Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема до Уникалнатанови  
Авторнaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 18:26



Ти си наистина уникална в отрицателния смисъл на думата - не бих искал да общувам в реалния живот с подобни на теб. За щастие в реалния живот ти не си такава - подобните ти и дирници целуват за пари, особено като им липсват (парите).

Не съм единствения който те оценява като жалко същество - съдейки по твоите думи и твоя канадски клиент/познат си е направил гаргара с теб. Иначе би ти обяснил някой "маловажни" подробности. Например че т.н. "официален %" за комисиона в северна Америка е 6% САМО ОТ ПРОДАВАЧА, но е по споразумение и се движи между 2 и 4%, и се дели между двама брокери ако е такъв случая. Надникни в тези теми-




Той не ти е споменавал това че тази "ниска" комисиона включва и услуги от които ти си нямаш понятие, включително съдебна отговорност за неправилни данни. Не е споменавал и факта че да се наречеш real estate broker трябва да се учиш и да минеш изпити, не всеки сульо и пульо ( или тъпа патка като теб) с офис и телефон може да се нарече така, това е наказуемо. В Европа комисионите са още по ниски - рядко надминават 3% (+ ДДС,) и навсякъде дават и фактури, за разлика от Булгаристан.

А ти продължавай да си бълваш простотиите тук като нямаш нещо по полезно да правиш, той нета всичко търпи. Посетителите в нета не са чак толкова глупави и ти го казаха отдавна KAKVO MISLQT ZA TEB LI4NO I ZA PODBNITE TI!



Тема Re: до Уникалнатанови [re: нaблюдaтeл]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.09.05 19:08



Хайде още един агресивен сърдитко!! Какво ви става бе хора, от къде набрахте тая злоба??

Аз лично продължавам да пиша мирно и кротко. Канадският ми клиент МОЖЕ И ДА МЕ Е ИЗЛЪГАЛ - от къде да знам?? Още първият път обясних ОТ КЪДЕ ИМАМ ИНФОРМАЦИЯТА. И как пък нямало да му искам толкова подробни данни по въпроса! Спомена ми човекът мимоходом, докато чакахме нотариуса - и аз ви го написах. Ако знаех каква пяна ще ви тече тук от устите - щях да го накарам да ми напише нотариално заверена информация за комисионите в Канада!

Ама че простотия...

А за Европа ИМАШ МНОГО ЗДРАВЕ, драги. Информацията от Швейцария за 5% я получих снощи по SKYPE - 2 МИНУТИ ПРЕДИ ДА Я НАПИША, ОТ ЧОВЕК КОЙТО РАБОТИ ТОЧНО ТАЗИ РАБОТА ТАМ!! ИТАЛИАНЕЦ, КАКТО ИМАХ ВЪЗМОЖНОСТТА ДА ОТБЕЛЕЖА.

Е, да , Швейцария още не е в ЕС. Ако това си имал предвид - да го беше упоменал, като си толкова стриктен.

Коментирала се комисионата по Европата? Естествено, и при нас се коментира. Особено ако и двамата клиенти са на една и съща агенция. И още - ако имотът е по-скъпичък. Това уверение можеш да го получиш много бързо, телефонирайки на всяка от тукашните агенции. Освен Олимп. За тях знам, че ако се коментира комисионата им от 3%, по каквато и да е причина, СДЕЛКА ПРОСТО НЕ СЕ СЛУЧВА.


Пък съдебна отговорност за неправилни данни и аз съм готова да нося. Те пък едни данни - нотариален акт!!

ПП - Ела да си направиш сделка при нас - ще си получиш фактурата, между другото.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Редактирано от yниKaлнa на 30.09.05 20:36.



Тема Re: до Уникалнатанови [re: нaблюдaтeл]  
Автортъпa пичka (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 21:49



Аджеба, ти какво толкова се палиш и откъде тази злоба .Ей "наблюдателю" , май тъпата патка си ти , а? Защо си мислиш ,че си много готин и велик ,а.Такива като тебе БОЛ .Кажи нещо положително .Да плюе всеки може Направо яко ме дразниш, ама мноооооооого яко .



