Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:42 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Tarsja da zakupja parcel  
АвторDeyan (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 12:12



Здравейте,
търся да закупя малък парцел за еднофамилна къща в района на Надежда или Триъгълника. Решил съм да си сменям апартамента който е двустаен за по-голямо жилище, но определено не ми се дават допълнителни пари за панелки. Мисля 4е дори новото строителство не си струва цената в момента. Най изгодно според мен е сам да строиш в момента. Моля за вашето мнение по въпроса:)
Поздрави,
Деян



Тема Re: Tarsja da zakupja parcelнови [re: Deyan]  
АвторValue (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:08



Въпросът е на каква цена ще купиш парцела. Високите цени на апартаментите надуха цената на земята до небето. Аз направих същото нещо, но за последните 2 години цената на парцела ми скочи 10 пъти.



Тема Re: Tarsja da zakupja parcelнови [re: Value]  
АвторDeyan (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:12



Ami kato si napravja smetkata edna panelka okolo 80m struva kam 40000 EUR. Ako namerja parcel za okolo 20000EUR mislja che s ostanalite 20000EUR moga da si pstroja dosta prili4na kashta okolo 90m koeto sam razbirash e dosta po-funkcioanlno reshenie ot kolkoto 90m panel:)) Dori da vzema oshte 10-15 000 EUR pak za okolo 50-60000 shte stane. Ta zatova tarsja parcel. Inache imame hubav parcel na Gorna Banja no vav vilnata zona do kadeto v momenta i sas vsadehod e trudno da se stigne, tolkova se razbi patja ot golemite stroeji naokolo:)))



Тема Re: Tarsja da zakupja parcelнови [re: Deyan]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано12.09.05 14:48



За 20 000 Е трудно ще намериш приличен парцел. А къща със жилищна площ 90 м2 е поне 150 м2 РЗП, което с 20 000 Е трудно ще стане...
Може да си продадеш парцела в Горна Баня и да си купиш друг. Въпреки че пътя е лош Горна Баня се котира добре и ще е скъп.



Тема Re: Tarsja da zakupja parcelнови [re: BobyB]  
АвторDeyan (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:59



Zashto kashta na plosht 90m da e s razganata plosht 150m? Neshto ne razbrah idejata? Ako e na plosht ot okolo 100m i e ednoetajna zastornata plosh shte si bade pak 100m ne e li taka? V triagalnika ima edna objava za parcel 200m na cena 20000EUR no go predlagat njakolko agencii i to pove4e ot godina koeto go pravi dosta samnitelen spored men. Inache e vjarno che Gorna banja e dobro mjasto no ne iskam da prodavam sega. Spored men do 5-10 godini tam infrastrukturata shte se opravi... Osven tova mislja 4e moga da mina i bez da go prodavam, dori ako trjabva s njakoj prijatel da kupim obsht no po-goljam parcel za dvufamilna kashta...:)



Тема Re: Tarsja da zakupja parcelнови [re: Deyan]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано12.09.05 20:12



Като тръгнеш да правиш проекта ще видиш как "малката къщичка" изведнъж пораства . Апетита расте с яденето. А и при всички положения имаш вход, стълбище, таван, мазе евентуално и т.н. Аз миналата година като търсих парцел минах и през Триъгълника, имаше някакъв евтин. Не ти препоръчвам там, мястото е истинска дупка - между канала и жп гара, много индустриализирано и мръсно. Надежда е по-добре, макар че къщите са доста нагъсто там и са доста калпави много от тях.
Бих ти препоръчал да погледнеш и селата около София, на запад и север има добри места, с градски транспорт и простор на разумни цени. Аз си взех миналата година във Волуяк, 1200 м2 и се каня да строя скоро.



