Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Ха така!нови [re: пpяkop]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано13.09.05 19:15



Стресът е докато се разправяш с НЯКОИ брокери.
Иначе за паленето, ами то си е за палене, защото години наред се работи по този начин.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 00:52



с риск да не се впиша в преобладаващия тон, ще споделя неотдавнашните си впечатления от близките си срещи с този вид хора

от 4 години не ми се беше случвало да търся квартира и бях доста приятно изненадана от промените в бранша - направих 10 огледа с различни агенции. всички "агенти" дойдоха навреме, бяха ми дали що-годе верни обяснения по телефона (като изключим някои поукрасени детайли) и не се опитваха да ми пробутват глупости как нещо, дето не струва, всъщност не е за изпускане.

единствените, които развалиха впечатлението бяха 2 агенции, които искаха да им се плаща (по 3-5 лв.) за оглед, макар че точно тези бяха най-зле от всички (подозирам, че само от това и печелят, горките) и ме мъкнаха на места, които бяха от други агенции, така че се наложи да правим цяла процесия.

глупавото е, че тези АНИ искат да им се плати комисионна, макар че те наистина по никакъв начин не защитават интереса ми, тъй като те имат изгода от максимална цена, понеже това повишава тяхната комисионна.

освен това всъщност аз им се обаждах за предлагани от тях неща, така че разноските за телефона си бяха мои. Само една агенция истински се поинтересува какво точно търся и беше по-инициативна да предлага неща, които смяташе, че ще ми харесат.

освен това след сключване на договора, ако нещо се обърка, те не носят никаква отговорност. та в този смисъл, АНИ наистина са една излишна брънка във веригата. ако ще им се плаща комисионна, то те трябва наистина да си я изкарват, добавяйки някаква стойност към услугата - примерно да ми търсят нещо според изискванията ми, да ми се обаждат те с предложения, да ми спестяват време и прочие.

освен това искрено се дразня, когато се обаждам на обяви, дадени от "частни лица", които се оказват агенции - никога не бих наела нещо от човек, който започва взаимоотношенията си с мен чрез измама

но като цяло вярвам, че нещата бавно, но сигурно се оправят и всички дребни мошеници тихичко ще изчезнат, защото големите ще глътнат малките и ще наложат някакви истински професионални стандарти, когато пак ще си плащаме своя дан, но поне ще има за какво



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 00:52



с риск да не се впиша в преобладаващия тон, ще споделя неотдавнашните си впечатления от близките си срещи с този вид хора

от 4 години не ми се беше случвало да търся квартира и бях доста приятно изненадана от промените в бранша - направих 10 огледа с различни агенции. всички "агенти" дойдоха навреме, бяха ми дали що-годе верни обяснения по телефона (като изключим някои поукрасени детайли) и не се опитваха да ми пробутват глупости как нещо, дето не струва, всъщност не е за изпускане.

единствените, които развалиха впечатлението бяха 2 агенции, които искаха да им се плаща (по 3-5 лв.) за оглед, макар че точно тези бяха най-зле от всички (подозирам, че само от това и печелят, горките) и ме мъкнаха на места, които бяха от други агенции, така че се наложи да правим цяла процесия.

глупавото е, че тези АНИ искат да им се плати комисионна, макар че те наистина по никакъв начин не защитават интереса ми, тъй като те имат изгода от максимална цена, понеже това повишава тяхната комисионна.

освен това всъщност аз им се обаждах за предлагани от тях неща, така че разноските за телефона си бяха мои. Само една агенция истински се поинтересува какво точно търся и беше по-инициативна да предлага неща, които смяташе, че ще ми харесат.

освен това след сключване на договора, ако нещо се обърка, те не носят никаква отговорност. та в този смисъл, АНИ наистина са една излишна брънка във веригата. ако ще им се плаща комисионна, то те трябва наистина да си я изкарват, добавяйки някаква стойност към услугата - примерно да ми търсят нещо според изискванията ми, да ми се обаждат те с предложения, да ми спестяват време и прочие.