Тема Re: до Уникалнатанови [re: нaблюдaтeл]  
Авторпocлeпиc (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 21:58



А ти продължавай да си бълваш простотиите тук като нямаш нещо по полезно да правиш, той нета всичко търпи. Посетителите в нета не са чак толкова глупави и ти го казаха отдавна


ЯВНО ТВОИТЕ ДУМИ СЕ ОТНАСЯТ ЗА САМИЯТ ТЕБ

ЗА АВТОРА НА ТАЗИ ТЕМА



Тема Re: до Уникалнатанови [re: yниKaлнa]  
Авторнaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 10:39



Кой е агресивния тук е ясно по стила, та да оставим това. Че ти си "тъпата пичка" и по ник и по характер отдавна е ясно - не трябва да пишеш 20 поста с 5 различни ника за да се разбере това. Ясно е че си нямаш понятие и от професията ако под данни имаш само тези в нотариалния акт, ама някой вече каза тук - в този бизнес са навлезли всякакви които за нищо друго не са способни.



Тема Re: до Уникалнатанови [re: нaблюдaтeл]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.10.05 20:01



ВСИЧКИ ДАННИ за един имот, пиленце, се крият в НОТАРИАЛНИЯ АКТ. По българските закони ТОВА Е документът за собственост, ПАСПОРТЪТ на един имот. ВЪЗ ОСНОВА на НЕГО И ОПИСАНИТЕ НА ГЪРБА МУ ДОКУМЕНТИ се правят всички проверки за тежести, ипотеки, съдебни искове и прочее нещица. Ако го нямаш, въпросния акт, не можеш да бръкнеш в историята на имота и да провериш дали е проблемен или не. Така че - не се прави на много компетентен.

Понякога акт, естествено, няма - при някои парцели от някога си. Тогава се ходи в общините, търсят се регистри, свидетелски показания, списъци, протоколи...ама много сложно да ти го обяснявам, пък и защо ли да те отварям - току виж си ми взел хляба!!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: до Уникалнатанови [re: yниKaлнa]  
Автор Cтpeйнджъp (добра съпруга)
Публикувано02.10.05 23:57



Я кой не е ходил в Агенция по вписванията и не знае, че ако нямаш НА справка се прави по трите имена и ЕГН на собственика. Излизат всички вписвания и заличавания, дали има ипотека, вещо право на ползване или вписана искова молба – въобще всичко се вижда!
Вчера наблюдавах темата, но реших да се въздържа, но днес май е редно и аз да се включа. Потресе ме отношението ви към НА с мнението „Те пък едни данни - нотариален акт!!”. Именно това е най-важния документ, титул за собственост!
Още веднъж се потвърждава мнението ми за брокерите и защо не може всеки хванат от улицата да бъде такъв.



Тема Re: до Уникалнатанови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 02:46



Да и това приказки от човек, който горе -долу твърди, че сделка без АНИ е обречена на провал /перифразирам. /
Впрочем, действително не мога да разбера антагонизма на брокерите към адвокатите. Като погледне човек, те извършват съвсем различна услуга. Нямам спомени някои адвокат да хукне да търси обяви от вестници, защо тогава повечето АНИ хорово пеят, че споко, ние ще ви напишем актчето, то пък голяма работа, един НА, той нотариуса ще го провери и т.н. и т.н.



Тема Re: до Уникалнатанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.10.05 07:53



Продължавам да ОГРАМОТЯВАМ.
Въпросната компютърна справка ти дава информация КАКВО Е ПРАВИЛ С ИМОТА (И С ВСИЧКИ ДРУГИ СВОИ ИМОТИ) ПОСЛЕДНИЯ МУ СОБСТВЕНИК. И то - от 1990 година до днес НО нито една от тежестите, които може да са лепнати на имота ПРЕДИ тази дата, или от НЯКОЙ ОТ МИНАЛИТЕ СОБСТВЕНИЦИ не излиза на тази справка. Така, че, не се заблуждавай, че без НА, а само с имената и ЕГН-то на последния собственик, можеш да си сигурна за чистотата на имота.

