискален бон?

Тъп е че не е поискал да се преразгледа размера на комисионната при новоразкритите обстоятелства по "посредничеството"!



Тема Re: Странно държание на брокернови [re: №]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.10.05 20:51



Не забравяй, че онзи го е поставил пред свършен факт - чак след като е прибрал паричките!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Странно държание на брокернови [re: Биr Бъни]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.10.05 20:59



По всяка вероятност е станало това, което ти си мислиш. Ти не се вълнувай толкова - така и така си бил решен да ги дадеш тези пари - защо да мислиш къде са отишли? Е, нечестно е от страна на брокера спрямо агенцията, естествено, но това не е твой проблем. Може да си имат някакви вътрешни разбирателства - не им се бъркай.

МОЛЯ ДА НЕ МИ СКАЧАТЕ ГРУПОВО ВСИЧКИТЕ МИ "ПОЧИТАТЕЛИ". НЕ ОДОБРЯВАМ НЕКОРЕКТНОСТТА НА БРОКЕРА КЪМ АГЕНЦИЯТА МУ. Позицията ми в момента е повлияна от недоволството ми, че повечето хора живеят по шопската максима "Не е важно аз да съм добре - важното е Вуте да е зле." Доколкото разбрах - доволен си от услугата, имаш си хубаво жилище, брокерската работа е свършена - защо Е ТОЛКОВА ВАЖНО КОЙ ТОЧНО Е ВЗЕЛ ПАРИТЕ? И ЩЕ СЕ ЯДОСАШ ЛИ, АКО РАЗЕРЕШ, ЧЕ ГИ Е ВЗЕЛ ВУТЕ САМ?

Виж, документ е трябвало да ти даде. А ти поиска ли му?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Странно държание на брокернови [re: №]  
АвторБиr Бъни (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 09:41



Прав си. Точно затова реших да пиша, щото ме е яд че ме поставиха пред свършен факт, а можех да ги предоговоря нещата с комисионната. Ама нейсе.
Успех на всички!



Тема Да бе Биг Бъни, униКАЛНАТА [re: yниKaлнa]  
Автор ZENOLA (непознат )
Публикувано05.10.05 10:33



както винаги е права, що да е твой проблем?! Дреме ти, важното е че са те прецакали: веднъж, с това че са ти измъкнали пари, втори път с размера на комисионната и трети път, че дори не си платил на АНИ, която вярвяй те благославя солидно, т.е все едно въобще не си платил! И въобще не се вълнувай, просто падам от смях от бисерите на тази "брокерка".
И както за пореден път се убеждаваме, Брокер в АНИ това е манталитет: важното е да измуфтиш и измамиш някого независимо дали "клиент" или "колега!!!



Тема Re: Да бе Биг Бъни, униКАЛНАТАнови [re: ZENOLA]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.10.05 13:20



Естествено, че е прецакан по ТВОЯТА философия - нали ВСЕ ПАК Е ПЛАТИЛ, и дори, нещастният, е имал БЕЗУМИЕТО да плати това, което е обещал!! По голяма минавка от това - здраве му кажи.

Пък и с продажбата е прецакан жестоко. Нищо, че той самият си каза без бой, че е доволен от свършената му работа.

Абе - ВАЖНОТО Е ДА СЕ ВНУШАВА НА ХОРАТА, ЧЕ КОЛКОТО ПО-СИ ИЗПЪЛНЯВАТ АНГАЖИМЕНТИТЕ - ТОЛКОВА ПО-ПРЕЦАКАНИ ТРЯБВА ДА СЕ ЧУВСТВАТ.

ТОВА също е манталитет. МОШЕНИЧЕСКИ.


Ти, пиленце, НЕ ЖЕЛАЕШ ДА ТИ ОТГОВАРЯМ, но това не ти пречи да ме коментираш наляво и надясно, нали? Влече те контакт с мен - пряк или косвен!

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.