Тема Re: Tarsja da zakupja parcelнови [re: Deyan]  
Автор paraplaner4eto (луда глава)
Публикувано13.09.05 13:37



Deyane, прав е BobyB, ние тръгнахме от 70 кв, а сега планираме 200, решаваш, че така и така ще даваш пари, поне да ти е удобно и функционално, а и лихвите паднаха доста. Вярно, че ти ще имаш готови пари, но все пак човек не строи всеки ден и е добре като го прави да задоволява нуждите му, доколкото финансите позволяват.
Незнам къде и как търсиш парцел, но можеш да пробваш чрез imot.bg, ние от там го намерихме нашия за около 3 месеца миналата година. И още нещо не за подценяване, но предполагам си помислил за всичко, докато трае строежа, а това включва и проекта, съгласуването му и разрешителните след това, а и самия строеж, трябва да сте някъде на квартира или при роднини или приятели.
Успех и да се похвалиш скоро:)



Тема Re: Tarsja da zakupja parcelнови [re: paraplaner4eto]  
АвторDeyan (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 08:07



Blagodarja za mnenieto. Saglasen sam 4e apetita idva s jadeneto i maj naistina shte otida i az kam 150m :) Zasega tarsja parcel po objavi v internet, neshto ne mi se zanimava s agencii koito da me vla4at kato ku4e po razni zabutani mesta, no ako ne namerja maj i tova shte stane. Otnosno tova kade shte jiveem njama da ima problem zashtoto roditelite na jena mi imat goljam apartament i mojem da se nastanim pri tjah. Sled kato si minal po tozi pat moje li da te popitam kolkio vreme otnema ot zakupuvaneto na parcela do izgrajdane na kashtata do stepen v kojato moje da se jivee v neja i da se prodalji s drugite dovarshitelni raboti, koito neizbejno iznikvat? Az si mislja che 2 godini e dostatachen srok no vse pak tova si e moe mnenie i moje vaobshte da ne e vjarno? Osven tova bih iskal da te popitam sam li stroish ili sas stroitelna firma? Az opredeleno iskam sam da stroja, no trjabva vse pak da se nameri tehni4eski rakovoditel na proekta, firma za stroitelen nadzor i t.n. Dali mojesh da mi preporachash njakoj s kojto ve4e si rabotil?
Blagodarja predvaritelno za vsjaka informacija kojato sas sigurnost shte mi e ot polza:)



Тема Re: Tarsja da zakupja parcelнови [re: Deyan]  
Авторvalue (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 11:40



Сроковете са много разтегливи, защото зависят от много неща. Един приятел си направи къщата за около 9 месеца, а аз моята за 11 години от купуването на парцела или 7,5 години от започването на строителството!



Тема Re: Tarsja da zakupja parcelнови [re: Deyan]  
Автор paraplaner4eto (луда глава)
Публикувано14.09.05 14:26



Deyane, много съжалявам, но нямам отговор на въпросите ти, просто защото на нас тези неща също ни предстоят, ние имаме само парцел и заради бюрокрация се бавим. Вчера говорих с адвоката ни и се надявам утре да потвърди добрите новини да можем да си задействаме нещата. И на мен ми е интересно за поетапното строителство или по скоро довършването на такова, защото засега планираме да построим първия етаж, колкото да можем да си влезем в къщата ( за разлика от вас ние сме на квартира), а след това да довършваме втория, ама ще видим как ще се развият нещата.
Отностно сам или с фирма, първо мислихме с фирма, ама след всички неща който се говорят за новото строителство, решихме сами да си движим нещата, наши познати ни препоръчаха човек за ръководител на строежа, с който още не сме говорили, понеже ни се струва рано. Поне от изчетените неща из статии и нета оставам с впечатление, че с фирма се строи по бързо, докато ако човек сам движи нещата става по бавно.
Value, разкажи повече за твоята и на приятеля ти къщи, как се строи толкова бързо, ако си доволен от бригада, технически ръководител, дай кординати.
И още нещо да те питам, защо 3,5 години след като си купил парцела е почнал строежа, ако е заради парите разбирам, но ако е било заради регулация, ще трябва да споделиш опит:)
Деяне, още нещо, като отворих дума за регулацията, по добре е парцел с такава, защото само си вадиш разрешителните и почваш да строиш, нашия е без, но се надявам скоро да се променят нещата, защото почти всички наоколо имат, хубавото е че имаме канал и няма да се налага да правим септична яма.
Успех на всички строящи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.