Някакво противоречие виждам в постинга ти. Първо ме убеждаваш, че И БЕЗ НА можеш да си провериш имота, а после пък пишеш, че имено той е най-важния документ....
Един от следващите ми постинги очевидно НЕ СИ ПРОЧЕЛА. Там И АЗ обясних подробно, че именно НА е най-важния документ. ВСИЧКО друго се вади В ПОСЛЕДСТВИЕ И ВЪЗ ОСНОВА НА НЕГО. Така, че фразата „Те пък едни данни - нотариален акт!!”, имаше смисъл в ОНЗИ контекст, където беше употребена. Т.Е. - че ВСИЧКО, което ми трябва за един имот, е НОТАРИАЛНИЯТ МУ АКТ!! От там нататък документите си се нанизват един след друг, АКО ЗНАЕШ КАК ДА ГИ НАНИЖЕШ, РАЗБИРА СЕ! И ако не смяташ, че с някаква компютърна справка можеш да се оправиш. И ако не смяташ, че знаеш повече от професионалиста, дето вторият му дом е службата по вписване...

Леееко започвам да се ядосвам. Наистина трябва да имате, ВСИЧКИ ВИЕ, много смелост да спорите по някакви въпроси САМО НА БАЗАТА на 2,3 или 4 случая, които сте виждали, чували или преживявали. В сделките с недвижими имоти има толкова много различия една от друга, че и ние, които работим по 10 години, понякога срещаме нещо, което никога не сме виждали!

Ама какво ли се чудя - нали у нас по правило си е така - никой не си гледа собствената работа, а гледа да поучава и КРИТИКУВА другите.

Редактирано от yниKaлнa на 03.10.05 08:24.



Тема Re: до Уникалната [re: Kyпyвaчka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.10.05 08:11



Ако има антагонизъм (абе не е това точната дума, ама нейсе!!), то той е в обратната посока. В близкото минало СДЕЛКА БЕЗ АДВОКАТ не ставаше. Правилата бяха такива, и обичаите. От времето, в което имаше 5-часови опашки пред нотариата и адвокатите се чувстваха ЦАРЕ защото благодарение на връзките им със съдиите можеха да си разрешат да "продават" бързи сделки, МНОГО ВОДА ИЗТЕЧЕ. Стана ясно, че НЕ Е НУЖНО адвокат да се набърка в една сделка, за да може тя да се случи безпроблемно. ПРЕДСТАВЕТЕ СИ как ни намразиха адвокатите - при тази лавина от сделки с недвижими имоти ВСЕКИ СЕ ЗАДОВОЛЯВА С АНИ И НИКОЙ ВЕЧЕ НЕ ИМ ПЪЛНИ ГУШКИТЕ!!! Точно затова, като чуят понятието АНИ - им святка червена лампа и се опитват НА ВСЯКА ЦЕНА да убедят клиентите и приятелите си, че АНИ не си гледат работата или че не са достатъчно компетентни.

Това нас не ни безпокои. Има хиляди сделки, сключени само с АНИ и без намесата на всякакви адвокати, и те са , слава богу, валидни и успешни. Толкова повече, че всяка уважаваща себе си АНИ си има юридически съветник - най-често - СЪЩО АДВОКАТ, който консултира по-сложните казуси.

А който няма доверие - нека тича по адвокати. Негов си проблем.

Относно началната фраза на постинга ти - прочети отговора ми до
съмишленицата си.

А, и още нещо. Пак в рамките на ограмотяването. АНИ не пише "актчето", обаче това НЯМА НУЖДА ДА ГО ПРАВИ и адвокат. Прави си го нотариуса, който при всички случаи е НАЙ-КОМПЕТЕНТЕН ОТ ВСИЧКИ и това ОТНОВО ОТСТРАНЯВА АДВОКАТИТЕ от приятния бизнес с недвижимите имоти....

И съвет към купувачите - задоволете се с написването на НА от нотариуса, който ще ви прави сделката, иначе ще ви излезе 2 пъти по-скъпо.

Мисля, че отговорих на всичките ти въпроси от 2-3 дни насам. Ако имаш още - задай ги спокойно.

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.