Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да купя таван? Фирма заузаконяване и преустрой  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 23:42



Здравейте Интересува ме как да си купя едно таванче Харесала съм си го и искам да е мое ? Законно как става? А незаконно? Фирма за узаконяване? Цена? МОЛЯ, ПИШЕТЕ ВСИЧКО, КОЕТО ЗНАЕТЕ ПО ВЪПРОСА



Тема Re: Как да купя таван? Фирма заузаконяване и преустройнови [re: az]  
Авторsissy (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 17:43



ТАВАН НЕ МОЖЕ ДА СЕ КУПИ



Тема Re: Как да купя таван? Фирма заузаконяване и преустройнови [re: az]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 12:51



ми отиваш при собственика, праиш му една чекия и е твое.
Що задаваш глупави въпроси и чакаш умен отговор!

Кво таванче - помещение ли е, жилище ли е, в каква сграда е - всичко е от значение и отговорът е различен. Малоумно е да питаш законно как се купува и незаконно как се купува. Какво е това незаконно купуване. Фирма за узаконяване пък е идиотично да търсиш. Ти имаш ли седми клас завършен?



Тема Re: Как да купя таван? Фирма заузаконяване и преустройнови [re: Eми]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано14.09.05 16:22



Дали няма предвид преустройство на таван в жилищтни помещения - съответните планове строителство и т.н. ???

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Как да купя таван? Фирма заузаконяване и преустройнови [re: Eми]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 20:26



по повод перфектното изказване на Еми
ми отиваш при собственика, праиш му една чекия и е твое

Благодаря ти за смисления и точен отговор , ама от малоумник като теб- какъв съвет да поискам.
Що не ходиш в някой друг форум и не пишеш там в твой стил???
От изродското ти изявление си правя извода, че добре че са малко такива като теб в нета, защото иначе..............



Тема Re: Как да купя таван? Фирма заузаконяване и преустройнови [re: az]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 20:33



Радвам се , че има и читави хора във форума .Всъщност става въпрос за таванско помещение 18 кв в центъра Искам да го купя - узаконя и преустроа за живеене .Бих искала да знам каква е процедурата ? Съгласие на съсобствениците, архитектурен проект, ВИК, ХЕИ......и прочие. И изобщо всичко, което ми престои. Знам, че има фирми ,които ти поемат проекти, надзор, узаконяване..., но нямам кординати на такава. Нямам понятие и какви са сумите за въпросната услуга ??? Ако някой знае нещо по въпроса да пише.Благодарско от мен.



Тема Re: Как да купя таван? Фирма заузаконяване и преустройнови [re: az]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 15:15



За да получиш верен и смислен отговор, трябва да се видят документите.В нотариалният акт как е ,отделно помещение ли е или е към апартамента?Има ли санитарен възел, който е отразен в одобрени проекти?Ако се води таван/складова площ към апартамент/, трябва собственика да го преустрои в жилищна площ, а това става с проекти,които се одобряват в общината.Иска се съгласието на непосредствените съседи и т.н.Въобще има доста подробности, за които с питане в интернет само не става.Все едно да получиш диагноза от лекар с питане по интернет, без преглед.



Тема Re: Как да купя таван? Фирма заузаконяване и преустройнови [re: az]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 15:28



Ти верно си много незапозната -
много ясно, че трябва съгласието,
и не само съгласието - ами трябва да
присъстват заедно с теб пред нотариус
и да изповядат сделката, ако изобщо е
възможна.
Добре ти е отговорила Еми




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.