освен това искрено се дразня, когато се обаждам на обяви, дадени от "частни лица", които се оказват агенции - никога не бих наела нещо от човек, който започва взаимоотношенията си с мен чрез измама

но като цяло вярвам, че нещата бавно, но сигурно се оправят и всички дребни мошеници тихичко ще изчезнат, защото големите ще глътнат малките и ще наложат някакви истински професионални стандарти, когато пак ще си плащаме своя дан, но поне ще има за какво



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: nedohranenia]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 14:51



Аз пари за огледи не вземам, повечето агенции вземат, но пък реално погледнато ако всеки клиент го водиш на 10 огледа и колкото клиента са то къде ще му излезе края?? Все пак не сме екскурзоводи



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: №]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 15:01



Абе капут смазан да те светна , Не аз правя нотариалните актове, а генциите имат договори те да си изготвят нотор.актове, а агенцията им плаща от парите които взема като комисион!!!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 16:32



Мерси за интелектуалното ми пресветление и издигане на нивото на общата ми култура, но друг въпрос възникна у мен. Като имаме предвид, че всеки може да чете обяви във вестници или да публикува безплатни такива, всеки може сам да си намери добър нотариус да му изповяда сделката, всеки може сам да направи посещение или да покаже имота си, за чий ХУЙ са потрябвали АНИ на пазара? Сигурно от липсата на желаещ да прибере комисионната?

п.п. И нищо не сподели за образовението и ценза ти. Що си толкова скромен? И скромността не ти ли пречи в професията да си искаш по-високо възнаграждение?



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
АвторTeresa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 17:16



Mnogo si prava za vsichko, za koeto pishesh! /izvinjavam se, che pisha na latinica, mo mi e mn po-lesno/. Na men susto mi se naloji da tursja kvartira kraja na avgust i izvadih strashen kasmet - novo stroitelstvo /zavursheno, sas SOT, obezopaseno i t.n./, mn chisto i ujutno - za 220 E. Na krachka ot Studentski grad.
Povjarvai mi, kato se sabudja sutrin oste ne moga da povjarvam na kusmeta si - tova beshe purvi i edinstven ogled!!! I vednaga popadnahme na chitav apartament - tochno tova koeto tarsihme, kakto i na chitav broker. Az se bjah nastroila za bezkraini ogledi i miserni dupki i veche bjah pred nervna kriza :)
Posle kato se ugovorihme, vidjah che i sobstvenika sam si beshe dal objava, no naistina ne sajalih za nito edno evro deto dadoh na brokerkata kato komisionna. Az susto sum gore-dolu v toja bransh, taka che mi se struva che trjabva da sme korektni, kogato choveka otsresta e bil susto na nivo.
A vaprosnata agencija Arsenal - njamashe da namerja po-tochni dumi ot tvoite, za da gi opisha. Naj-smeshnoto e, che iskaha da me vodjat na ogled v apartamenta ot koito iskah da se ottarva /na 15-ti etaj v Poligona!!! - za 200 E/ - s lud hazain i t.n. Opisanieto, koeto bjaha dali na vaprosnija apartament njamashe nisto obsto s realnostta :)))
Mnogo se smjah!!!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 06:11



А стига бе, не сте екскурзоводи. Ако водиш всеки клиент на 10 огледа!! Ми ще го водиш и на 100, ако трябва, нали това ти е работата.
Баси, отношението към клиентите. 10 огледа да не са много случайно, като се има предвид, че предлагате не това, което клиента търси, а това, което има на пазара?
Това ми прилича на:/почвам с имена и брокери на агенции от Варна, нека да ги знаят хората, да не припарват до тях/
- Миглена от Адрес, която на втория оглед!, при думите ми, че до края на август трябва да купя жилище, каза : Ами изберете си, няма какво повече да си губим времето
- на Стойчева от Форос, която, сред като ми предложи няколко двустайни, при условие, че търсих три стаи + кухня ми каза: Ами, те и двустайните стават като тристайни, ако направите кухнята спалня
- на една друга мацка от Мистрал, която попитах какво е това ЕПК: А , няма такова нещо, или по -точно това е пълзящ кофраж, обаче му слагат едно евро отпред, за да са по -модерни
Посочените изречения са цитирани съвсем точно!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: №]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 06:12



Извода е един: има АНИ има проблем. Няма АНИ няма проблем!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор LordDaemon (огромен)
Публикувано15.09.05 11:02



да си споделя опита с брокерите:

всичките са долни, подли, мръсни и алчни копеленца

единственния начин да свършат някаква работа е директната заплаха че нещо може да му се случи ако се опита да ме мотае (на последния му набих кофата пред един наемодателче нещо се опита да ме сочи с пръст)

нито един от всичките с които съм си имал работа не е бил коректен и ако е имало нещо което е трябвало да сподели с мен относно жилището което наемам го е премълчавал! единственното нещо което ги интересува е прибирането на депозита, вземане на пари за оглед на вече дадено жилище и така нататък!

така че, ае само да не ме занимават...

и тъй като сме в българия и всеки може да прави каквото си иска каквото повикало такова и се обадило

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore I want them to turn back



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.