Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Наеми в Софиянови  
Авторbudesht_naematel (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 10:28



Като бъдещ наемател искам да ви питам следното:

1. Ако искам да наема стая или гарсониера, как да отсявам сериозните обяви за наеми?
2. Колко горе-долу се движат цените на наемите на стаи и гарсониери в Центъра, източните и западните квартали?
3. С хазяйка или без хазяйка?
4. Договор подписва ли се и кой трябва да го състави?Какво да гледам в него, за да ми бъдат защитени интересите и да не се окажа на улицата на Нова година?
5. Стаите със самостоятелна баня ли са обикновено или се ползва обща?



Тема Re: Наеми в Софиянови [re: budesht_naematel]  
Авторбъдeщ нaeмaтeл (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 13:14



Малко коментар по темата от тези 65 видяли това съобщение души няма да е излишен.



Тема Re: Наеми в Софиянови [re: budesht_naematel]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано13.09.05 13:54



1. Един Господ знае - май само с късмет става.
2. Според мен 100(рядко)-200лв
3. Тук какво питаш - ти трябва да си решиш за това.
4. Зависи (за подписването). И да гледаш и да не гледаш - пак може да ис на улицата.
5. Както дойде.

Съвет (безплатен): По-добре е да си намериш един съквартирант(ка) и да си търсите заедно двустаен без хазяйн.



Тема Re: Наеми в Софиянови [re: budesht_naematel]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано13.09.05 14:36



1. Идея си нямам.

2. Разликата в цените на стая и гарсониера е значителна, така че първо прецени, кое можеш да си позволиш. Стаите вървят от 120 до 150лв. в центъра. Гарсониерите са между 120 и 150евро в различните квартали. Има и по 100евро гарсониери, но са в най-крайните квартали.

3. Стаите обикновено са с хазяйка и са част от апартамент. По-добре си намери съквартирант и си поделете едно двустайно жилище от 150 евро. Да ви е мирна главата. На тази цена можете да намерите в Красна поляна, Западен парк, Св. Троица, Люлин, Дружба.

4. Ако е с агенция - те имат станд. договори. Ако е с частно лице - намери си договор или адвокат. Договор задължително трябва да има, защото никога няма гаранция на какви хора ще попаднеш.

5. Има някои стаи, които са тавански и се ползва баня на етажа. Но това е в случай, че искаш стая без хазяи. Мизерни са повечето от тях и не са за препоръчване.



Тема Re: Наеми в Софиянови [re: budesht_naematel]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано19.09.05 13:34



1.Отиваш и гледаш.Обикновено брокерите водят и хазаите на такива срещи,в случай,че живеят наблизо.Огледай апартамента.Ако е в прекалено лошо състояние,това най-често значи голямо текучество на наематели.Този,дето живее за по-дълго неизбежно пази и апартамента,и обзавеждането.

2.За центъра нямам идея.За Люлин тавана за необзаведена гарсомиера е около 200 лева плюс минус 10-20.Ама това е абсолютната горна граница.По-нагоре не си заслужава да се качваш и обикновено ако се е намерил някой да иска повече пари,това е станало или след прекалено много гледане на обяви(прекаленото взиране в компютъра е вредно),или след намесата на някой брокер,който е убедил собственика да иска поне 50 лева отгроре на това,дето първоначално е смятал да поиска.Оптималното е към 150.Т.е. 75-80 евро.Ако има сравнително читаво обзавеждане-до към 100.Нагоре ти си преценяваш дали да се качиш.Такива цени са нормални и за квартал Обеля.Но там по принцип оферти за наеми не се появяват толкова често.За същия район стая може да намериш и за 50-60 лева.Не гледай какво пише в обявите.Тия неща се договарят.Ако търсиш стая,избягвай брокерите и агенциите.

3.Без хазяйка,разбира се.

4.Примерни договори има публикувани в нета.Агенциите и брокерите не ги пишат.Взимат го от там.В момента в София над 70-80% от наемите на жилища се сключват с една и съща форма за договор.Дори и правописните грешки са еднакви.Аз също не съм писал договор,когато давах апартамента под наем.Използвах готов.Защитата...ами ако всичко е наред,ако си плащаш наема и сметките редовно и нямаш проблеми със съедите,никой няма да изпусне питомното,за да гони дивото.Т.е. никой няма да изгони човек,дето си плаща всичко редовно и е коректен,за да търси друг,дето всичко може да се очакваот него срещу едни несигурни 20 лева в повече.

5.Стаите са си по принцип с обща баня.



Тема Re: Наеми в Софиянови [re: 3ъл_Дyx]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано22.09.05 23:58



Май Варна отдавна е минала СФ и в наемите-тук цена от 150 лв. за стая е съвсем нормална.



Тема Re: Наеми в Софиянови [re: budesht_naematel]  
Автор Rentlady (непознат )
Публикувано23.09.05 06:31



Здравей !
Живея под наем от 6/7 години та имам опит

Цените на стаите стигат в центъра и до 180лв./ винаги трябва да се опиташ да преговаряш /. Наемите на гарсониери са официално от 150 до над 200 Е за центъра. /НО! АЗ с много късмет и упорство сега живея за около 100Е в самостоятелна гарсониера и прекрасен наемодател./

Лъжливи обяви винаги има. Агенциите ги пускат за да се опитат да те зарибят за някоя 'малко' по висока оферта,а дежурния отговор 'ей сега го взеха това жилище,но имаме....'/аз вече зная и кои агенции действат така/


Относно стаите не ти го препоръчвам/лично аз не сам живяла така...И!!! няма самостоятена баня /.По добре намери някой саквартирант и наемете 2стаен/аз така започнах/.По удобно е като съжителство и по изгодно за разделяне на сметки.

Договор?!Без договор не може !!!!!!/дори чрез познати/
Никога ама никога не подписвай стандартен договор!/ И чрез агенция да намериш квартира / . Те са меко казано непълни/ в случай че е необходимо да защитаваш правата си/. Какво е важно за теб :
- да са изрично споменати и подробно задълженията на наемодателя;
- неустойките при неизпълнение/ако те накарат да напусне6 жилището,ако не изпълняват задълженията си..напр. да оправят инсталации и т.н./

Относно неустойките ако те накарат да напуснеш преди изтичане на крайния срок на договора- 1 месечен наем+ депозита ..иначе не излизаш
[namigam

Е това е от мен




Желая ти успех!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Наеми в Софиянови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Rentlady (непознат )
Публикувано23.09.05 06:37



А и забравих за де е всичко наред и ти трябва да си коректен! наемател!



Тема Re: Наеми в Софиянови [re: Rentlady]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано23.09.05 11:44



В момента може да се намери двустаен за 200е.
Кой плаща 200е за гарсониера? Страшно неизгодно е.



Тема Re: Наеми в Софиянови [re: Янa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано25.09.05 18:05



Еми нормално...нали има море,хотели...такива неща...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.