Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какъв е този абсурд?!?нови  
Автор vanio_l ()
Публикувано21.09.05 23:21



Пловдив
Големият гигант
За непосветените: Това е един блок в северната част на града. Кварталът е известен още като Район северен или Кършияка

Наем: 120 лева (един приятел се нанесе тия дни)
Продава се за( чета обяви във вестниците): 20 000 евро

Какво е това съотношение, какво е това чудо?
Излиза, че ако живееш под наем, собственика ще си изплати апартамента за ...28 (Двадесет и осем) години! Нормалното съотношение не беше ли 10-12?

Отново за непосветените: Големият гигант е може би сред най- (ама наистина най) големите развъдници на хлебарки в града. Извират буквално отвсякъде.

Бих искал да прочета коментар от някой, който наистина е наясно със ситуацията с недвижимите имоти в града.

...а също така ми е интересно всяко мнение по въпроса.

...ще се радвам да се включи и някой брокер. Техните мнения са винаги интересни



Тема Re: Какъв е този абсурд?!?нови [re: vanio_l]  
Автор Atajyl (непознат )
Публикувано25.09.05 21:35



Zdraveyte :-) Ne vijdam absyrd :-)
Ob6to vzeto nivata na naemite zavisiat ot nivata na DOHODITE ! Ne moje pri sredna zaplata v Plovdiv 150 - 200 lv naema da e napprimer 200 lv. Ami toka, vodata, TEC, kabel, telefon, hrana i t.n. Poniakoga sobstvenicite predpo4itat po nisak naem NO da se pla6ta redovno :-)



Тема Re: Какъв е този абсурд?!?нови [re: vanio_l]  
Авторkiro (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 09:37



Не казваш наем за какво. За гарсониера? Ами ако тя е хубава, значи приятелят ти е късметлия. По принцип са по-скъпи...



Тема Re: Какъв е този абсурд?!?нови [re: vanio_l]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.09.05 10:47



Ето, включвам се. Брокер.

Цените, уважаеми клиенти, най-често се определят от самите собственици. Е, да, конюнктурата на момента е важна, но тя най-често се определя точно от въпросните СОБСТВЕНИЦИ. От това какво те са чули, чели и пр. Някой си чува нещо по ТВ и решава че имотът му е страшно ценен, и си качва цената, щото НЕ БЪРЗА, ИЛИ ИМА НУЖДА ТОЧНО ОТ ТОЛКОВА ПАРИ, или СЛЕДВА ТЕНДЕНЦИИТЕ. Следващият отваря вестника, преди да си определи цената, вижда обявата на първия и си казва "Щом ОНЯ апартамент струва толкова, моят пък да не е по-лош? Я бързо 3 000 евро повече!!" И така лавината тръгва....

Така, че , за цените на имотите дръжте отговорни продавачите.

Непрекъснато сме свидетели как ИМОТИТЕ С РЕАЛНИ цени се продават за броени дни. А другите си висят с месеци, НО ПЪК ИЗКУСТВЕНО ПОКАЧВАТ ЦЕНИТЕ НА ЦЕЛИЯ ПАЗАР.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Молянови [re: Atajyl]  
Автор vanio_l ()
Публикувано26.09.05 17:48



Е, защо не го написа на кирилица? Направо ме измъчи( накара ме да се кокоря в монитора като... абе не се сещам като какво )

А иначе ще ми е интересно да разбера според теб човек стабилен финансово ще тръгне ли да купува апартамент тип клетка точно там.
Според мен:
1 - за живот - абсурд!
2 - с цел инвестиция - ех само каква възвръщаемост (бих искал да го видя тоя инвеститор )

и вземи сложи някакъв кирилизатор, МОЛЯ ТЕ.



Тема Re: Молянови [re: vanio_l]  
Автор Cлaвянka (непознат )
Публикувано26.09.05 22:28



Здравейте всички,
Аз съм действащ брокер ( ики както е модерно да се казва на последък " консултант недвижими имоти") на територията на гр. Пловдив. Запозната съм в детайли с пазара на недвижимите имоти в града и в частност специализацията ми е "Жилищни имоти". В тази вразка ще си позволя да направя малка справка като се съглася със колежката , но за жилищния блок "Големия Гигант " е всеизвестан тайна , че потъва, което респективно автоматично намаля цената му драстично, като се има предвид етажността на сградата, района- не от предпочитаните т. да се каже краен и жилищните клетки мога да кажа , че цените на двустайни жилища в Големия и Малкия гигант не надвишават 23 000 евро като на по - високите етажи могат да се снишат и по - драстично.
Второто нещо на което бих искала да обърна внимание, това че наема се определя от няколко фактора освен от НАЕМОДАТЕЛЯ ет няколко ценообразуващи фактора направете си сметка сами:
1. Района в който се намира отдаваното под наем жилище,
2. Етажа,
3. Големината ( едностайно(боксониера;гарсониер); двустайно, тристайно; многостаино и пр. )
4 степента на отремонтираност,
5. Степента на обзавеждане
6. вида на обзавеждането ( мебелировка; ел уреди и пр.)
7 има ли парко място или гараж ,
има и още много ценообразуващи фактори, но аз се опитах да скицирам само най - важните. Та в тази вразка сами разбирате,че едно жилище от 60 кв. м например , поставено в различните комбинации между горе описаните фактори може да варира от 180 лв- до 350 евро.
това е за сега от мен
ОСТАВАМ НА РАЗПОЛОЖЕНИЕ ЗА ВАшИТЕ ВЪПРОСИ



Тема Re: Моля [re: Cлaвянka]  
Автор vanio_l ()
Публикувано27.09.05 17:22



Цитат:

Та в тази вразка сами разбирате,че едно жилище от 60 кв. м например , поставено в различните комбинации между горе описаните фактори може да варира от 180 лв- до 350 евро.


Намери ми 60м2 за по 180лв. Аз ще си го ремонтирам.
(Не говоря за наем)

PS.: Ще ти вдигна и комисионната

Редактирано от vanio_l на 27.09.05 17:26.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.